Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Gitaristler İçin Dijital Davul Makineleri konusunu ele alacağız. Gitar çalmak harika bir hobi denilebilir. Bir hobi kazanımının yanı sıra aynı zamanda kendinizi müziğe kaptırır ve sağlam bir şekilde çalışırsanız harika bir kariyere de yol açabilir. Gitar çalarken tek başına olmanın bir dezavantajı, müzik yaparken sizi destekleyecek bir ritminizin olmamasıdır. 

Bazı ritimleri çalması için davulcu bir arkadaş bulabilirsin. Ancak herkesin bir davulcu arkadaşı yoktur. Bu nedenle, davul makineleri bu soruna harika bir çözümdür. Size ritmik bir destekle gitarı parçalayabilmeniz için vuruşları ve döngüleri çalıştırmanız için bir platform sağlarlar. 

Gitar Kursumuz hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bizimle iletişime geçip ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Gitaristler İçin Dijital Davul Makineleri

Native Instruments Maschine MK3

Gitaristler İçin Dijital Davul Makineleri
Gitaristler İçin Dijital Davul Makineleri

Native Instruments Machine MK3, bir cihazda kontrolör ve enstrüman görevi gören güçlü bir araçtır. Makinede vuruş ve döngü örnekleri yapabilirsiniz, ancak bir DAW aracılığıyla çalıştırmak için bir bilgisayara da bağlayabilirsiniz. Bu size, çalışmalarınız için ciddi miktarda kullanım ve özellik sunar. 

Göze çarpan en büyük şey, birkaç büyük renkli ped ile parlak bir şekilde aydınlatılmış ekran. Bu büyük pedler, parmaklarınızla çok kolay bir şekilde vuruş yapmanızı sağlar. Bir ritmi örnekleyebilir ve ardından gitarınızla çalabilirsiniz. 

Farklı ses ayarlarını kontrol etmenize izin veren, remiksleme ve EQ düzenlemeyi çok kolaylaştıran birkaç dokunmaya duyarlı düğme vardır. Makine, 8 GB’ın üzerinde örnek ses ile birlikte gelir. Akor döngülerinin yanı sıra vuruş yapmak için birçok harika davul sesi vardır. 

Makinenin bir çok zor tarafı da var, yani nasıl çalıştığını ve onu en iyi şekilde nasıl kullanacağınızı öğrenmek için saatlerce oturmanız gerekecek. Ancak, sonunda ulaştığınız şeyler tüm çabalara değer. 

Elektron Digitakt 8-voice Drum Computer

Gitaristler İçin Dijital Davul Makineleri
Gitaristler İçin Dijital Davul Makineleri

Elektron Digitakt, kullanmaya başladığınızda size anında ilham verecek harika bir davul makinesidir. Süper sıralayıcıyı uygulamalı örnekleyici ile birleştirerek size oynamanız için ciddi anlamda güçlü bir ritim seçeneği verir. 

Ses tasarımı ve davul programlama için harika bir seçenektir çünkü size gitar çalmak için harika arka parçalar yapmak için ihtiyacınız olan tüm araçları sağlar. Ses motoru son derece güvenilirdir ve tüm sesler üzerinde size bolca kontrol sağlar. 

Sesleriniz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmayı seviyorsanız, bu makine tam size göre. Bir dezavantajı, makinenin fazla belleğe sahip olmamasıdır, bu biraz sizi sınırlayabilir. Çalışmak için biraz daha fazla alana sahip olmak için onu bir DAW’a bağlayabilirsiniz. 

Şüphesiz, etraftaki en iyi seçeneklerden biri, bu yüzden harekete geçmeyi deneyin! 

Roland AIRA MX-1 Mix Performer

Gitaristler İçin Dijital Davul Makineleri

Roland AIRA MX-1, bu listedeki diğer makinelerden biraz farklıdır. Bu ürün öncelikle bir mixer görevi görür. Tüm analog enstrümanlarınızı bağlamak ve daha sonra tek bir yerden kontrol etmek için bir merkez olarak çalışır. Fevkalade iyi çalışıyor ve harika bir kontrol duygusu sağlıyor. 

