Erturgut Sanat olarak bugünkü yazımızda sizlerle birlikte Hızlı Bir Şekilde Gitar Öğrenmek konusunu ele alacağız.. Gitar eğitimi almaya başlayan çoğu kişi ne kadar sürede gitar çalmaya başlayacağını merak eder. Bu konuda doğru cevaba ulaşmak için hangi seviyede gitar çalmak istediğinizi baz almak gerekir. Eğer konservatuar seviyesinde, profesyonel olarak gitar çalmak istiyorsanız gitar eğitimleriniz yıllara yayılmakla birlikte sürekli eğitim içerisinde olmanız gerekmektedir.

Eğer hobi amaçlı çalmak istiyorsanız da düzenli bir çalışmaya bağlı olarak 3 – 4 ay gibi bir sürede dilediğiniz şarkıların akorlarını çalmaya başlayabilirsiniz. Şimdi kısa sürede gitarı öğrenmenizi sağlayacak unsurları teker teker ele alalım..

Düzenli Tekrar

Özellikle başlangıç seviyesindeyseniz egzersizler size biraz sıkıcı gelebilir. Ancak unutmayın hayranı olduğunuz, dinlediğiniz tüm gitaristler aynı yollardan geçti.. Başlangıç seviyesindeki egzersizler ileri seviye gitar çalımları için bir anahtar niteliğindedir. Bu seviyedeki etütleri tam anlamıyla yapmayıp, atlayarak gitmeniz eğitiminizi uzatacak ve gitar çalmanızı zorlaştırarak sizi gitardan soğutacaktır. Düzenli çalışmalar ve etüt tekrarları gitarda seviye atlamanızı hızlandıracak, ileri seviyeler için kapı aralayacaktır..

Hızlı Bir Şekilde Gitar Öğrenmek

Etütleri yaparken doğruluğunu kontrol ettirmek isteyebilirsiniz. Ders aldığınız kurumda etüt yapmanız gitar gelişiminiz için sağlıklı olacaktır. Sanat Merkezimizde ders alan öğrencilerimizin merkezimizde dilediği kadar ücretsiz etüt yapma hakkı bulunmaktadır. Bu sayede düzenli ve doğru ilerleme sağlanabilir..

Metronom Eşliğinde Çalışın

Sık çalışmak kadar doğru çalışmak da hızlı ve verimli ilerlemek için son derece önemlidir.. Hangi enstrüman olursa olsun metronom eşliğinde çalışmanızı tasviye ederiz. Böylelikle ritim kucağınız da gelişecektir. Metronomla çalışırken öncelikle yavaş bir metronomla çalışmanız önemlidir. Böylelikle hatalarınızı daha net duyabilir ve hatalarınızın üstüne yönelebilirsiniz..

Bol Bol Dinleyin

Hızlı Bir Şekilde Gitar Öğrenmek

Unutmayın ne dinlerseniz onu çalarsınız. Özellikle gitar çalmaya başladıktan sonra müzik zevkleriniz değişebilir. Örneğin derslerin başında pop dinleyip akor çalmak isteyen öğrenci gam çalışmalarında gitar soloları ilgisini çekip Blues, Caz, Rock gibi türlere ilgisi evrimleşebiliyor.

Gitar eğitimi sırasında sürekli araştırma yapıp, yeni müzik türlerini keşfederek daha hızlı ve verimli bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Sürekli araştırma ve keşfetme sürecinde olmanız kendinizi daha iyi motive etmenizi de sağlayacaktır. Bol dinleme, araştırma ve keşif içerisinde olmanız gitar eğitiminizin daha verimli ve hızlı olmanızı sağlayacaktır.

Deneme Dersine Mutlaka Katın

Hızlı Bir Şekilde Gitar Öğrenmek

Eğitim biraz da iletişim işidir. Bu nedenle ders alacağınız öğretmeni derse katılmadan önce görmeniz, ders işleyişi hakkında bilgi edinmeniz sizi ders katılımı için çok daha motive edecektir. Bir soru işaretine gitmektense tüm aşamaları bilip, güven sağladığınız bir kuruma eğitime gitmeniz sizi daha fazla motive edecektir.

Erturgut Sanat Merkezinde ücretsiz deneme derslerimize randevu alarak dilediğiniz zaman katılabilirsiniz.. Ücretsiz deneme dersine randevu oluşturmak için Buraya Tıklayın ve iletişim kanallarımızdan hemen bize ulaşın..

Gitar kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!