Erturgut Sanat olarak bu yazımızda sizlerle birlikte Keman Kursuna Kaç Yaşında Başlanır? konusu ele alacağız.. Özellikle veliler tarafından sorulan en kritik soruların başında gelir.. 

Öncelikle şunu net olarak belirterek başlayalım, tam olarak şu yaşlarda başlanır gibi net ve sınırlı bir yaklaşım söz konusu değil. Burada dikkat edilmesi gereken önemli husus çocuklardaki motor kaslarının gelişimi ve fiziksel gelişimdir. Bu gelişim genellikle 6 yaşında sağlanır ancak çocuktaki fiziksel gelişimin hızına bağlı olarak daha erken veya daha geç de olabilir. Net olarak belirtmek gerekirse çocuklar 5-7 yaş arasında keman eğitimi almaya başlayabilirler..

Keman Kursuna Küçükken Başlamak Avantaj Sağlar Mı?

Keman kursuna başlamak

Küçük yaşlarda keman kursuna yazılmak kesinlikle çok daha avantajlıdır. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki bu konu bir çok bilimsel makalelerde de ele alınmıştır. Dünyanın önde gelen üniversiteleri bu konuda pek çok araştırma ve çalışma yapmışlardır. Söz konusu araştırmaların ortak sonucu ise küçük yaşta müzik eğitimi almak eğitimi daha verimli kılıyor olmasıdır. 

6 yaşında müzik eğitimi almaya başlayan bir öğrenci, 16 yaşında, 26 yaşında müzik eğitimi almaya başlayan bir bireyden daha avantajlı olacaktır çünkü kapasiteleri çok geniştir ve orijinal duygulara sahiptirler. Çocuk yaşlarda hayal dünyası çok daha gelişkindir. Söz konusu yaşlarınızdaki hayal dünyanızı müzik ile pekiştirdiğinizi düşünün… 

Çocuğunuz Okula Başlamadan Müzik Eğitimi Almaya Başlayabilir Mi?

Keman kursuna kaç yaşında başlanır..

Yukarıda da belirttiğimiz gibi eğer motor kasları ve fiziksel yapısı çalmaya uygunsa tabi ki de başlayabilir.. Müzik eğitiminin çocuklardaki katkısı bilimsel olarak da kanıtlanıştır. Müzik eğitimi alan, enstrüman çalan çocuklar daha fazla dışa dönük, kendini ifade iyi edebilen, arkadaşlık kurmada atik ve derslerinde çok daha başarılıdırlar..

Aslına bakarsanız müzik eğitiminin en önemli katkılarından biri de, çocukların duygularını dil dışında başka bir araç ile ifade edebiliyor olmaları.. Söz konusu durum çocukların kişisel gelişimi açısından son derece önemlidir..

Küçük Yaşlarda Nota Öğrenilir Mi?

Keman Kursuna Kaç Yaşında Başlanır?

Alfabeyi öğrenmeyi hazır olan her çocuk notayı öğrenmeye de hazır haldedir. Ancak bunu çocuğa uygun bir müfredatta, sıkmadan, eğlenceli bir halde öğretmek esas olandır. Çocuk yaşta çok katı bir eğitim çocuktaki öğrenme azmini ve yeteneği de köreltebilir. Bu konuda öğretmenin pedagojik eğitimi öne çıkmaktadır. Erturgut Sanat bünyesindeki öğretmen kadromuz pedagojik eğitimlerini tamamlamış, çocukların dilinden konulabilen ve son derece tecrübeli eğitimcilerden oluşmaktadır. 

İyi bir eğitim iyi bir iletişimden geçer. Bu durum çocuklarda çok daha hassastır. Bu nedenle ücretsiz deneme derslerimize katılmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede çocuğunuzun öğretmenlerimizde ısınmasını sağlayabilir ve soru işaretlerini direk öğretmenimize sorarak giderebilirsiniz. Buraya Tıklayarak bize ulaşabilir ve ücretsiz deneme derslerimiz için randevu oluşturabilirsiniz..

Keman eğitimi hakkında daha ayrıntılı bilgiler için Buraya Tıklayın..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezi 2007 yılının Aralık ayından, yani kurulduğu günden beri müzik alanında, çok geniş bir enstruman seçeneğiyle hizmet vermektedir. İzmir’de müzik kursu ve sanat kursları arayışınıza son vermek için Erturgut Sanat burada!