Erturgut Sanat ailesi bugün sizler için Gitarda 20 Basit Caz Akorunu ele alacağız.. Gitaristsin ve caz parçalarını bir araya getirmeye çalışıyorsun, işte tam sana göre bir yazı. Caz Akorlarını milyonlarca varyasyondan oluşturduğu düşünebilirsiniz. Yanılmıyorsunuz ancak güzünüzde o kadar da büyütmeyin. Armoni bilginizi biraz geliştirdikten sonra aslında akılda tutması ve basması oldukça kolay..

Gitar Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşın..

Bir beste enstrümanı çaldığınızı düşünürsek, repertuarınızda çeşitli akor kalıplarının barındığı şarkılarına sahip olmanız önemlidir.Caz akorlarının çoğu 7. senin eklenmesiyle oluşur. Bu, akor kurulumunda kök ses, 3. ses, 5. ses, 7. ses anlamına gelir ancak unutmayın bu her akor kurulumu için geçerli değildir. Genel geçer bir yorum olarak düşünebilirsiniz bunu..

Gitarda 20 Basit Caz Akoru

Gitarda 20 Basit Caz Akoru
Gitarda 20 Basit Caz Akoru
Gitarda 20 Basit Caz Akoru
Gitarda 20 Basit Caz Akoru

Caz Akorları Çalmak İçin Bazı Tüyolar

Bazı Temel Caz Teorilerini Öğrenin

Gamlar, akorlar oluşturmak, akor ilerlemeleri ve bunların hepsini doğaçlamaya başlamak için kullanmak konusunda yardıma ihtiyacınız varsa hemen bize ulaşın!

Caz Standartlarını Öğrenmeye Başlayın

Artık bazı akor seslerine sahip olduğunuza göre, caz çalmaya nasıl başlayacağınızı öğrenmenin en iyi yolu elbette caz standartlarını öğrenmeye başlamaktır!  Bunun için tabiki de iyi bir eğitime ihtiyacınız var! Erturgut Sanat sizlere caz eğitimi vermek için burada!

Blues’da Ustalaşmaya Başlayın

Blues diğer müzik türlerine nazaran caza en yakın türlerden biridir. Caz yürüyüşlere size karmaşık geliyorsa blues yürüyüşlerine adapte olup, anlayarak işe başlayabilirsiniz.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Ailesini her zaman ziyaret edebilirsiniz. Erturgut Sanat Merkezi Gitar Kursu