Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için İnstagrama Kendi Müziğinizi Nasıl Eklersiniz konusunu ele alacağız.. Müziğinizi Instagram Stories’de kullanıma sunmak, arkadaşlarınızın ve hayranlarınızın yayınlarınızı paylaşmasına ve bunlarla etkileşime geçmesine yardımcı olmanın harika bir yoludur. Sürüm ayrıca ekrana bağlanacak ve takipçilerin parçanızı dinlemeye devam etmelerini ve akış kitaplıklarına kaydetmelerini kolaylaştıracak.

Müziğinizi bir dijital yayın aracılığıyla çıkardıktan sonra, parçanız seçtiğiniz yayın tarihinden itibaren bir hafta içinde Instagram’da yayında olacaktır. Kullanıcılar daha sonra Instagram Stories’deki müzik etiketi aracılığıyla sanatçı adınızı veya şarkınızı arayabilir.

Müzik Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bizimle iletişime geçip ücretsiz randevu alın!

İnstagram’a Kendi Müziğinizi Nasıl Eklersiniz

İnstagram'a Kendi Müziğinizi Nasıl Eklersiniz
İnstagram’a Kendi Müziğinizi Nasıl Eklersiniz

Müziğinizi Instagram Hikayelerinizde nasıl yayınlayabilirsiniz: 

 • Instagram uygulamasını açın
 • Instagram Hikayeleri için kameraya tıklayın
 • Bir resim veya video çekin veya seçin
 • Kare yüz simgesini tıklayın
 • “MÜZİK”e dokunun
 • Şarkı adınızı veya sanatçı adınızı arayın 
 • Eklemek istediğiniz parçayı bulana kadar aşağı kaydırın
 • … hazırsın! 

Şarkı Sözlerinizi Instagram Hikayelerine Ekleyin

İnstagram'a Kendi Müziğinizi Nasıl Eklersiniz
İnstagram’a Kendi Müziğinizi Nasıl Eklersiniz

Instagram artık şarkı sözlerinizi içeren Hikayeler oluşturmanıza izin veriyor. MusixMatch, Instagram’a veri gönderen ortak hizmettir, böylece şarkı sözleriniz müziğinizle eşleştirilebilir. Dua Lipa, Taylor Swift ve A$AP Rocky gibi sanatçılar MusixMatch kullanıyor. Hizmet ayrıca şarkı sözlerinizi Shazam, Apple Music ve Google’da alır, böylece tüm büyük platformlarla tek seferde ilgilenebilirsiniz. 

İşte nasıl çalıştığı:

 • Musixmatch.com’a kaydolun ve doğrulayın (dikkat edin, isteğinizi onaylamaları birkaç gün sürer, bu yüzden sabırlı olun!)
 • Zamana göre senkronize edilmiş şarkı sözleri eklemek ve düzenlemek için  Musixmatch masaüstü veya mobil uygulamasını indirin

Şarkı sözleriniz onaylanıp Instagram’a eklendikten sonra, onları Hikayeler’de şu şekilde bulabilirsiniz: 

 • “Hikaye” modundayken, fotoğrafınızı veya videonuzu çektikten sonra çıkartma tepsisinden ‘müzik’ çıkartmasını seçerek şarkı sözleri ekleyin.
 • Şarkınızı seçin ve şarkının paylaştığınız anı en iyi yansıtan bölümünü seçmek için kaydırma aracını kullanın. Yıkayıcı ayrıca şarkının tam olarak istediğiniz bölümünün sözlerini bulmanızı sağlar.
 • Farklı şarkı sözleri, animasyonlar, yazı tipi tasarımları ve renkleri arasından seçim yapın. Hikayenizi paylaşmak için şarkı sözlerini taşıyın, yeniden boyutlandırın ve döndürün.
 • Hikayenizi izleyen hayranlar, müzik çalarken şarkı sözlerinin açıldığını görecek. Şarkı sözlerine dokunduklarında, Instagram profilinize bağlanan şarkı başlığı ve sanatçı adının bulunduğu bir çıkartma görecekler. 

Hashtag’leri kullanın

İnstagram'a Kendi Müziğinizi Nasıl Eklersiniz
İnstagram’a Kendi Müziğinizi Nasıl Eklersiniz

Hashtag’ler, 2022’de yeni hayranlara ulaşmanın hala etkili bir yoludur. En iyi performans gösteren hashtag’ler, genellikle müzik türünüzdeki niş etiketlerdir, #lofi #drill veya #techhouse gibi. 

Yaklaşık 10 hashtag kullanarak başlayın, hayranlarınıza spam içerikli içeriklerle karşılaşmak istemezsiniz. Projeniz için doğru hashtag’leri bulamıyorsanız, benzer sanatçıların veya plak şirketlerinin Instagram hesaplarına gidin ve hangi etiketleri kullandıklarını görün.  

Ayrıca konumları (şehriniz veya yerel canlı müzik mekanınız gibi), benzer sanatçıları ve müziğinizle alakalı diğer her şeyi etiketleyebilirsiniz. 

Profesyonel ipucu: Hashtag’ler, Instagram gönderinizin altına yorum olarak eklendiğinde, başlığın kendisi yerine daha iyi performans gösterir. 

Etkileşim İçin Challenge Yaratın

İnstagram'a Kendi Müziğinizi Nasıl Eklersiniz

Bir Instagram yarışması düzenlemek, hayranlarınızla etkileşim kurmanın, etkileşimi artırmaya yardımcı olmanın ve içeriğinizin Insta algoritması tarafından fark edilmesini sağlamanın kolay bir yoludur. Ürün, tur geçişleri veya sahne arkası buluşma ve selamlama gibi şeyler verebilirsiniz. 

Ardından, belirli bir promosyon için hedeflerinizi düşünün ve sanatçı projeniz için hangi tür yarışmanın en anlamlı olduğunu düşünün. Profilinizi yeni potansiyel hayranlara göstermek ister misiniz? Daha fazla takipçi almak mı? Daha sonra yayınlamak için hayranlar tarafından oluşturulan içerikten oluşan bir kitaplık oluşturulsun mu? 

Kazanmak için beğen/yorum yap: Bu, en yaygın Instagram yarışma fikirlerinden biridir ve hayranlarınızın katılması en kolay olanlardan biridir. Onlardan bir parça, bir fotoğrafla ilgili yorum yapmalarını veya yeni yayınınızın adını belirlemek için yardımlarını isteyin. 

Fotoğraf yazısı yarışması: İnsanlar zekalarını ve mizahlarını göstermeyi severler ve daha da fazlası – hayranlar sadakatlerini ve müziğiniz hakkında ne kadar bildiklerini göstermeyi severler. Instagram feed’inize bir fotoğraf gönderin ve hayranlardan yorumlara başlıklarını göndermelerini isteyin. 

Arkadaşını etiketle: Bu tür bir yarışma, sanatçı projenizi, hayranlarınızla benzer ilgi alanlarını ve müzik zevkini paylaşan insanlara göstermenin iyi bir yoludur. Konsept basit: Kazanma şansı için takipçilerinizden gönderilerinizin yorumlarında arkadaşlarını etiketlemelerini isteyin. Etiketlenen her kişi, bir arkadaşı tarafından etiketlendiğine dair bir bildirim alacak ve muhtemelen tıklayıp profilinize göz atacak ve hatta belki de müziğinizin bir kısmını dinleyecekler. 

İnstagram'a Kendi Müziğinizi Nasıl Eklersiniz
Instagram