Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Kısa Sürede Keman Çalmak konusunu ele alacağız.. Keman çalmak isteyen herkesin aklındaki ilk soru ile karşınızdayız.. Hiç vakit kaybetmeden ne kadar sürede keman çalmayı öğrenirsiniz sorusunu ilk paragrafımızda cevaplayalım. Keman çalma sürenizi belirleyecek olan birkaç farklı unsur vardır, bunlardan ilki başlangıç seviyesinde keman pratiklerine ayıracağınız zamandır. Diğeri ise hangi seviyede çalmak istediğinizdir..

Şimdi bu iki ana unsuru ayrıntıları ile birlikte ele alıp kısa sürede keman çalmanın tüyolarını inceleyelim.. Ancak konumuza başlamadan önce şunu açıklıkla belirtmemiz gerekir ki eğitim sürecinde ya da bir başka tabirle yola çıktığınızda varmanın değil yolda olmanın yani öğrenmenin keyfini çıkarmaya odaklanırsanız hem daha verimli ilerleyecek hem de her aşamada bir kaç farklı kazanım elde edeceksiniz. Kısacası hızlı öğrenmeye değil verimli öğrenmeye odaklanmanızı öneririz..

Keman Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Kısa Sürede Keman Çalmak

Ne Kadar Zaman Ayırmalısınız?

Kısa Sürede Keman Çalmak
Kısa Sürede Keman Çalmak

Kısa sürede keman öğrenmenizi sağlayacak en önemli unsurlardan biridir. Burada mühim olan herhangi bir zaman değil verimli zamandır. Açıkcası kafanız yoğun bir şekilde, odaklanmadan 3 – 4 saat keman çalışmak yerine ful konsantre, hangi egzersizi ne amaçla yaptığınızı bilerek çalıştığınız 30 dk kesinlikle daha kıymetlidir.. Evet burada ne kadar zaman ayırmasından ziyade ne kadar verimli zaman ayırabiliyorsunuz sorusu son derece önemlidir..

Başlangıç seviyeside her gün kemanla geçireceğiniz en az 40 verimli dakika sizi hızlıca sonuca ulaştıracaktır. Tabiki de daha fazlası çok daha faydalı olacaktır ancak iş dünyası, okul hayatı gibi unsurları da göz önüne aldığımızda minimum 40 dakika diyebiliriz.. Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere varmanın değil yolda olmanın keyfini çıkartır ve sonuçtan ziyade ufak hedefler belirleyerek ilerlerseniz keman eğitiminiz çok daha verimli olacaktır..

Hangi Seviyede Çalmak İstiyorsunuz?

Kısa Sürede Keman Çalmak
Kısa Sürede Keman Çalmak

Keman çalma sürenizi belirleyecek önemli unsurlardan bir diğeri de keman çalma hedefinizdir. Eğer konservatuar düzeyinde çalma hedefindeyseniz tahmin edeceğiniz gibi eğitiminiz çok daha derin ve uzun olacaktır. Bu aşamada süreden ziyade tekniklere ve işleyişe odaklanmanızı öneririz zira konservatuar seviyesinde bir çalımda eğitim hiçbir zaman bitmeyecektir. Bir zaman sonra öğretmenden bağımsız olarak metot ve teknik çalışmalarına sürekli devam etmeniz gerekiyor.

Hobi boyutunda keman ile uğraşmak istiyorsanız çalmayı öğrenme süreniz tabiki de konservatuar düzeyindeki gibi bir boyuta ulaşmayacak. Bu durumda öğretmeninizin verdiği egzersizleri verimli bir şekilde çalıştığınız takdirde bir kaç ayın sonunda hedefinizdeki eserleri doğru bir şekilde çalmayı öğrenebilirsiniz..

‘Şu kadar sürede keman çalmayı öğrenebilirsiniz’ yaklaşımı son derece yanlış bir yaklaşımdır.. Zira son derece göreceli bir kaç unsurdan bahsediyoruz. Bu konu hakkında sizin görüşleriniz ve kabiliyetiniz süreyi son derece önemli düzeyde etkiler. Ücretsiz Deneme Derslerimize katılarak bu konu hakkında daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz..