Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Bateri Çalmaya Başlamak konusunu ele alacağız.. Davul çalmayı öğrenmek inanılmaz derecede tatmin edici bir deneyim olabilir. Davul çalmak, kendinizi müzikal olarak ifade etmenin harika bir yolu olmakla kalmaz, aynı zamanda stres atmak için bir çıkış yolu ve arkadaşlarınız ve ailenizin önünde becerilerinizi sergileme şansı da sağlar. 

Ancak konu davul çalmayı öğrenmek olduğunda, göz ardı etmemeniz gereken bir unsur vardır: öğretmen! İşte bu harika enstrümanı öğrenirken bir öğretmene sahip olmanın tüm farkı yaratmasının bazı nedenleri. 

Bateri Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Bateri Çalmaya Başlamak

Yeni Başlayanlar Davul Çalmaya Nasıl Başlar?

Bateri Çalmaya Başlamak
Bateri Çalmaya Başlamak

Evde bateri öğrenmek isteseniz bile, bateri çalmayı öğrenmenize yardımcı olacak bazı ipuçları:

Yeni başlayan bir davulcunun yapması gereken en önemli şeylerden biri iyi bir eğitmen bulmaktır. İyi bir eğitmen, uygun tekniği öğretebilecek ve öğrencinin bir beceri temeli geliştirmesine yardımcı olacaktır. Ek olarak, eğitmen geri bildirim sağlayabilir ve öğrencinin makul bir hızda ilerlemesine yardımcı olabilir. Erturgut Sanat ailesi olarak deneyimli eğitmenlerimiz ile yolculuğunuzda size destek olmak için buradayız!!

Yeni başlayanlar için bir diğer önemli husus, doğru ekipmanı bulmaktır. Rahat ve uygun boyutta bir bateri kitine sahip olmak önemlidir. Ek olarak, yeni başlayan davulcular, kaliteli sopalara ve kafalara sahip olduklarından emin olmalıdır. Düşük kaliteli ekipman kullanmak, doğru tekniği öğrenmeyi zorlaştırabilir ve sinir bozucu olabilir.

Son olarak, yeni başlayanlar için sabırlı olmaları ve uygulamalarında tutarlı olmaları önemlidir. Davul çalmayı öğrenmek zaman ve çaba gerektirir. 

Bateri Dersi Almak

Bateri Çalmaya Başlamak
Bateri Çalmaya Başlamak

Davul çalmakla ilgilenen birçok kişi ders almalı mı yoksa kendi kendine öğrenmeye mi çalışmalı diye merak ediyor. Her iki yaklaşımın da artıları ve eksileri var. Ders almanın faydalarından biri de deneyimli bir bateristten öğrenme fırsatına sahip olmanızdır. Size uygun tekniği gösterebilir ve kötü alışkanlıklar geliştirmekten kaçınmanıza yardımcı olabilirler. Dersler ayrıca deneyim seviyenize göre uyarlanabilir, böylece sizin için rahat olan bir hızda başlayabilirsiniz. 

Öte yandan, başka bir kişinin programına uymak zorunda kalmadan istediğiniz zaman pratik yapabileceğiniz için kendi kendinize bateri öğretmek daha ucuz ve daha kolay olabilir. Eğitmen o hafta ne öğretiyorsa ona takılıp kalmaktansa sizin çalmak istediğiniz şarkıları öğrenebileceğiniz için daha eğlenceli olabilir. Ancak unutmayın özellikle başlangıç seviyesinde hatalarınızı düzeltecek ve yanlış alışmalara mahal vermeyecek bir eğitmen bateri hayatınızı kurtarabilir.. Zira yanlış bir alışma söz konusu olduğunda ileri seviyelerde bateri çalmak sizin için imkansız hale gelecek ve enstrümandan soğuyacaksınızdır..

Nihayetinde, bateri çalmayı öğrenmenin en iyi yöntemi muhtemelen hem ders almanın hem de kendi kendinize öğretmenin bir kombinasyonudur, böylece kendi ilgi alanlarınızı keşfetme özgürlüğüne sahip olurken profesyonel eğitimden yararlanabilirsiniz.

Bateri Çalmaya Başlamak
Bateri Çalmaya Başlamak