Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için İlk Gitarınızı Satın Almak İçin Bilmeniz Gerekenler konusunu ele alacağız.. Bir enstrüman satın almak, ömür boyu sürecek bir öğrenme ve ilham yolculuğunun ilk adımı olmalıdır. Bu adımı zorlaştıracak bazı etkenler olabilir, örneğin tüm müzik aletlerinin birçok farklı marka ve modeli olduğu için kafa karıştırıcı olabilir.

İlk gitarınızı alıyorsanız, hangi boyutta gitar alacağınız, akustik mi yoksa elektrik mi arasında karar vereceğiniz veya sıfır mı yoksa ikinci el bir enstrümana mı yatırım yapacağınız gibi seçeneklerle karşı karşıya kalacaksınız. Kararınızı etkileyebilecek birçok değişken olsa da, en önemli şey kulağa hoş gelen, iyi görünen ve çalmak için iyi hissettiren bir gitar bulmaktır..

Sayısız gitar özellikleri mevcuttur ve herkesin kendi kişiliği ve zevki vardır. Her şeyden önce, enstrüman size ilham vermeli ve daha sık pratik yapma isteği uyandırmalıdır. Türler ve stiller arasında karar vermekten, hangi gitar boyutlarının satın alınacağına karar vermeye kadar, bu gitar satın alma rehberi sizin için en iyi başlangıç ​​gitarını bulma sürecini basitleştirmeye yardımcı olacaktır.

Enstrüman satın alımı hakkında ayrıntılı bilgi edinmek ve Ücretsiz Enstrüman Alım Rehberimizde yararlanmak için hemen bize ulaşın!

İlk Gitarınızı Satın Almak İçin Bilmeniz Gerekenler

Elektro Gitar Satın Almak

İlk Gitarınızı Satın Almak İçin Bilmeniz Gerekenler
İlk Gitarınızı Satın Almak İçin Bilmeniz Gerekenler

Tüm gitar türleri arasında, elektro gitarlar modern müzikte kullanılan en popüler gitar türüdür. Elektrikler, kendi başlarına yalnızca en zayıf sesi üretirler, ancak bir kez bir amplifikatöre bağlandıklarında, çeşitli sesler için bir potansiyel dünya açarlar. Bu gitarlar öncelikle rock, metal, pop, blues, caz, country ve R&B’de kullanılır.

Elektro Gitarın Avantajları

 • Akustik veya klasik çalmaktan daha kolay. (Klavye inceliği ve tel mesafesi bakımında)
 • Genç gitaristler için mükemmel hale getiren birçok boyutta mevcuttur.
 • Çok yönlü ve çeşitli tonlar üretebilen.
 • En popüler müzik tarzlarında sıklıkla kullanılır.
 • Amplifikatör ile istenildiği kadar yüksek veya yumuşak olarak ayarlanabilir.

Elektro Gitarın Dezavantajları

 • Tam bir ses elde etmek için amplifikatör ve bağlantı kablosu gibi bazı ek aksesuarlar gerektirir.

Akustik Gitar Satın Almak

İlk Gitarınızı Satın Almak İçin Bilmeniz Gerekenler
İlk Gitarınızı Satın Almak İçin Bilmeniz Gerekenler

Akustik gitarlar, elektrik amplifikasyonu olmadan zengin bir ses üretecek şekilde üretilmiştir. Tüm gitar türleri arasında en yaygın olarak folk, country ve bluegrass gibi türlerde kullanılırlar, ancak bazen rock, blues ve R&B’de de kullanılırlar.

Birçok ebeveyn, akustik gitara başlamakla elektro gitara başlamak arasındaki farkı soruyor. Özünde, bunlar aynı araçtır ve birinde öğrenilen kavramlar hemen diğerine aktarılabilir. Bununla birlikte, bir elektro gitar, öğrenmek için en iyi başlangıç ​​gitarı olabilir, çünkü sap kısmı daha dar olduğundan ve telleri bastırmak daha kolay olduğundan çalması genellikle biraz daha kolaydır.

Akustik Gitarın Avantajları

 • Ek amplifikasyon gerektirmez
 • Çıkarılabilir bir pikap ile güçlendirilebilir
 • Akorları çalmak için harika olan parlak ses
 • Amplifikatöre ihtiyaç duymadan tasarruf ettiğiniz parayı kullanarak daha iyi bir ilk enstrüman alın

Akustik Gitarın Dezavantajları

 • Birçok model, bir amfiye veya ses sistemine takmak için ek ekipman takılmasını gerektirir, bu da bir grupla çalarken duyulmayı zorlaştırır.
 • Sınırlı sayıda ses ve ton
 • Daha kalın teller gerektirir, bu da yeni başlayanlar için çalmayı zorlaştırır

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

Şan hakkında tüm sorun ve soru işaretleriniz için hemen bizlere ulaşabilir ve hepsini ücretsiz bir şekilde giderebiliriniz..