Erturgut Sanat bugün sizler için Gitarda La Minör Gamı Nasıl Çalınır? konusunu ele alıyor.. Gitarda Gam çalmayı öğrenmek, gitaristlerin yeteneklerini ve genel müzik teorisi anlayışlarını genişletmeleri için harika bir yoldur. La minör gamı, diyez veya bemol içermediğinden, her notayı en saf haliyle işiterek ustalaşmaya çalışmak için iyi bir gamdır.

Tıpkı do majör ölçeğinde olduğu gibi, la minör gamında da notalarda diyez veya bemol olmadığını fark edeceksiniz. Aslında, bu gamda do majör gamıyla aynı notaları kullanır, ancak bunun yerine başlangıç ​​noktası olarak A notası kullanır. Böylelikle, La minör gamı, do majör gamının ilgili minörü olur.

A minör gamı ​​şu yedi notadan oluşur:

🎼A (La)

🎼B (Si)

🎼C (Do)

🎼D (Re)

🎼E (Mi)

🎼F (Fa)

🎼G (Sol)

Bu yazıda, gamı ​​oluşturan notaları inceleyeceğiz ve gitarda çalmanın birkaç farklı yolunu göstereceğiz. Gitar Kursu hakkında ayrıntılı bilgi almak için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alın.. Başlayalım!

Gitarda La Minör Gamı

Açık Pozisyon

Gitarda La Minör Gamı Nasıl Çalınır?

La minör gamını açık pozisyonda çalmak için sadece gitarınızın ilk üç perdesine notaları çalmanız yeterli olacaktır. 1. perdeye düşen notalar için işaret parmağınızı, 2. perdedeki notalar için orta parmağınızı ve 3. perdedeki notalar için yüzük parmağınızı kullanın. 

5. Pozisyon

Gitarda La Minör Gamı Nasıl Çalınır?

6. (Kalın Mi) dtelin 5. perdesine işaret parmağımızı yerleştirelim, evet karşınızda La notası. Daha sonra aynı telin 7. perdesi için yüzük parmağınızı ve 8. perde için serçe parmağınızı kullanmalısınız..

Son Olarak

Gamları ezberlemek sabır ve tekrar gerektirir. Notaları güvenle ve daha hızlı bir şekilde gözden geçirene kadar, La minör gamının konumların her ikisini de yukarı ve aşağı inip çıkarak çalın. Zamanlamanız üzerinde çalışmak için bir metronomla edinmenizi ve bunun çalışmanızı tavsiye ederiz..

Gamın notalarına gittikçe daha fazla alıştıkça, gam desenini diğer gitar teknikleri üzerinde çalışmak için temel olarak kullanabilirsiniz. Örneğin, alternatif picking veya slide tekniklerini kullanırken gamlarıdaki notalar arasında çalışabilirsiniz. Ayrıca gamları farklı ritimlerde çalmayı deneyebilir veya gamın notalarını içeren kendi orijinal rifflerinizi oluşturabilirsiniz.

Sonuç olarak, gamlar parmak becerinizi ve kas hafızanızı geliştirmenize yardımcı olur. Majör veya pentatonik gamlar gibi diğer bazı türleri keşfedin ve bunları düzenli uygulama rutininizde çalışın. Diğer gamlar ve gitar pozisyonları için bizi takipte kalın.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!