Aynı zamanda bir davul makinesi olarak da kullanılabilir, bu da onu en havalı mikserlerden biri yapıyor. Değişken bir filtre, yan zincirler ve dilimleyicilerle birlikte vuruş ve ana efektlere sahiptir. Bazı havalı vuruşlar yapmak için ihtiyacınız olan her şey. 

Bu özellikleri alıp diğer girdi kaynaklarıyla birleştirirseniz, hesaba katılması gereken bir gücünüz olur. MX-1, tüm girişlerinin temposunu tek bir ayarla kontrol edebilir. Ayrıca tüm ayarlarınızı tek bir sahneye kaydederek, farklı girişlerle her kurulum yaptığınızda aynı seslere sahip olmanızı sağlar. 

Genel olarak, bir kanala bağlanmak için başka analog enstrümanlarınız varsa, sahip olunması gereken harika bir makine. Bazı ritimler sağlamak için sadece bir beatbox arıyorsanız çok fazla olabilir. 

Arturia DrumBrute Impact Analog Drum Machine

Gitaristler İçin Dijital Davul Makineleri

Biraz daha uygun fiyatlı bir şeye ihtiyacınız varsa, Arturia DrumBrute harika bir seçenektir. 64 adımlı sıralama ile birlikte kusursuz ses veren 10 analog davul sesine sahiptir ve ritimlerinizi almanız için size güçlü bir makine sağlar. 

Davul seslerinin tümü, birkaç synth perküsyon sesiyle birlikte bir akustik bateri setinden bulacağınız tipik seslerdir. Makine, karmaşık poliritimler yaratmanın yanı sıra, harika efektlerle kalıpları değiştirme yeteneğine sahiptir. 

Sadece gitar çalmanızı destekleyecek bazı vuruşlar yapabilen bir makine arıyorsanız, Arturia DrumBrute sizin için mükemmel bir seçenektir. Öğrenmesi kolay basit bir düzeni vardır. Diğer davul makineleri gibi öğrenmesi zor bir sisteme sahip değil. 

Tek dezavantajı, bu makinenin diğer davul makineleri kadar çok davul sesine sahip olmamasıdır. Ayrıca melodik tonları veya sesleri yoktur.. 

Alesis SR-16

Gitaristler İçin Dijital Davul Makineleri

DrumBrute’den bile daha uygun fiyatlı bir şey arıyorsanız Alesis SR-16 serisini incelemenizi tavsiye ederiz.. Alesis, yüksek kaliteli elektronikleri uygun fiyatlarla sağlamasıyla ünlüdür. Konu bu olduğunda SR-16 rakipsizdir. 

Bu davul makinesinde 12 performans pedi, 24 bit ses motoru ve 233 davul sesi bulunur. Bu kadar çok davul sesiyle birlikte çalmak için son derece yaratıcı desenler yaratma potansiyeline sahipsiniz. 

Makinede ayrıca önceden ayarlanmış 50 desen vardır, yani istemiyorsanız tüm desenleri sıfırdan oluşturmanız gerekmez. 

Pedler hıza duyarlıdır, yani bazı müzikal kalıplar elde etmek için dinamik olarak çalabilirsiniz. Birçok ucuz pedde bu özellik yoktur, bu nedenle büyük bir avantajdır. Sesleri kuru veya yankılı olarak seçerek daha fazla düzenleyebilirsiniz. 

Bu davul makinesi, birçok analog ses işi yapan biri için çok sınırlayıcı. Ancak, tıngırdatırken sizin için ritimler çalacak bir şeye ihtiyacınız varsa, bu makine bir mükemmel. Kısıtlı bir bütçeniz varsa, alabileceğiniz en iyi davul makinesidir.