Erturgut Sanat ailesi olarak bugünkü yazımızda Gitar İle Çalınabilen Kolay Şarkılar Ve Notaları konusunu ele alacağız. Gitar eğitiminde özellikle başlangıç seviyesindeki etüt ve alıştırmaları geçtikten sonra nota öğrenimi ile birlikte, nota eğitiminizi ve gitar hakimiyetinizi geliştirebilecek şarkılar çalmaya başlamanız gerekecektir. Bu aşamada eğlenceli şarkı notaları ile çalışarak çalışmalarınızı daha eğlenceli ve verimli yapabilirsiniz..

Gitar Eğitiminde Nota Öğrenmek Gerekli Mi?

Gitar eğitimine başlayan çoğu öğrenci nota öğrenimi konusunda soru işaretleri taşımaktadır. Aslında bu sorunun cevabına çoğu gitar hocası, gitarı hangi seviyede öğrenmek istediğinize göre farklı cevaplar verebiliyor. Amacınız hobi olarak sadece şarkılara akor eşlikleriyle çalmak ise akor öğrenmeniz size yeterli gelecektir. Ancak unutmayın gitar çalmak sadece akor basmatan ibaret değildir. Kendinizi geliştirdikçe sololar atmak, müzik zevkiniz geliştikçe notaya bakarak eserler çalmak isteyebilirsiniz..

Nota eğitimi aslına bakılırsa sanıldığı kadar zor ve çileli bir süreçten oluşmamaktadır. Yeni bir dil öğreniyormuş gibi düşünebilirsiniz. Üstelik bu dili sadece birkaç haftada öğrenebilir ve bir şarkıyı yada parçayı çıkarmak için kimse ihtiyacınız kalmayabilir. Üstelik bir müzik grubuna dahil olduğunuzda yada müzik grubu kurmaya kalktığınızda grup arkadaşlarınızla müzik dilini konuşmanız gerekecektir. İşte bu müzik dili ise notadır..

Gitar kursu hakkında ayrıntılı bilgiler için Buraya Tıklayın..

Gitar İle Çalınabilen Kolay Şarkılar Ve Notaları

Gitar İle Çalınabilen Kolay Şarkılar Ve Notaları
Gitar İle Çalınabilen Kolay Şarkılar Ve Notaları
Gitar İle Çalınabilen Kolay Şarkılar Ve Notaları
Gitar İle Çalınabilen Kolay Şarkılar Ve Notaları
Gitar İle Çalınabilen Kolay Şarkılar Ve Notaları
Gitar İle Çalınabilen Kolay Şarkılar Ve Notaları

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezi 2007 yılının Aralık ayından, yani kurulduğu günden beri müzik alanında, çok geniş bir enstruman seçeneğiyle hizmet vermektedir. İzmir’de müzik kursu ve sanat kursları arayışınıza son vermek için Erturgut Sanat burada!