keman satın al izmirİzmir’de yeni başlayanlar için keman fiyatları ne kadar?

Keman çalmaya karar verdiniz fakat kemanınız yok! Keman kursu alacağınız sanat merkezini seçtiniz, kursa başlayacaksınız fakat keman ne olacak?

Aklınızı karıştıran ilk soru eminiz ki “ben keman çalabilir miyim?”, “acaba keman alsam keman çalmayı beceremeyip kemanı bir kenarı atar mıyım?”, “kemana boşuna para vermesek mi?”. Bu sorular aklınızı karıştıran başlıca sorular.

Öncelikle şunu netleştirmek gerek, keman çalmayı gerçekten istiyor musunuz yoksa sadece sizin için bir anlık heves mi? Keman çalmak için her gün düzenli olarak en azından 20-30 kemanınıza ayırmanız gerekmektedir, bunu yapabilirim diyorsanız keman çalmayı kesinlikle başabilirsiniz çünkü en önemli unsur “düzenli çalışmak”.

Keman çalmaya karar verdiğimize göre keman fiyatlarına gelebiliriz. Çok çeşitli çok farklı modellerde kemanlar bulunmaktadır. Ortalama bir fiyat vermek gerekirse, iş görür düzeyde başlangıç kemanları 80 dolardan başlamaktadır. Biraz daha uygun fiyatlı kemanlar bulunmaktadır fakat kesinlikle satın almamanız önerimizdir, çünkü işçiliği çok zayıf, çok kullanışsız ve kısa ömürlü kemanlardır. Müziğe başladığınız alet bütçeniz elverdiği düzeyde en iyisi olması, sizi müziğe devam etme konusunda daha da heveslendirecektir, çok ucuz kemanlar, çok ucuz müzik aletleri sizin enstrumanı çalmanızı zorlaştıracak ve sizi müzik aletinizden, kemanınızdan soğutacaktır.

Keman almaya karar verdiyseniz keman kursumuzu arayıp öğretmenlerimizin önerdiği marka model kemanlarla ilgili fiyat bilgisi alabilirsiniz. Ayrıca hala aklınızda keman çalıp çalamayacağınızla ilgili sorular bulunuyorsa, kursumuza yazılan öğrencilere dersler sırasında kullanması için tamamen ücretsiz olarak keman temin etmekteyiz.