Erturgut Sanat olarak bu yazımızda sizler için Gitarda Ayak Sehpası Ne İşe Yarar? konusunu ele alacağız. Ayak sehpasının adı bazen ayak standı olarak da geçebiliyor, aslında ikisi de aynı ürünün türkçe ve yarı türkçe, yarı İngilizce telaffuzudur..

Gitarda Ayak Sehpası genellikle klasik gitar çalanlar tarafından kullanılır. Ayak sehpasının kullanılmasındaki temel amaç gitarda doğru duruş ve tutuşu sağlayabilmektir.. Bu sayede klasik gitar şarkılarındaki bazı zor geçişlerini, sağ ve sol el parmak kombinasyonlarını daha verimli yapılabilirsiniz..

Eğer klasik gitar eğitimi alıp, klasik müzik şarkıları çalışmak istiyorsanız kesinlikle ayak sehpası kullanmanızı öneririz.. Gitar eğitiminin temelinde doğru duruş ve gitarın doğru tutuşu işlenmektedir. Bu iki unsuru doğru öğrenmeden verimli bir şekilde gitar öğrenmeniz mümkün değildir. Zaten söz konusu temel bilgileri yanlış öğrendiğiniz ve alıştığınız taktirde enstrüman çalmak zaman geçtikte sizin için zorlaşacak ve bir kabus haline gelmeye başlayacaktır..

Gitarda Ayak Sehpası Ne İşe Yarar?

Kısacası yukarıda belirttiğimiz gibi ayak sehpası yada ayak standı, gitar üzerinde hakimiyetinizi arttırarak enstrümanı daha ergonomik kullanmanızı sağlayacaktır..

Ayak sehpasını kullandığınızda aynı zamanda uzun süreli çalışmalarda görülen bel ve eklem ağrılarını da en aza indirebilirsiniz zira ayak sehpası doğru bir tutuş ve duruş sağlayarak belinizin ve eklemlerinizin olması gerektiği gibi durmasını sağlayacaktır..

Ayak Sehpası Nasıl Ayarlanır?

Gitarda Ayak Sehpası Ne İşe Yarar?

Gitar sehpası ayaklıklarında kademeli olarak boy ayarı bulunmaktadır. Aslına bakılırsa ayar konusunda kesinlikle şu kademede olması gerekir gibi bir cümle söylenemez zira bu gitar çalan kişinin fiziksel özellikliklerine göre değişecektir.. Ayak sehpasını ayarlarken baz almanız gereken tek unsur gitarı tutarkenki rahatlığınız olmalıdır. Gitarı hangi ayaklık kademesinde daha iyi kavrayabiliyorsanız o kademede kullanmanızı tavsiye ederiz..

Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Ayak sehpası alırken dikkat etmeniz gereken iki unsur vardır. İlk olarak yukarıda da belirttiğimiz boy ayarını daha ayrıntılı yapabilmek için sehpa ayaklarının olabildiğince kademeli olmasına dikkat edin. İkinci olarak ise malzemenin dayanıklılığı önemli bir konu, çoğu ayak sehpaları plastikten yapılmaktadır özellikle sehpasının ayaklıklarının sağlam olduğundan emin olun..

Gitarda Ayak Sehpası Ne İşe Yarar?

Bu yazımızda sizlerle birlikte gitarda ayak sehpasını tüm boyutlarıyla ele almaya çalıştık. Aklınızdaki soru işaretlerini gideremediyseniz ya da daha başka sorular için Buraya Tıklayarak bize ulaşabilirsiniz..

Gitar kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!