Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için kritik bir konuyu, Enstrüman Çalmanın Okul Derslerine Etkisini ele alacağız.. Hemen hemen herkes müzik dinlemekten, şarkı söylemekten veya bir enstrüman çalmaktan hoşlanır. Ancak bu evrensel ilgiye rağmen, bazen enstrüman eğitimi almanın okul derslerini sekteye uğratacağı da düşünülüyor. Enstrüman eğitiminin neden bu kadar önemli olduğunu ve kendisinin ötesinde nasıl faydalar sunduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Müzik Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alabilirsiniz..

Enstrüman Çalmanın Okul Derslerine Katkısı

Enstrüman Çalmak Dil Gelişimini Destekler

Enstrüman Çalmanın Okul Derslerine Etkisi

Erken müzik eğitimi alan öğrenciler, beynin dil ve akıl yürütme ile ilgili alanlarını geliştirirler. Beynin sol tarafı müzikle daha iyi gelişir ve şarkılar genç zihinlere bilgi kaydetmesine yardımcı olabilir.

Ezberlemede Ustalık

Enstrüman Çalmanın Okul Derslerine Etkisi

Öğrenci müzisyenler icra etmek için sürekli olarak hafızalarını kullanırlar. Ezberleme becerisi, öğrencilere eğitimde ve ötesinde iyi hizmet edebilir.

Artan Koordinasyon

Enstrüman Çalmanın Okul Derslerine Etkisi

Müzik aletleri ile pratik yapan öğrenciler el-göz koordinasyonlarını geliştirebilirler. Tıpkı spor yapmak gibi, çocuklar da müzik çalarken motor becerilerini geliştirebilirler.

Başarı Duygusu

Enstrüman Çalmanın Okul Derslerine Etkisi

Müzik parçalarını yeni bir enstrümanda çalmayı öğrenmek zor ama ulaşılabilir bir hedef olabilir. Müzikte en küçük hedefe bile hakim olan öğrenciler, başarılarından gurur duyabileceklerdir.

Duygusal Gelişim

Enstrüman Çalmanın Okul Derslerine Etkisi

Enstrüman çalan öğrenciler, diğer kültürlere karşı empati kurarak duygusal olarak daha gelişmiş olabilirler.

İşitsel Beceri

Enstrüman Çalmanın Okul Derslerine Etkisi

Müzisyenler, bir bebeğin ağlamasındaki duygusal anlam gibi seslerdeki anlamlı, bilgi taşıyan öğeleri daha iyi algılayabilirler. Müzikle uğraşan öğrenciler daha daha gelişmiş işitsel becelerilere sahiptir ve çevredeki gürültüden tahmin edilebilir kalıpları seçebilirler.

Hayal Gücünü Ve Entelektüel Merakı Geliştirir

Enstrüman Çalmanın Okul Derslerine Etkisi

Erken çocukluk yıllarında müzikle tanışmak, öğrenmeye ve meraka karşı pozitif geliştirmeye yardımcı olabilir. Sanat eğitimi tüm beyni geliştirir ve çocuğun hayal gücünü geliştirir.

Disiplin Oluşturur

Enstrüman Çalmanın Okul Derslerine Etkisi

Bir enstrüman çalmayı öğrenen çocuklar disiplin konusunda değerli bir ders alabilirler. Pratik yapmak için zaman ayırmaları ve enstrümanlarını çalmada ustalaşmak için disiplin ile birlikte öğrenme zorluğunun üstesinden gelmeleri gerekecek.

Uzamsal Zeka Geliştirir

Enstrüman çalmayı öğrenen öğrenciler, dünyayı doğru algılamalarını ve zihinsel resimler oluşturmalarını sağlayan uzamsal zeka gelişimini geliştirebilir. Uzamsal zeka, ileri matematik ve daha fazlası için faydalıdır.

Daha Fazla Özgüven

Enstrüman Çalmanın Okul Derslerine Etkisi

Öğretmenlerin ve velilerin teşvikiyle, bir müzik aleti çalan öğrenciler, gurur ve güven inşa edebilirler. Müzik eğitiminin de öğrenciler için daha iyi iletişim geliştirmesi hemen hemen kesindir..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Ailesini her zaman ziyaret edebilirsiniz.