Erturgut Sanat olarak bu yazımızda Evde Gitar Çalmayı Öğrenmek konusu ele alacağız.. Dünya bu aralar evlerimize sıkışmış durumda. Bu sıkışıklık birçok kişinin psikolojisini alt üst etti ancak bu geçici sıkışmışlıktan kurtulmanın tek yolu üretim içinde olmaktır. Bu üretimlerin en verimlisi hiç şüphe yok ki sanat üzerine yapılan üretimlerdir.

Gitar öğrenmeye yeni başlayan birinin aklındaki en önemli soru nasıl gitarı daha verimli öğrenebilirim sorusudur. Peki evimizde gitar çalmayı öğrenebilir miyiz?

Evde Gitar çalışmak

Not: Sanat merkezimizde enstrüman eğitimleri yüzyüze ve online olarak devam etmektedir. Hocalarımız maske ve siperlik kullanarak dersleri işlemekte, dersliklerimiz ve enstrümanlarımız derslerden sonra dezenfekte edilmekte olup, her derslik bir saat eğitimden sonra 2 saat sadece havalandırmaya bırakılmaktadır..

Gitar eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın..

Evde Gitar Çalmayı Öğrenmek Mümkün Mü?

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekir kastettiğimiz konu evde eğitim olarak gitar öğrenmektir, zira tek başınıza gitar çalmayı öğrenmeniz mümkün değildir. Evde enstrüman eğitiminin ise genellikle üç yolu vardır… 

Video Üzerinden Gitar Öğrenmek

Evde gitar çalışmak

Video üzerinden eğitim genellikle YouTube kanalları üzerinden sağlanmakta. Ancak bu ne kadar verimli olduğu her zaman tartışılmıştır. Eğitimde tam verime ulaşmak için en önemli yolu eğitimin kişiye özel olmasıdır. Böylelikle öğrenmek daha kısa sürede ve daha verimli gerçekleşir.. 

Enstrüman eğitimi özellikle başlangıç seviyesinde anlatmaktan ziyade göstererek yapılması gereken bir eğitimdir. Çünkü bu egzersizler enstrüman çalmanın temelini oluşturur ve bu egzersizlerdeki bir hata yada hatalı alışma üzerine devam edilmesi doğru gelişimin önüne geçecektir. Bu bağlamda video üzerinden genele hitap eden bir eğitim şekli size ve  hatalarınıza müdahaleyi mümkün kılmaz ve hatalarınızı düzeltmeyi çok zor kılar. 

Eğitim sırasında aklınıza takılanları hemen sormanız eğitiminiz için de son derece önemli bir unsundur. Ancak kayıtlı bir videoda bunu yapmak mümkün değildir. Bu bağlamda videolar, eğitiminizi destekleyen sorularınıza cevap veremeyerek aklınızda daha çok soru işareti oluşmasına neden olabilir.. Gitar eğitimi tüm enstrüman eğitimleri gibi interaktif olmalıdır. Tek taraflı katılım eğitimde verim sağlayamaz.. 

Tüm bunlar üzerinde şunu söyleyebiliriz ki özellikle YouTube videosu üzerinden gitar eğitimi zorda kalmadıkça tercih edilmemesi gereken bir eğitim türüdür. 

Online Eğitim İle Gitar Öğrenmek

Evde Gitar Çalmayı Öğrenmek

Son dönemin en popüler eğitim şekli online eğitim. Online gitar eğitimi kişiye özel olduğu sürece en iyi gitar eğitimi türlerinden biridir. Böylelikle öğretmenler size özel müfredat belirleyerek eğitimi daha verimli yapabilirler. Kişiye özel olmasının önemli bir avantajı da hatalarınızı öğretmenlerin anında görüp müdahale edebilmesidir. Bu sayede gitar öğrenmek hızınız artacak ve verim en üst seviyeye çıkacaktır..

Online eğitim geleceğin eğitim şekli olarak değerlendirilmekte eve pek çok avantajı sağlamaktadır. Ev rahatlığından ders işleme, trafik derdini ortadan kaldırma, mesafeleri ortadan kaldırma, eğitimde engelin önüne geçme,  ekonomik açıdan avantajlı olması gibi pek çok avantajı barındırmakta.

Online gitar eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın.. 

Evde Özel Ders

Evde Gitar Çalmayı Öğrenmek

Özel eğitimler gerek online olarak yapılsın, gerek birebir yüzyüze olarak yapılsın en verimli eğitim şekillerinin başında gelir. Online dersin tüm avantajlarını Evde Özel Ders eğitimleri de barındırmaktadır.. 

Bu yazımızdan sizlerle Evde Gitar Çalmayı Öğrenmek konusunu ele aldık.. Unutmayın eğitim kişiye özel ve interaktif olmalıdır. Tek taraflı katılım özellikle gitar eğitiminde verimi en aşağıya çeken istenmeye bir durumdur. Aklınıza takılan ve burada yanıtını bulamadığınız sorular için Buraya Tıklayarak bize ulaşabilir, sorularınızı ister arayarak isterseniz de mesaj yoluyla bizlere ulaştırabilirsiniz..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezi 2007 yılının Aralık ayından, yani kurulduğu günden beri müzik alanında, çok geniş bir enstruman seçeneğiyle hizmet vermektedir. İzmir’de müzik kursu ve sanat kursları arayışınıza son vermek için Erturgut Sanat burada!