Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için İki El Piyano Çalmak Ne Kadar Sürer konusunu ele alacağız.. Ne sıklıkta pratik yaptığınıza bağlı olarak, iki elinizle piyano çalmak için gerekli olan kas hafızasını geliştirmek birkaç haftadan birkaç aya kadar sürebilir. Ancak, herkesin farklı bir hızda öğrendiğini unutmayın, bu yüzden alışmanız ortalamadan biraz daha uzun sürerse cesaretiniz kırılmasın. En önemli şey, pratik yapmaya devam etmeniz ve sürecin tadını çıkarmanızdır!

Eğer verimli bir şekilde piyano öğrenmek istiyorsanız, her gün en az 30 dakika pratik yapmayı hedeflemelisiniz. Elbette, zamanınız ve enerjiniz varsa daha uzun süre pratik yapabilirsiniz, ancak 30 dakika başlamak için iyi bir hedeftir. Unutmayın, konu bir enstrüman öğrenmeye geldiğinde nitelik nicelikten daha önemlidir. Uygulama seanslarınız sırasında odaklandığınız ve disiplinli olduğunuz sürece, hızlı bir şekilde ilerleme kaydedeceksiniz.

Piyano Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsiniz.. Ve unutmayın, evde etütlerinizi tam anlamıyla yapamıyorsanız ve ortamınız uygun değilse derslerimize kayıt olduktan sonra ücretsiz etütlerimize dilediğiniz kadar katılabilirsiniz..

İki İle Piyano Çalmak Ne Kadar Sürer

İki El Piyano Çalmak Ne Kadar Sürer
İki El Piyano Çalmak Ne Kadar Sürer

Piyanoyu iki elinizle çalmak için gereken becerileri geliştirmenize yardımcı olabilecek bir dizi egzersiz vardır. Özellikle yararlı olan bir alıştırmaya “sağ ve sol el koordinasyon egzersizleri” denir. Bu alıştırmayı yapmak için, sadece sağ elinizi kullanarak artan bir dizi çalarak başlayın. Gamdaki en yüksek notaya ulaştığınızda, sadece sol elinizi kullanarak aşağı inmeye devam edin. Ardından, aynı anda iki elinizi kullanarak ölçeği çalmayı deneyin. Yavaş başlayın ve egzersize alıştıkça hızınızı kademeli olarak artırın.

Bir başka yararlı alıştırma da “Beşli Dizi Egzersizleri” olarak adlandırılır. Bu alıştırmayı yapmak için, beşte bir aralıklı iki nota çalın (örneğin, C ve G). Bu iki notayı sağ elinizle birlikte çalarak başlayın, ardından sol elinizle karşılık gelen notaları ekleyin (bu durumda G ve D). Yine, yavaşça başlayın ve egzersize alıştıkça hızınızı artırın.

İki El Piyano Çalmak Ne Kadar Sürer
İki El Piyano Çalmak Ne Kadar Sürer

Piyanoya ne kadar zaman ayırırsanız piyano size o kadar hızla geri dönüş verecektir. İyi konsantre olunmuş, verimli bir çalışma günde en az 1 saat yapıldığında geri dönüşler almaya başlayabilirsiniz..

İki El Piyano Çalmak Ne Kadar Sürer
İki El Piyano Çalmak Ne Kadar Sürer
İki İle Piyano Çalmak Ne Kadar Sürer