Erturgut Sanat olarak bu yazımızda sizlerle birlikte gelmiş geçmiş en büyük gitarist olarak gösterilen Jimi Hendrix’in Kullandığı Tüm Gitarları ele alacağız.. Jimi Hendrix’in adı Fender Stratocaster özdeşleşmiştir. Evet sıklıkla kullandığı gitarlardan biri de Fender Stratocaster ancak farklı soundlar elde etmek için aslında pek çok gitar markası kullanmıştır..

Jimi Hendrix'in Kullandığı Tüm Gitarlar

Söz konusu liste Jimi Hendrix’in kendi röportajlarından, rodilerinin açıklamalarından, hakkında yazılan kitaplardan derlenerek düzenlenmiştir.

Efsanenin Gitarları

Jimi Hendrix’in 1959 yıllarında kullandığı ilk gitarı beyaz renk bir 1957 Supro Ozark idi. Aslına bakılırsa Jimi 1966’ya kadar hiç Fender Stratocaster kullanmadı.. Daha sonraki yıllarında, ara sıra bir Gibson Flying V veya SG Custom da kullanılırdı.. Efsane gitarist dönem dönem Fender Jazzmaster, Danelectro Bronze Standard, Epiphone Wilshire gibi gitar markalarını da kullanmıştır.

Jimi Hendrix'in Kullandığı Tüm Gitarlar

Aslında Jimi her zaman gitarın değil ona özgü olan tonunun peşinde olmuştu. Son dönemlerde sıklıkla üretilen signature gitarlar imzasını taşıyan gitaristlerin tonunu elde etmeniz için yeterli değildir. Aslına bakılırsa ton tamamen kişiye özeldir. Jimi Hendrix tüm techizatıyla birlikte o anda gitarını size verse onun tonuna ulaşmanız mümkün olmayacaktır. Parmaklarınızın yapısı ve çalış stiliniz gitar tonuna oldukça etki eder. Evet bu şekilde o tona yaklaşmanız mümkün ancak birebir aynı tonu tutturmanız mümkün değildir..

Gitar kursu hakkında ayrıntılı bilgiler için Buraya Tıklayın..

Jimi’nin Akustik Gitar koleksiyonu çok geniş değildi.. Bilinen iki tane akustik gitarı vardı.. 1960’larda bir 12 Telli Zemaitis ve bir de Epiphone FT79..

Jimi Hendrix'in Kullandığı Tüm Gitarlar

Jimi Hendrix’e Yakın Bir Ton Elde Etmek İçin

Jimi Hendrix’e yakın bir ton elde etmek için ihtiyacınız olan şey kesinlikle bir Stratocaster’dır. Stratocasterların genellikle 1950’ler ve 1960’lar serileri tam bir Hendrix tonunu taşır. Nokta atış seri ve marka vermek gerekirsek Fender Stratocaster 60’s gitarı sizi Hendrix’e yakınlaştıracaktır ve Meksika üretimleri oldukları için sizin için çok da pahalıya mal olmayacaktır.. Daha ucuz bir alternatif için ise Squier Classic Vibe Stratocaster önerilebilir..

Jimi Hendrix'in Kullandığı Tüm Gitarlar

Bu yazımızda sizler için Jimi Hendrix’in kullandığı gitarları ele aldık. Aklınıza takılan soru daha farklı soru işaretlerini gidermek için Buraya Tıklayarak bize ulaşabilirsiniz..

Ayrıca Ücretsiz Gitar Deneme Derslerimize bizimle iletişim kurarak randevu oluşturabilir ve ders işleyişi hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!