Erturgut Sanat ailesi olarak bu yazımızda sizlerle birlikte Bateri Hakkında Sık Sorulan Soruları ele alacağız. Bateri kursuna başlayacak kişiler genellikle akıllarında bir çok soru işaretlerini taşıyor oluyorlar. 14 yıllık tecrübemiz ile birlikte bize en çok sorulan soruları cevaplarıyla birlikte birlikte ele alalım..

Kaç Yaşında Başlanabilir?

Bateri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bateri eğitimine fiziksel koşulları karşıladıktan sonra her yaşta katılınabilir. Örneğin ayağın kick’e basılabilmesi ve motor kaslarının oluşması bateri eğitimine başlamak için yeterli olacaktır. Gerekli fiziksel koşulları sağladıktan sonra ne kadar erken eğitime başlanırsa o kadar iyi olacaktır. Çocukların ritim kulağına doğuştan sahip olup zamanla kaybettiği teorisini göz önüne alacak olursa ne kadar erken o kadar iyi denilebilir..

Bateri eğitimi küçük yaşlardaki çocuklara uygun bir metot ile işlenmelidir. Ergenlik ve yetişkin düzeyindeki müfredat ile aynı olması mümkün değildir. Bu aşamada çocuklara daha çok ritim kulağını geliştirecek, öğrenirken eğlenerek çocuğu müzikten soğutmayacak bir müfredat ile ilerlemek oldukça önemlidir.

Küçük yaştaki öğrencilerimize kesinlikle ücretsiz deneme derslerimize katılmasınız tavsiye ediyoruz. Özellikle çocuk eğitiminde iletişim son derece önemlidir. Öğrencimizin öğretmenini tanıması ve ders işleyişi hakkında bilgi sahibi olması derse katılımda teşvik edici olacaktır. Ücretsiz deneme derslerimize katılmak için hemen bize ulaşın. Buraya Tıklayarak iletişim numaralarımıza ulaşabilirsiniz..

Ne Kadar Sürede Öğrenirim?

Bateri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Tüm enstrüman eğitimlerinde en çok sorulan soruların başında gelmektedir. Bu sorunun cevabı sizin çalışmalara ayıracağınız vakit, çalışma motivasyonunuz ve enstrümana yatkınlığınızına göre değişecektir..

Ayrıca hangi seviyede çalmak istediğiniz de sorunun cevabı için son derece önemlidir. Eğer profesyonel seviyede bateri çalmak istiyorsanız hayat boyu öğrenme sürecinde olmalısınız.. Hobi amaçlı, arkadaşlarınızda müzik yapmak için bateri eğitimi almak istiyorsanız, günde en az yarım saat etütlere vakit ayırarak 3-4 ay gibi sürede çalmaya başlayabilirsiniz..

Hemen Bateri Almam Gerekir Mi?

Bateri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Başlangıç aşamasında hemen bateri almanıza gerek yok. Çalışma pedleri ile çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Eğitim ilerledikçe daha iyi pratik yapmak için bateri edinme ihtiyacı hissedebilirsiniz.. Bu konuda Ücretsiz Enstrüman Alma Rehberi servisimizden yararlanabilir, bize ulaşarak danışabilir ve fikir edinebilirsiniz..

Elektronik Bateri Mi Akustik Bateri Mi?

Bateri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Eskiden her davulcu kesinlikle akustik bateri derdi ancak son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle akustik bateri hassasiyetinde elektronik bateriler yapılmaya başlandı. Elektronik bateriler ses kontrolü yapılabilmesi ve kolay taşınır olması bakımından çok daha rahattır ancak akustik seslerden haz alan kişiler genellikle akustik bateriden vazgeçemezler..

Bu konuda bütçeniz ve ortam uygunluğu son derece önemlidir. Eğer yalıtımlı bir odanız, ses yapmanızı sorun etmeyecek komşularınız ve iyi bir bütçeniz varsa akustik bateriyi tavsiye ederiz. Ancak söz konusu kriterler size uygun değilse elektronik bateriler sizi tatmin edecektir..

Evde Komşuları Rahatsız Etmeden Nasıl Bateri Çalışılır?

Bateri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Eğer elektronik baterisiniz yoksa akustik bateri ile yalıtımsız bir ortamda komşularınızı rahatsız etmeden çalışmanın imkanı yok. Akustik bateride derinin üzerine havlu koyarak bir nebze de olsa sesi azaltma imkanına sahip olabilirsiniz ancak sesi sıfırlamak mümkün değildir. Eğer evde çalışmakta zorlanıyorsanız sanat merkezimizde randevu alarak dilediğiniz kadar etüt yapma hakkınızı kullanabilirsiniz..

Bateride Nota Var Mıdır? Öğrenmem Gerekir Mi?

Bateri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Her enstrümanda olduğu gibi bateride de nota vardır. Nota eğitimi genellikle korkulan bir aşama olarak bilinir ancak aslında kısa sürede müziğin dili olan notaları öğrenebilir, etütlerinizi ve şarkı çalışmalarınızı daha kolay çalışabilirsiniz. Nota eğitimi almadan her çalışmanız bir başkasına muhtaç olacaktır. Nota öğrendiğinizde dilediğiniz şarkıyı sadece notalarını bakarak çalabilirsiniz!

Bateri kursu hakkında ayrıntılı bilgiler edinmek için Buraya Tıklayın..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!