Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için İdeal Piyano Öğretmeni Nasıl Bulunur? konusunu ele alacağız. Yardım edebilirler, engel olabilirler, aydınlatabilirler, kafa karıştırabilirler! Piyano öğretmenleri harikadır ama aynı zamanda korkunç da olabilirler. Harika bir öğretmenin ne olduğuna ve kendiniz için nasıl bir öğretmen bulabileceğinize bir göz atıyoruz.

Eski günlerde, özellikle 18. ve 19. yüzyılda piyano öğretmenleri gerçekten çok kötüydü. Zira öğrenim teknikleri henüz enstrüman eğitimine adapte edilmemişti. Hatta bazı öğrenim teknikleri ortaya bile çıkmamıştı diyebiliriz.. O dönemde bir piyano eğitimi alsaydınız bir cetvelle parmak boğumlarınıza vurabilirler ya da bir hata yaptıysanız gösterge tahtasını parmaklarınıza çarptırabilirlerdi. En ufak bir hatada bağırılar ve mümkün olduğunca küçük düşürmeyi amaçlar idi. Neyseki modern dönemin çocuklarıyız!

Bugün, fiziksel ceza ve çığlıklar tabii ki de kabul edilemez, ancak kötü öğretmenler hala var ve bahtsız öğrenciler hala acı çekiyor, çoğu zaman kötü öğretmen tekniklerine maruz kalıp enstrümandan dahi soğuyabiliyorlar. Eminiz çevrenizde müzik hayatını öğretmeni nedeniyle bırakmış bir kaç kişi bulabilirsiniz!!

İdeal Piyano Öğretmeni Nasıl Bulunur?
İdeal Piyano Öğretmeni Nasıl Bulunur?

İyi bir piyano eğitmeni hem iyi bir piyanist hem de tüm pedagojik bilgilere sahip, donanımlı bir öğretmen olmalıdır. İyi piyano öğretmeni bu iki önemli unsur sağlar. Eğitimin olmazsa olması tabii ki de iletişimdir! İletişimi sağlayan önemli unsur ise yine pedagojik eğitimdir. Erturgut Sanat ailesinde öğretmenlerimizin hepsi hem bir enstrümanist hem de pedagojik eğitimini tamamlamış tecrübeli bir öğretmen olarak müzik yolculuğunuza destek sağlar.

Piyano Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

İdeal Öğrenci Ve Piyano Öğretmeni İlişkisi

Öğrencilerin de piyano eğitimde özellikle tekrar ve konuyu tam öğrenme, anlamadığı yeri anında sorma konusunda derslerde etkin olması eğitimi daha verimli kılar, ancak öğrenci genellikle ilişkide daha az güce sahiptir, bu da öğretmenin büyük bir sorumluluğu olduğu anlamına gelir. Yani öğrenciye anlamadığı yeri hemen sorma rahatlığını sağlayacak olan yine öğretmendir.. Efsanevi öğretmen Heinrich Neuhaus, Piyano Çalma Sanatı isimli kitabında, öğretmenin “daha fazla deneyim ve bilgiye sahip kıdemli bir meslektaş haline geldiği, en küçük sanatkar kardeşleriyle en sevdikleri konuyu konuştuğu” ideal bir ilişki ile bir öğretmen arasındaki karşıtlığı çizdi.

İdeal Piyano Öğretmeni Nasıl Bulunur?
İdeal Piyano Öğretmeni Nasıl Bulunur?

Neuhaus bu sözleri, her şeye gücü yeten öğretmen ve sorgusuz sualsiz öğrenci modeli hâlâ baskınken yazmıştı, ancak muhtemelen kısmen Radu Lupu, Sviatoslav Richter ve Emil Gilels gibilere öğreterek, bir öğrenciyi katı disiplin yoluyla yabancılaştırmanın sınırlarının olduğunu anlamıştı. O, “Öğretmen ve öğrenci arasında mümkün olan en eksiksiz anlayış, verimli öğretim için en önemli koşullardan biridir” yorumunu yaptı.

Bir öğretmen olarak en büyük zorluğunun “öğrencileri çalıştırmanız gerektiğinde disipline etmek, aynı zamanda onların hayatlarında başka şeyler olduğunu anlamak” olduğuna inanan piyano öğretmeni Karen Lipton, “Saygı ve anlayış anahtardır” diyerek noktayı koymuştur.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir