Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için İlk Bateri Dersinde Neler İşlenir? konusunu ele alacağız.. Davul çalmayı öğrenmek istiyorsunuz fakat henüz bir davul dersi almadınız mı? O halde aklınızdaki ilk soru, bu çok eğlenceli ve bir o kadar disiplin gerektiren enstrümanı öğrenmek için başlayacağınız ilk dersten neler beklemeniz gerektiğidir. 

Uzun vadeli hedefleriniz enstrüman üzerinde ilerlemek, en sevdiğiniz şarkılarla birlikte çalmak veya belki bir gün müzisyen arkadaşlarınızla birlikte bir grup kurmak olabilir. Öte yandan, günlük hayat rutini içerisinde kendinize bir hobi edinmek ve verimli bir süreç geçirmek istiyor da olabilirsiniz. 

Her iki durumda da, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için davul dersine başlamanız gerekmektedir. Her şeyden önce, bir sonraki adımların neye benzeyeceği konusunda temel bir giriş ve rehberliğe ihtiyacınız vardır. Başlangıçta, eğlenmek ve enstrümana özgüven ile yaklaşmak en önemlisidir. Bu şekilde, daha derine dalmak isteyip istemediğinize dair bilinçli bir karar verebilirsiniz.

Bu nedenle bugünkü yazımızda sizler için davul dersine başladığınız ilk günde, o en önemli olan ilk derste nelerin sizi beklemesi gerektiğini ve nelere ulaşmanız gerektiğini kısaca anlatacağız… Hazır mısınız? O halde başlayalım. 

Bateri Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşın..

İlk Bateri Dersi

İlk Davul Dersi İlk Ritim

İlk Bateri Dersinde Neler İşlenir?

İlk davul dersinizde, kayıt olduğunuz kursun öğretim tarzı hakkında iyi bir fikir edinmeniz gerekmektedir.

Bu derste, en iyi popüler ve yaygın bir pop/rock ritmi olarak tanımlanan ilk temel davul ritminizi de denemelisiniz. Bu vuruş, kelimenin tam anlamıyla binlerce isabet kaydının temelini oluşturduğundan ve az miktarda uygulama ile oldukça ulaşılabilir olduğundan, burası her zaman başlamak için iyi bir yerdir.

İlk dersiniz, bu ilk davul ritmini geliştirmenin yaratıcı süreci boyunca size adım adım yol göstermeli. Bu ritim sayesinde davul çalmayı rahat, yönetilebilir ve ulaşılabilir halde hissetmelisiniz. 

İlk Ders, İlk Baget Tutuş

İlk Bateri Dersinde Neler İşlenir?

İlk davul dersinizde, davul hocanızın size göstermesi gereken ve kesinlikle daha işin başında kavramanız gereken bir diğer şey de bagetleri nasıl tutacağınızdır. Bagetler davul için olmazsa olmaz ekipmanlardır ve onları nasıl tutacağınızı bilmek davulda ne kadar ilerlemek isterseniz isteyin hayati önem taşımaktadır. 

Bu nedenle ilk dersinizde temel bir ritmin yanı sıra öğrenmeyi beklemeniz gereken diğer önemli şey de bagetleri tutmaktır. 

İyi bir davul dersinde yukarıda saydığımız önemli noktaları edinmek hem davula olan merakınızın geçici bir heves mi, bir hobi mi yoksa profesyonel bir yola atılmış ilk adım mı olduğunu da fark etmenizi hem de ilk adımınızda bile kendinize bir şeyler katmanızı sağlayacaktır…

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Ailesini her zaman ziyaret edebilirsiniz.