Erturgut Sanat olarak bu yazımızda sizlerle birlikte Şimdiye Kadar Yazılmış En İyi 7 Keman Eseri‘ni ele alacağız.. Keman, üzerine en çok eser yazılan enstrümanların başında gelmektedir. Özellikle geçmişte klasik müziğin popülerliğiyle birlikte pek çok klasik müzik eseri keman ile icra edilmek üzere yazılmıştır.

Şimdiye Kadar Yazılmış En İyi 7 Keman Eseri

Sizlerin çalışmalarınıza ilham olmak, motivasyonunuza katkıda bulunmak için dünya listelerine girmiş en iyi keman eserlerini topladık. Söz konusu liste tüm dünya literatürlerinde kabul edilen eserlerden oluşturulmuştur…

Sizler de bu harika eserleri çalabilmek için hemen Keman Kursu hakkında ayrıntılı bilgiler edinin. Ayrıntı bilgiler için Buraya Tıklayın..

En İyi 7 Keman Eseri

Antonio Vivaldi: The Four Seasons

Antonio Vivaldi The Four Seasons, günümüzden 300 yıl önce bestelenmesine rağmen hala daha en çok çalınan eserler arasındadır.. Sadece müzisyenler için değil aynı zaman reklamcılar, yönetmenler, organizasyoncular için de her zaman önemli bir tercih olmuştur.. Müziğin zamansızlığına ve evrenselliğine örnek verilebilecen en iyi eserlerden biridir.

Niccolò Paganini: “Caprice No. 24”

Keman için yazılmış en zor eserlerden biridir. İçinde pek çok teknik bulunmaktadır. Aslında şarkının efsaneler arasına girmesinin en büyük nedeni de teknik ve armoninin muhteşem birlikteliğidir..

Vittorio Monti: “Czardas”

Akıllara en çok kazınan melodilerin başında geliyor..

Felix Mendelssohn: Violin Concerto in E Minor

Prömiyeri 1845’te yapılan Keman Konçertosu, Mendelssohn’un son büyük orkestral eseriydi ve tarihin en sık icra edilen keman konçertolarından biri olmaya devam ediyor.

Johann Sebastian Bach: “Chaconne” from Partita No. 2 in D minor

Kemancı Joshua Bell, bu eser için: “Şimdiye kadar yazılmış en büyük müzik parçalarından biri değil, aynı zamanda tarihteki herhangi bir adamın en büyük başarılarından biri.. Ruhsal olarak güçlü bir parça, duygusal olarak güçlü, yapısal olarak mükemmel.. ” dedi..

Ralph Vaughan Williams: “The Lark Ascending”

Başlangıçta keman ve piyano için yazılan ve 1920’de solo keman ve orkestra için yeniden derecelendirilen eser, İngiltere ve yurtdışındaki konser salonlarında en popüler parçalardan biri olarak çalınmaya devam ediyor. 

Johann Sebastian Bach (arr. August Wilhelmj): Air On The G String

Bu eser için tüm otoriteler şu yorumu yaptı: “Solistin tüm rolünü kemanın bir teli aldı..”

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezi..