Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Kısa Sürede Bateri Çalmak konusunu ele alacağız.. Sizlerle beraber bateri çalmaya karar veren ya da karar vermek üzere olan herkesin aklındaki ilk soru işaretini ele alacağız.. Günümüzün dünyası bizi direk sonuç odaklı düşünmeye ve hareket etmeye zorluyor, bunu zorlayan etkenler hiç şüphe yok ki çalışma hayatı, bütçe ve boş zamanlarımızı verimli kılma çabasıdır. Bu bağlamda kısa sürede bateri çalmanızı sağlayan birçok unsurdan öne çıkan iki unsuru inceleyerek kısa sürede bateri çalmanın tüyolarını ele alacağız..

Bateri çalma süresini kendinize göre hesaplamak için öncelikle şu sorulara cevap vermelisiniz; Ne kadar zaman ayırabilirsiniz, Hangi seviyede çalmak istiyorsunuz.. Bu iki soruya vereceğiniz doğru cevaplar bateri çalma ya da bir başka değişle bateri çalmayı öğrenme süreniz hakkında size tüyolar verebilir.. Bu iki soru alt başlıklar halinde ele alarak size yardımcı olmaya çalışacağız.. Keyifli okumalar..

Bateri Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Kısa Sürede Bateri Çalmak

Ne Kadar Zaman Ayırabilirsiniz?

Kısa Sürede Bateri Çalmak
Kısa Sürede Bateri Çalmak

Bu aynı zamanda sizin bir lüksünüz, hiç şüphe yok ki zaman artık en büyük lüksümüz.. Biz ‘Ne Kadar Zaman Ayırabilirsiniz’ sorusunu daha doğru ele almak için ‘Ne Kadar Verimli Zaman Ayırabilirsiniz’ olarak değiştirmenizi öneririz. Kafanız dağınık ve tam odaklanmadan gerçekleştirdiğiniz 2 – 3 saatlik günlük bir çalışma yerine, tam konsantre, egzersizi ne için yaptığınızı ve size katkısını bilerek, tam anlamıyla doğru yaparak geçirdiğiniz günlük 40 dakikalık bir süre kesinlikle daha anlamlı olacaktır..

Pratiğe vakit ayırırken sayfayı tamamlamayı değil tam anlamıyla doğru yaparak, sindirerek ilerlemeye özen gösterin. Tabii ki de ne kadar çok verimli vakit ayırabilirseniz o kadar hızlı öğrenebilirsiniz. Ancak bu başlıkta ele aldığımız üzere önemli olanın herhangi bir vakit değil verimli bir vakit olduğunu unutmayın ve kafanızda ona göre bir planlama yapmaya çalışın..

Hangi Seviyede Çalmak İstiyorsunuz?

Kısa Sürede Bateri Çalmak
Kısa Sürede Bateri Çalmak

Hedefinizi bilmek bateri çalma sürenizi kesinlikle çok daha netleştirecektir. Örneğin konservatuar düzeyinde çalmak ve müzik ile profesyonel düzeyde uğraşmak istiyorsanız süreyi unutun, sürekli çalışmanız, dersler devam ederken ek çalışmalar yapmanız hatta öğrenmeyi hayatınıza adapte etmeniz gerekiyor. Bu süreçte varmayı yani sonucu unutup yolda olmanın zevkini çıkarmanızı öneririz. Zira dersleriniz bitse, seviyeler atlasanız bile her zaman yeni metot araştırması içinde olmalı ve egzersizlerinizi düzenli bir şekilde sürekli yapmanız gerekmektedir..

Eğer hobi amaçlı, arkadaşlarınıza eşlik etmek, müzikten zevk almak, stres atmak için bateri öğrenmek istiyorsanız eğitim tabiki de uzun yıllara yayılmayacak ve daha sonuç odaklı bir müzik eğitimine dahil olacaksınız. Ancak şunu kesinlikle unutmayın size kimse ‘Şu kadar sürede bateri çalmayı öğrenebilirsiniz’ diyemez, ve derse de bu doğru bir yaklaşım olmaz. Bateri eğitimini belirleyen unsurlar arasında sizin yatkınlığınız ve düşünceleriniz de var. Bu süreç dersler devam ederken netleşebilir ancak kimse sizi süzerek genel geçer bir bilgi veremez zira öğrenme son derece göreceli bir durumdur..