Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için En İyi Davul Metotları konusunu ele alacağız.. Davul çalmayı öğrenmeye karar verdiğinizde genellikle ilk yaptığınız şey bu enstrümanı size öğretecek bir eğitmen ya da sanat kurumu bulmaktır. Ancak bu tek başına yeterli değildir. Çünkü derste olmadığınız saatlerde de kendinizi geliştirmek, öğretmeninizden öğrendiklerinizin üzerine yeni noktalar koymak için kaynak kitaplara ve etütlere ihtiyacınız vardır. Peki bu konuda en başarılı davul eğitimi kitapları hangileri hiç merak ettiniz mi? 

Eğer cevabınız evet ise bu yazımızda sizler için dünya çapında kabul edilen en başarılı davul eğitimi kitaplarını sıraladık. Eğer siz de davul çalmaya karar verdiyseniz ya da bir eğitmenle çalışmaya başladınız ve sizi ekstra destekleyecek kaynaklar bulmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre. 

Bateri Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Bateri Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alın!

Hazır mısınız? O halde başlayalım. 

En İyi Davul Metotları

Trampet Davulcusu için Baget Kontrolü – George Lawrence Stone 

En İyi Davul Metotları

Bu kitap neredeyse bir asırlık olmasına rağmen hala davul çalma konusunda en çok tavsiye edilen kitaplardan biri olmaya devam ediyor. Aslında, Modern Drummer dergisi 1993’te en iyi davul çalma kitapları listesine koydu ve kitap bundan 25 yıl sonra hala popüler olmaya devam ediyor!

Muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi, trampet tekniğine odaklanır ve temel trampet vuruşlarından ileri tekniklere kadar konuları kapsar. Tek vuruş kombinasyonları, flam vuruşları, flam üçüzleri ve kısa atış kombinasyonları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, bu kitap tam size göre.

Zaman İşleyiş Kalıpları – Gary Chaffee     

En İyi Davul Metotları

Bu davul teknikleri üzerine devrim niteliğinde bir kitap. 1976’da çıkmış olmasına rağmen, bugün hala faydalı.

Bununla birlikte, kullanılan yöntemler özellikle matematikseldir ve eğlenceli bir tarafı yoktur. Gary Chaffee’nin bir bilim diplomasına sahip olduğu göz önüne alındığında, bu şaşırtıcı değildir.

Master Çalışmaları – Joe Morello

En İyi Davul Metotları

Modern Drummers’ın en iyi davul çalma kitapları listesine giren ve aynı zamanda düşük bir fiyata sunulan bir başka kitap da Joe Morello’nun Master Studies kitabıdır.

Bu kitap, baget kontrolü ve aksan çalışmaları, buzz-roll egzersizleri, tek ve çift vuruş kalıpları, kontrol çalışmaları, alev kalıpları, dinamik gelişim ve dayanıklılık çalışmalarına odaklanmaktadır.

Her davulcunun kitap rafında veya davul setinin hemen yanında bunun bir kopyası olmalı ve dikkatlice her sayfası okumalıdır.

Davulun Dili – Benny Greb

En İyi Davul Metotları

Bu kitap davul teknikleri için harika bir referanstır. Bu kitapta, Benny Greb davul dilini öğretiyor. Bu Alman davulcu tekniği, öğretim yaklaşımı, müzikalitesi ve ritmi ile tanınır. Kitapla ilgili en iyi şey, notaları okuyamayanlar için mevcut bir müzik notasyonu tarzı olmasıdır.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezimize sohbet etmek için de bekleriz!