Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için İyi Bir Piyanist Olmanın İlk Adımı konusunu ele alacağız.. Harika bir piyanist olmaya giden o kadar çok şey var ki. Sabır, disiplin, zaman, enerji. Muhtemelen uzun bir liste yapabiliriz. Ama gerçekten iyi bir piyanist olmanın ilk adımı denildiğinde akla gelen ve diğerlerinden biraz daha önemli olan bir nokta tabi ki var.

Eğer siz de piyano derslerine yeni başladıysanız hatta yalnızca başlamak için karar verme aşamasındaysanız bu yazımızda sizin için iyi bir piyanist olmanın ilk adımını açıklamaya çalışacağız. 

Piyano Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alın!

Hazır mısınız? O halde başlayalım. 

İyi Bir Piyanist Olmanın İlk Adımı

Takıntı hakkında sık sık kötü bir şeymiş gibi konuşuruz ve kesinlikle olabilir. Saplantı, yanlış giden birçok Hollywood aşk hikayesi için yeterli bir konu olmuştur. Ya da kötü adamı yakalamakla meşgul oldukları için yemek yemeyi unutan dedektife ne dersiniz? 

İyi Bir Piyanist Olmanın İlk Adımı
İyi Bir Piyanist Olmanın İlk Adımı

Ancak takıntının olumlu bir yanı da vardır ve sanatta, siyasette, zindelikte veya başka bir alanda olsun, istisnai bireyler yaratan bu olumlu taraftır. Takıntı kazananları yaratır.

Hiç olağanüstü bir müzisyenle tanıştınız mı? Bazı şeylere oldukça takıntılı olabileceklerini fark edebilirsiniz. Sadece belirli müzik türlerini severler. Kullandıkları dişli hakkında çok spesifiktirler. Enstrümanlarına belli bir şekilde oturmaları gerekir. Eğer çok dikkat ederseniz, saplantıyı en iyi şekilde görmeye başlarsınız.

En İyi Piyanistlerin İlk Adımları      

Büyük piyanistlerin enstrümanlarında bu kadar iyi olmalarının bir nedeni vardır. Herhangi bir profesyonel piyaniste sorun ve size aynı hikayeyi anlatacaklardır ve hikaye muhtemelen şöyle bir şeydir…

Küçükken birinin piyano çaldığını duymuşlar. Bir ebeveyn, sokaktan biri olabilir ya da televizyonda ya da radyoda duymuş olabilirler. İlk karşılaşmaları nerede olursa olsun, sonuçlar hep aynıydı. Duyduklarını sevdiklerini biliyorlardı ve böyle çalmayı öğrenmeleri gerektiğini biliyorlardı.

Muhtemelen ders almadan önce piyanoda uğraşmaya başlamışlardır. Saatlerce oturup şarkıları nota nota anlamaya çalışırlardı. Dersleri almaya başladılar bir kez daha heyecan verici hale getiren boşluklar daha hızlı doldurmak istemişlerdi.

Yakında tek yapmak istedikleri piyano çalmak haline gelmişti. En iyisi olmak istediler. Kahramanları gibi çalmak istediler. Ve müzik hakkında daha fazla şey öğrenmeye başladıklarında, bu konuda ne kadar iyi olabileceklerini anlamaya başladılar. Hepsi mantıklıydı. Ve neyin mantıklı gelmediğini hemen anlamaya kararlıydılar.

Piyano Çalmak İçin Takıntı Ya Da Tutku

İster takıntı, ister tutku deyin, bunun güzel bir şey olduğunu söylemek hiç de yanlış olmaz. Piyano çalmak çok fazla neşe getirir. Aynı zamanda özellikle öğrenme adımlarını atarken çok fazla acı getirir, ama tıpkı aşk gibi takıntı ya da tutku da böyle devam ediyor. Bazen incinirsin, ama hayatına bu kadar neşe getirecek birini bulmak için buna değer.

Eğer takıntınız varsa ondan korkmamalısınız. Sizi daha fazla öğrenmeye itmesine izin vermelisiniz. Her zaman kolay bir yol olmayabilir, ancak seyahat etmeye değer bir yol olacaktır. 

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezimize sohbet etmek için de bekleriz!