Erturgut Sanat olarak bu yazımızda keman boyutlarını ele alacağız. Enstrümanı doğru bir şekilde öğrenmek ve çalmak için, enstrümanı tam olarak tutmak ve enstrüman tutarken doğru duruşu sağlamanız gerekir. Ancak bu koşulları sağlamanız için öncelikle enstrümanınızın size uygun boyutta olması ön şarttır. Zira aksi takdirde doğru duruş ve tutuş sağlanması mümkün olmaz..

Keman eğitimi hakkında ayrıntılı bilgiler için Buraya Tıklayın..

Tüm müzik eğitimlerinin temelinde enstrümanı tutuş ve duruş bulunmaktadır. Bu seviyede yapılan bir hata ya da yanlış alışma kemanda ilerleyememenizi, ilerleseniz bile profesyonel seviyelere geçememenizi sağlar. Bu nedenle keman satın alırken keman boyutu hakkında tam bilgilere sahip olmalısınız. Aksi takdirde enstrümanı değiştirmek ya da satıp yenisini almak zorunda kalacaksınız..

Yaş Ve Keman Boyutu

Keman boyutu açıklamalarında genellikle parantez içinde hitap eden yaşları da yazılır ancak bu çok da sağlıklı bir açıklama biçimi değildir. Sonuçta keman boyutları yaşlara göre değil adı üstünde boyutlarına göre sıralanır…

Keman Boyutları Nelerdir?

1/8 Ölçü 

1/4 Ölçü – Çeyrek Keman 

1/2 Ölçü – Yarım Keman 

3/4 Ölçü – Üç Çeyrek Keman 

4/4 Ölçü – Tam Keman 

Doğru Keman Boyutunu Seçmek

Yaşlara göre çok doğru bir keman boyutu tasviri doğru değilse hangi boy keman almam gerektiğini nereden bileceğim? Bu sorunun cevabı oldukça basit. Çok az bir bilgi ve deneme.

Gelelim o çok az bilgiye.. 

Keman boyutunu seçerken şunlara dikkat edin; Öncelikle kemanı köprücük kemiğinize yerleştirin, çenelik kısmına çenenizi güzelce yerleştirin. Yani doğru keman tutuğunu tam anlamıyla gerçekleştirin.. Bu pozisyonda sol elinizin keman sapına kadar kolaylıkla ulaşabilmeni ve keman klavyesinde bir konfor sağlamalı. Bu konforu sağladığınız keman boyutu size uygundur..

Ancak kemanı doğru tutmayı bilmiyorsanız ve soru işaretlerinizi tam anlamıyla gideremediyseniz sanat merkezimize uğrayarak hocalarımızla birlikte keman boyutu denemenizi tavsiye ederiz. Buraya Tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.  Bu konuda mutlulukla size yardımcı olacağız.. 

Ayrıca sanat merkezimizi arayarak Ücretsiz Enstrüman Alma Rehberliğimizden yararlanabilir, keman satın alma konusunda diğer soru işaretlerinizi 7/24 mesajla ya da arayarak direk bizlere sorarak ortadan kaldırabilirsiniz..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezi 2007 yılının Aralık ayından, yani kurulduğu günden beri müzik alanında, çok geniş bir enstruman seçeneğiyle hizmet vermektedir. İzmir’de müzik kursu ve sanat kursları arayışınıza son vermek için Erturgut Sanat burada!