Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Gitarda Si Minör Gamı Nasıl Çalınır? konusunu ele alacağız.. Si minör gamını öğrenmek, bir gitarist olarak ufkunuzu genişletmek için mükemmel bir yoldur. Bu gam, re majörünün ilgili minörüdür, yani bu iki gamın her ikisinde de aynı notaları farklı bir sırada da olsa göreceksiniz. Çok çeşitli müzik tarzlarında ve türlerinde bir altyapı elde etmek için si minör gamını dinleyebilirsiniz.

B minör gamında yedi nota vardır:

🎼B (Si)
🎼C# (Do Diyez)
🎼D (Re)
🎼E (Mi)
🎼F# (Fa Diyez)
🎼G (Sol)
🎼A (La)

gamları çalışmak, kulağınızı eğitmenin harika bir yoludur. Minör gamlar, Majör gamlardan bir anahtar şekilde farklıdır: bu farklılığı, minör diziye kendine özgü, hüzünlü sesini verir.

Şimdi Do minör gamının bir versiyonunun nasıl çalınacağına ve gitarda si minör gamı ​​çalmak için öğrenmeniz gereken parmak yerleşimlerine bir göz atalım. Si minör gamının tüm gitar üzerinde pozisyonlarını öğrenmek ve Gitar Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşın ve randevu alın..

Gitarda Si Minör Gamı

Si Minör 7. Pozisyon

Gitarda Si Minör Gamı Nasıl Çalınır?

Si minör gamını 7. konumda çalmak için işaret parmağınızı düşük mi telinin 7. perdesine yerleştirin. 8. perdedeki notalar için orta parmağınızı, 9. perdedeki notalar için yüzük parmağınızı ve 10. perdedeki notlaar için serçe parmağınızı kullanacaksınız.

Artık Si minör gamını çalmanın temellerini öğrendiğinize göre, bir sonraki adım pratik yapmak, pratik yapmak, pratik yapmak! Başlarken, acele etmeyin ve her notayı doğru parmak yerleşimi ile net bir şekilde bastığınızdan emin olun. Bu ölçek daha tanıdık geldikçe ve parmaklarınız güçlendikçe, biraz daha hızlı oynamaya başlayabilirsiniz. Bu aşamada, bir metronomla çalışmak, kendinizi zamanında çalmak için eğitmenin harika bir yoludur.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!