Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Gitar Çalımınızı Geliştirecek Ekipmanlar konusunu ele alacağız.. Birkaç yıldır gitar çalıyorsunuz ve oldukça iyi olmaya başlıyorsunuz. Arkadaşlarınız ve aileniz ne kadar ilerlediğiniz konusunda etkilendiler, ancak sadece sıradan bir gitarist olmakla yetinmiyorsunuz. Oyununuzu bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsunuz. Ve bu, donanımınızı yükseltmek anlamına gelir.

Dışarıda çok fazla donanım var ve neye ihtiyacınız olup olmadığını anlamaya çalışmak bunaltıcı olabilir. Ama endişelenmeyin, yardım etmek için buradayız. Bu makalede, orta düzey gitaristler için olmazsa olmazların bir özetini vereceğiz. ster amfinizi, ister gitarınızı veya pedallarınızı yükseltmek isteyin, size yardımcı oluyoruz.

Gitar Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiler edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Gitar Çalımınızı Geliştirecek Ekipmanlar

Gitar İçin Hangi Malzemeler Gereklidir?

Gitar Çalımınızı Geliştirecek Ekipmanlar
Gitar Çalımınızı Geliştirecek Ekipmanlar

Gitar almayı düşünüyorsanız, hangi ekipmana ihtiyacınız olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bazı kullanılmış gitarları ve amplifikatörleri makul bir fiyata bulmak mümkün olsa da, satın almanız gereken bazı temel aksesuarlar da vardır:

Gitar, Açıkçası, bu en önemli ekipman parçasıdır. Yeni başlıyorsanız, bir akustik gitar almayı düşünebilirsiniz. Nispeten ucuzdurlar ve elektro gitarlara göre öğrenmeleri daha kolaydır.

Bir amplifikatör.. Elektro gitar çalmak istiyorsanız bir amfiye ihtiyacınız olacak. Yine, bazı harika kullanılmış seçenekler var, ancak gitarınızla uyumlu bir tane aldığınızdan emin olun.

Kayış.. Ayakta dururken size tutunacak bir şey sağladığından, elektro gitar çalmak için bir kayış gereklidir. Ayrıca oynamaya odaklanabilmeniz için ellerinizi serbest bırakmanıza yardımcı olur.

Gitar Çalımınızı Geliştirecek Ekipmanlar
Gitar Çalımınızı Geliştirecek Ekipmanlar

Pena.. Gitarınızdaki telleri tıngırdatmak için bir pena kullanacaksınız. Farklı kalınlıklarda gelirler, bu yüzden hangisinin sizin için rahat olduğunu görmek için birkaçını deneyin.

Bir Tuner.. Akort aleti, gitarınızı akortlu tutmanıza yardımcı olan kullanışlı bir araçtır. Hem dijital hem de analog alıcılar mevcuttur, bu nedenle ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçin.

Bu temel ekipman parçalarıyla, bir profesyonel gibi gitar çalmayı öğrenmeye başlamaya hazır olacaksınız!

Özellikle yeni başlayan biriyseniz, bir gitar satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken pek çok faktör vardır . Çalması rahat ve bütçenize uygun bir enstrüman bulmanız önemlidir. Yeni başlıyorsanız, bulabileceğiniz en ucuz gitarı satın almak cazip gelebilir. 

Bununla birlikte, düşük kaliteli enstrümanların çalınması genellikle zor olduğundan ve akortlu kalmadığından, bu genellikle hayal kırıklığına yol açabilir. Doğru boyuttaki gitarı seçmek de önemlidir. Büyük ellere sahip bir yetişkinseniz, bir çocuğun oyuncak gitarı muhtemelen pek rahat olmayacaktır. 

Öte yandan, tam boyutlu bir gitar küçük çocuklar veya küçük elleri olanlar için çok büyük olabilir.  Dikkate alınması gereken bir diğer faktör de çalmak istediğiniz müzik türüdür.  Klasik veya İspanyol tarzı gitarla ilgileniyorsanız, naylon telli bir enstrümana ihtiyacınız olacak. 

Bu gitarlar tipik olarak çelik telli gitarlardan daha pahalıdır, ancak bu türlere çok uygun olan daha yumuşak bir ses sunarlar. Rock veya country müzik çalmak istiyorsanız çelik telli bir gitar muhtemelen daha iyi bir seçenektir. Sonuç olarak, bir gitar seçmenin en iyi yolu, bir müzik mağazasına gidip size uygun olanı bulana kadar mümkün olduğunca çok farklı enstrüman denemektir.

Gitar Çalımınızı Geliştirecek Ekipmanlar
Gitar Çalımınızı Geliştirecek Ekipmanlar