Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Gitarda Do Minör Gamı Nasıl Çalınır? konusunu ele alacağız.. Do minör gam, büyük bir hüzün dengesi sunarak onu blues şarkılarında kullanılan en popüler gamlardan biri yapar. Minör diziler, doğal minör dizi, armonik minör dizi ve melodik minör dizi olmak üzere üç dizi kalıbından oluşur.

Çoğu minör dizi gibi, do minör de melankolik müzik eserlerinde, üzüntü ve kederi, aynı zamanda dayanıklılık ve hayatta kalma melodilerine sahiptir. Blues ve caz, do minör gamını dinleyebileceğiniz ve onun duygulu sesini kullanabileceğiniz iki tür.

Gitar Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alabilirsiniz..

Do minör gamında yedi nota vardır:

🎼C (Do)
🎼(Re)
🎼Eb (Mi Bemol)
🎼(Fa)
🎼G (Sol)
🎼(La)
🎼Bb (Si Bemol)

Mi bemol majör gamını incelediyseniz, do minör gamıyla aynı notları içerdiğini ancak farklı bir sırada olduğunu fark edeceksiniz.

Şimdi, gitarda do minör gamını çalmak için öğrenmeniz gereken çeşitli pozisyonlardan ve parmak yerleşimlerinden iki tanesini ele alalım. yazımızda, yeni başlayanlar için parmak kalıplarını hatırlaması kolay olduğu için do doğal minör gamını göstereceğiz.

Gitarda Do Minör Gamı

8. Pozisyon

Gitarda Do Minör Gamı Nasıl Çalınır?

Do minör gamını 8. konumda düzgün bir şekilde çalmak için, 8. perdede işaret parmağınızı, 9. perdede notalar için orta parmağınızı, 10. perdede notalar için yüzük parmağınızı ve 11. perdedeki notalar için serçe parmağınızı kullanmalısınız..

10. Pozisyon

Gitarda Do Minör Gamı Nasıl Çalınır?

Do minör gamını 10. pozisyonda çalmak için işaret parmağınız 10. perdede, orta parmağınız 11. perdede, yüzük parmağınız 12. perdede ve serçe parmağınız 13. perdede tutmalısınız..

⚠️Metromon ile çalışmak gamları ezberlemenin en iyi yoludur. Yavaş başlayın ve doğru parmak yerleşimini kullanarak her notayı yumuşak ellerle temiz bir şekilde ovuşturduğunuzdan emin olun. Parmaklarınızda daha fazla güç kazandıkça, gamları biraz daha hızlı çalmaya başlayabilirsiniz. Çalışırken bir metronom kullanmak, zamanı korumaya odaklanmanıza da yardımcı olabilir.⚠️

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!