Elektro Gitarda Amfi Seçimi

Bugün sizler için uzun süreli araştırmalarımız ve yılların getirmiş olduğu eğitim ve öğretim tecrübelerimiz ile “Elektro Gitar için Amfi Seçimi Nasıl Yapılır Ve Satın Alırken Yapılan Yanlışlar” konusunda gerçekten işe yarayacak ve tescillenmiş bilgileri içeren bir yazı hazırladık.

Bu yazıyı okuduktan sonra, gitar çalan birisinin, amfi seçerken neleri yapmaması gerektiği konusunda bilmeniz gereken her şeyi öğrenecek ve istediğiniz her zaman doğrusunu yapıyor olabileceksiniz.

Elektro gitar seçimi hakkında videomuzu izlemek için tıklayınız.

Dediğimiz gibi bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, öğrencilerimiz ve başarıları tarafından tescillenmiş, profesyonel ve kaliteli bilgilerdir.

Bu yazıda bulunan yanlışları yapmaz, tam tersi, doğrularını yaparsanız, gitar gelişiminiz ve amfi seçimleriniz için en doğru adımları atmış olursunuz.

Elektro-Gitar-için-Amfi-Seçiminde-Yapılan-YanlışlaR

Bu yazıda bulabileceğiniz konular şunlardır:

♦ En Pahalı Amfiyi Satın Almaya Kalkmak

♦ Amfiyi Denemeden Satın Almak

Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarımı ve yılların getirmiş olduğu eğitim ve öğretim tecrübelerimiz ile “Elektro Gitar için Amfi Seçiminde Yapılan Yanlışlar” konusunda gerçekten işe yarayacak ve tescillenmiş bilgileri içeren bir yazı hazırladığımız yazımıza geçiş yapalım.

Kolay yoldan gitar çalanların, yanlış amfi seçimi yapmaması gereken her şeyi açıklayalım ki siz de hem kişisel hem de müzikalite anlamında kendinizi hem doğru hem de profesyonel bir şekilde geliştirin.


Gitar Çalanların Yapmaması Gerekenler

Gitar çalanların, amfi seçerken yapmaması gereken fakat günümüzde herkes tarafından yapılan o kadar çok eylem bulunmaktadır ki bu yazı yetecek mi emin bile değilim.

Bu yazıda, bu hataların en sık yapılanlarından listeledik, bu hataları yaparsanız, ciddi anlamda kendinize ve gitar öğrenme sürecinize zararlar verebilirsiniz ki bunu hiç kimse istemez. Hatta bu zararların sonucu gitar çalmaktan soğumaya kadar ilerleyebilir.

Bir öğrenme ya da müzik yapma hevesi ile alıp, çalmaya çalıştığınız gitarınızı doğru bir şekilde, en doğru amfi yardımı ile çalmak inanın sizin gelişiminizi en az 1 ay hızlandıracaktır. Dilerseniz sizler için bu hataları ayrı başlıklar altında incelemeye başlayalım.

En Pahalı Amfiyi Satın Almaya Kalkmak

En-Pahalı-Amfiyi-Satın-Almaya-Kalkmak

Dünya üzerinde bulunan her gitaristin, ilk amfisini satın almaya karar verirken yaptığı hatalardan biridir en pahalı amfinin, en kaliteli amfi olacağına inanıp, en pahalı amfiyi satın almaya kalkmak. Fakat öyle bir konu söz konusu bile olamaz.

En pahalı amfiler, tabi ki de kalitelidir ve iyidir fakat sizin için uygun olmadıktan sonra, dünya üzerindeki en pahalı amfiyi de alsanız, o amfi sizin için en iyi amfi olamayabilir.

Dolayısı ile sizin çalmak istediğiniz tarzlara, gitarınızın özelliklerine, çalacağınız yerlere ve bütçenize uygun bir amfi, sizin için en kaliteli ve iyi amfi olacaktır. Bunun için ise bir sonraki başlıkta yazılan hatayı yapmamanız gerekmektedir.

Eğer bir sonraki başlıktaki hatayı yaparsanız, ne yazık ki kendiniz için hiç de uygun olmayan hatta belki bozuk bir amfi bile satın alabilirsiniz. Dilerseniz bir sonraki başlığa geçiş yapıp, sıradaki hatayı da görelim.

Amfiyi Denemeden Satın Almak

Amfiyi-Denemeden-Satın-Almak

Nasıl ki bir kıyafet alışverişinde, sizin bedeninize uygunluğunu, ürünün kalitesini ve deformasyonu olup olmadığını kontrol etmek için deniyorsanız, amfi satın alırken de aynısını yapmalısınız.

Eğer mümkünse, amfiyi denerken kendi gitarınızı kullanın çünkü bazı durumlarda, gitar türleri ve modelleri de amfinin özelliklerini etkilemektedir.

Eğer denemeden bir amfi satın alırsanız, sonuçlarına katlanmak zorunda kalabilirsiniz ve bu durum gitardan soğumanıza neden olabilir.


Yukarıdaki hataları dikkate alır, yapmamaya özen gösterirseniz, sizin için en iyisi olmuş olur fakat bu hataları yaparsanız, sizin için uygun olmayan ve gereğinden pahalı bir amfi satın alabilirsiniz.

Amfi seçimi hakkında kafanızdaki soru işaretlerini yazımız dahilinde gideremediyseniz sosyal medyadan ya da telefonla arayarak aklınızdaki soru işaretlerinizi giderebilirsiniz.

Elektro gitar, sesini manyetiklerle elektrik akımına çeviren ve bir amfi ile bu akımdan ses üretilmesini sağlayan gitar çeşidir. Elektro gitarın oluşturduğu sinyalin değiştirilebilir olması, ve üretildiği zaman bir devrim niteliğine sahip yükseklikte bir sese sahip olması, kullanım alanı çok genişlemiş bir gitar türüdür.

Söz konusu enstrümanı kaliteli çalmanın yanı sıra kaliteli sesi çoğaltmak da oldukça önemlidir. Yani iyi çalmak gitarda çok mühim ancak iyi bir ton yakalayarak iyi çalmak çok çok daha mühimdir. Bu da iyi bir amfi seçimiyle olacaktır.