Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için En İyi 10 Kadın Metal Vokali konusunu ele alacağız.. Heavy metal müzik tipik olarak agresif sesi, erkek egemen grupları ve sert erkek imajıyla bilinir. Ama herhangi bir erkek metal kafasına karşı kendilerini koruyabilecek çok sayıda harika kadın metal şarkıcısı var.

Bu kadınlar, güçlü ve duygulu vokalistlerden camları kırabilen çığlık atanlara kadar metal şarkı söylemede harikalar. İşte bilmeniz gereken en iyi 20 kadın metal şarkıcısı.

Müzik Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşın ve ücretsiz randevu alın!

En İyi 10 Kadın Metal Vokali

Lzzy Hale

En İyi 10 Kadın Metal Vokali
En İyi 10 Kadın Metal Vokali

Lzzy Hale, Amerikalı bir şarkıcı, solisti ve hard rock grubu Halestorm’un ritim gitaristi. Boğuk bir hırlamadan yükselen bir falsettoya kadar gidebilen güçlü bir yelpaze ile metaldeki en eşsiz ve tanınabilir seslerden birine sahip. Lzzy aynı zamanda inanılmaz bir gitarist ve soloları her zaman Halestorm’un canlı şovlarının öne çıkan bir parçası. Halestorm’un iki Grammy Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödülü var.

Cristina Scabbia

En İyi 10 Kadın Metal Vokali
En İyi 10 Kadın Metal Vokali

Cristina Scabbia, İtalyan bir şarkıcı, kadın baş vokalist ve İtalyan metal grubu Lacuna Coil’in kurucu üyelerinden biridir. “Heaven’s A Lie” ve “Nothing Stands in Our Way” gibi şarkılarda öne çıkan güzel bir sesi var. Cristina, yirmi yılı aşkın bir süredir metal sahnesinde; aynı zamanda yetenekli bir söz yazarıdır ve Lacuna Coil’in birçok şarkısını birlikte yazmıştır. Grup dokuz stüdyo albümü yayınladı.

Amalie Bruun

En İyi 10 Kadın Metal Vokali
En İyi 10 Kadın Metal Vokali

Amalie Bruun, Danimarkalı bir müzisyen, solisti ve black metal grubu Myrkur’un kurucusudur. O, klasik eğitim almış bir müzisyen ve black metal ile halk müziğinin eşsiz karışımı, metal dünyasının her köşesinden eleştirel beğenisini kazandı. Myrkur’un ilk albümü 2015’te büyük beğeni topladı ve Amalie’nin ruhani sesi, grubun sesini bu kadar benzersiz yapan şeyin büyük bir parçası.

Janet Gardner

En İyi 10 Kadın Metal Vokali
En İyi 10 Kadın Metal Vokali

Janet Gardner, Amerikalı bir şarkıcı, eski baş şarkıcı ve kadın hard rock grubu Vixen’in ritim gitaristi. “Edge of a Broken Heart” ve “Cryin’” gibi arena-rock marşlarını seslendirmek için mükemmel olan güçlü bir sesi var. Janet, ilk solo albümü “Janet Gardner”ı 2017’de hala grupla birlikteyken yayınladı, ancak solo kariyerine devam etmek için 2019’da ayrıldı.

Amy Lee

En İyi 10 Kadın Metal Vokali

Amy Lee de Amerikalı bir şarkıcı. Muhtemelen onu Grammy Ödüllü rock grubu Evanescence’ın solisti ve kurucu ortağı olarak tanıyorsunuzdur. Grup beş stüdyo albümü yayınladı ve Amy’nin bir stüdyo albümü ve bir film müziği albümü de dahil olmak üzere birçok solo projesi var. Onun ruhani sesi, Evanescence’in başarısının büyük bir parçası. Evanescence’in müziğine sıklıkla klasik piyanoyu dahil eder.

Kobra Paige

En İyi 10 Kadın Metal Vokali

Kobra Paige, Kanadalı heavy metal grubu Kobra and the Lotus’un solisti. Metal için mükemmel bir şekilde uygun güçlü bir sesi var ve aynı zamanda başarılı bir söz yazarı. Kobra ve Lotus altı stüdyo albümü yayınladı ve birçok ödüle aday gösterildi.

Sharon Den Adel

En İyi 10 Kadın Metal Vokali

Sharon Den Adel, Hollandalı senfonik metal grubu Within Temptation’ın kadın solisti. Sharon, 1996’daki kuruluşundan bu yana Within Temptation ile birlikte, grubun birçok şarkısını birlikte yazdı. Grup yedi stüdyo albümü yayınladı ve Sharon’ın da başarılı bir solo kariyeri var.

Alissa White-Gluz

En İyi 10 Kadın Metal Vokali

Alissa White-Gluz (Kanadalı şarkıcı) İsveçli progresif metal grubu Arch Enemy’nin kadın vokalisti. 2014 yılında grubun eski şarkıcısı Angela Gossow’un yerini aldı ve o zamandan beri kendini dünyanın en iyi metal vokalistlerinden biri olarak kabul ettirdi. Arch Enemy on stüdyo albümü yayınladı ve Alissa ayrıca diğer birçok metal albümde konuk vokalist olarak yer aldı. Alissa, hem hırıltılı hem de temiz şarkı söyleyebilen güçlü bir sese sahiptir ve mükemmel bir canlı performans sanatçısıdır.

Simone Simons

En İyi 10 Kadın Metal Vokali

Simone Simons, Hollandalı senfonik metal grubu Epica’nın solisti. 2002’deki kuruluşundan bu yana Epica ile birlikte ve grup sekiz stüdyo albümü yayınladı. Güzel sesi “Quietus” ve “Sancta Terra” gibi şarkılarda gösteriliyor.

Brittney Slayes

En İyi 10 Kadın Metal Vokali

Brittney Slayes, Kanadalı power metal grubu Unleash the Archers’ın solisti. Güçlü sesi, grubun destansı, marş sesi için mükemmel bir eşleşme. Brittney, 2007’deki kuruluşundan bu yana Unleash the Archers ile birlikte ve grup beş stüdyo albümü yayınladı. Güçlü sesi, grubun destansı, marş sesi için mükemmel bir eşleşme.