Erturgut Sanat olarak bugünkü yazımızda keman öğrenmeye başlamanın en önemli aşaması olan En İyi Kemanı Satın Almak konusunu ele alacağız.. Her keman farklıdır, bütçenize ve aradığını kriterlere göre birden fazla uygun keman karşınıza çıkabilir.. Keman alırken ne aradığınızı bilmeniz önemlidir. Doğru kemanı seçmek, hayattaki partnerinizi seçmekle aynıdır.

Öncelikle Bütçenizi Belirleyin

Keman kalitesi ile fiyatları maalesef doğru orantıdadır. Öncelikle bütçenizi belirlemeniz işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Keman fiyatları müzik marketlerde ve internette çok geniş yelpazede yer almakta. 10.000 tl üzeri kemanlar arasında da 1000 tl altı kemanlar arasında da iyi bir tercih yapılabilir.

Başlangıç seviyesinde nazaran ucuz keman alırken dikkat etmeniz gereken temel kriter öğrenmenizi kolaylaştıracak düzeyde olmasıdır. Eğer bütçenizi belirlediyseniz bir adım daha atalım..

Doğru Boyutta Keman Almak

En İyi Kemanı Satın Almak

Keman eğitiminin temelini kemanda duruş ve tutuş oluşturmaktadır. Bunu sağlayan en önemli unsur ise doğru keman boyutunu seçmektir. Keman boyutları genellikle yaşa göre kategorilendirilir. Ancak bu doğru bir yaklaşım değil burada kıstas fiziksel özellikleriniz olmalıdır. Keman Boyutları hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşmak için Buraya Tıklayın..

Müzik Marketlere Ve İnternet Sitelerine Güven

Keman, sadece hayat ortağınız olmayacak, aynı zamanda tüm duyguları, hisleri ve yapımcısının, markasının benzersiz özellikleri ile bir sanat eseri olacaktır. İnternet üzerinden almak doğru marka modeli belirledikten sonra kargo aşamasında her zaman soru işareti barındırır.

En İyi Kemanı Satın Almak

Özellikle büyük müzik marketlerin internet siteleri ödeme konusunda oldukça güvenlidir. Kargo kalitesi ise kargo şirketine göre değişebilmektedir. İnternet üzerinden alacağınız enstrümanlarda iadenin olmasına ve iade süresine dikkat edin. Enstrümanı denedikten veya denettikten sonra iade koşullarına uygun bir şekilde geri kargolayabilmeniz internet üzerinden satışın güven veren tarafıdır. Bu nedenle iade koşullarına ve süresine dikkat ederek internetten enstrüman alışverişi yapmanızı öneririz.

Müzik marketlerinde ise işin güzel tarafı enstrümanları karşılaştırarak deneyebilir veya denetebilirsiniz. Enstrümanı satan kişinin elindeki markaları övmesi samimi gelmeyebilir. Ancak burada internet avantajını kullanabilirsiniz. Müzik forumlarından hemen hemen her marka modelin kullanım deneyimi ve yorumlamaları bulunmaktadır.

Küçük bir tavsiye; kemanı hemen gidip almak yerine denediğiniz marka modeli not alıp evde de bir araştırma yapın. İnternetten sağlama yaparak doğru kemana ulaşabilirsiniz..

Kemanı Deneyerek Almak

En İyi Kemanı Satın Almak

Marka ve modeli farketmeksizin her enstrüman mutlaka denenerek alınmalı. İnternetten alınsa dahi iade süreci geçmeden mutlaka denenmeli. Zira gözle görünmeyen en ufak bir hata bile çalmanızı zorlaştıracaktır. Tavsiyemiz kesinlikle bir bilene deneterek enstrümanı almanız yönündedir. Eğer denetecek bir bileniniz yoksa sanat merkezimize gelerek keman hocalarımıza denetebilirsiniz..

Ücretsiz Keman Satın Alma Rehberliğimizden bizlere ulaşarak yararlanabilirsiniz.. Keman Satın Almak yazımızı okumak için Buraya Tıklayın..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!