Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Çalış Tarzınızı Geliştirmenin Yolları konusunu ele alacağız.. Bir müzik enstrümanı çalmaya başladınız ve belirli bir seviyeye kadar ilerlediniz ancak sürekli aynı tarzda parçaları, aynı şarkıları çalıyor, hatta aynı müzik zevkine sahip insanlarla bir araya geliyorsunuz… Bu sizin için bir süre sonra sıkıcı ya da rutin mi olmaya başladı? O halde yapabileceğiniz en doğru şey çaldığınız tarzı genişletmenin yollarını aramaktır. 

Çoğumuz belirli kalıplara ya da türlere bağlı kalarak müzik dinleriz. Bu zevklerimiz bir enstrümanı çalarken de benzer şekilde kalır. Ancak iyi bir müzisyen olmak için yapmamız gereken şey bundan biraz daha fazlasıdır. Farklı tarzları ve türleri tanımak, çaldığımız müzik tarzını genişletmek gerekir. 

İşte bu nedenle bugünkü yazımızda sizler için çaldığınız tarzı genişletmenin 3 yolunu yazmaya karar verdik. Eğer siz de kendinizi belirli bir tarza sıkışmış hissediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Belki sizi de döngünüzden kurtaracak ipuçları bulabilirsiniz.

Müzik Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşarak ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Çalış Tarzınızı Geliştirmenin Yolları

Açık Mikrofon Etkinliklerine Katılın   

Çalış Tarzınızı Geliştirmenin Yolları
Çalış Tarzınızı Geliştirmenin Yolları

Her zaman aynı şarkıları çalıyor, aynı insanlarla takılıp kalıyorsanız ve yeni bir şeyler denemek istiyorsanız, yerel bir açık mikrofon gecesi düşünün.

Bazı insanlar “açık mikrofon” terimini deneyim eksikliği veya karaoke partilerinin yanlış gitmesiyle ilişkilendirirken, bu klişeler çoğu açık mikrofonun gerçeğinden uzaktır. Açık mikrofon etkinliklerinin çoğu deneyimli müzisyenler tarafından kurgulanmaktadır ve evde üzerinde çalıştığınız ve destekleyici bir kalabalık üzerinde test etmek istediğiniz melodileri denemek için mükemmel bir alandır.

Ayrıca, orijinal materyalleri başlatmak ve tıpkı sizin gibi ağ kurmak ve risk almak için orada olan diğer müzisyenlerle tanışmak için harika bir yerdir.

Sizden Daha Deneyimli Ve Daha Deneyimsiz Gruplarla Çalışın

Çalış Tarzınızı Geliştirmenin Yolları
Çalış Tarzınızı Geliştirmenin Yolları

Müzikal becerileri ve yetenekleri sizden daha üst seviyede olan insanlarla çalışmak bazen sinir bozucu olabilir. Fakat iyi bir müzisyen olmak için bu kendinize verebileceğiniz en iyi sınavlardan da biridir. Grubun en az deneyimlisi olduğunuz zaman konfor alanından çıkar ve diğer grup üyeleriyle aynı seviyeye gelmek için gayret gösterirsiniz. Bu gayret de kendi ekseniniz etrafından ayrılmanıza ve daha farklı şeyler denemenize yol açar. 

Bir diğer yandan bir grubun en deneyimlisi olmak da sizin için farklı ve geliştirici olacaktır. Diğer üyelerin sizi rol model aldığını bilmek, artık alışılagelmiş olan bazı özelliklerinizi, örneğin enstrümanı tutuş şeklinizi ya da çalarken beden pozisyonunuzu gözden geçirmenizi sağlayacaktır. Ve yeni jenerasyonun müzikal zevkleri ve beklentileriyle tanışmış olmak da bir başka artıdır. 

Yeni Bir Enstrüman Çalmayı Deneyin

Çalış Tarzınızı Geliştirmenin Yolları
Çalış Tarzınızı Geliştirmenin Yolları

Bakış açınızı gerçekten sarsmanın bir yolunu arıyorsanız, yeni bir enstrüman denemek harika bir seçenektir. Bu sadece becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda başka enstrümanlar çalan arkadaşlarınızı daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Belki de bir şarkının anahtarını sürekli değiştirdiğinizde grup arkadaşlarınızın hayal kırıklığına uğramasıyla şaşkın bir vokalistsiniz ya da vokalleri ve gitarı tamamlamak ile onlara basmak arasındaki çizgiyi bulmaya çalışan bir korna çalarsınız. Herkesin zanaatları hakkında herkesin bilmesini istediği bir şey vardır. 

Müzikal çerçevenizi genişletmek için iletişim anahtardır, ancak klasik bir müzik grubunda yer alan tüm enstrümanları anlamak için işleri bir adım öteye taşımak sizi farklı ve değerli bir müzisyen yapacaktır. Farklı enstrümanları denemenin bir diğer büyük yararı, besteleme ve düzenleme uğruna menzillerini ve yeteneklerini anlamaktır.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir