Elleri Ellerime Gitar Akorları

Erturgut Sanat olarak bugün sizler için, Duman grubunun en sevilen şarkılarından biri olan “Elleri Ellerime” isimli şarkının orjinal gitar tonunda, gitar tablarını yaplaşacağız.

Duman-Elleri-Ellerime-Gitar-Tabları

Artık siz de Elleri Ellerime isimli parçayı, notalara gerek duymadan, gitar tabları ile çalabileceksiniz.


Duman-Elleri-Ellerime-Gitar-Tab

Gitar Akor Geçişleri Hakkında

Akor geçişlerini hızlandırabilmeniz için bilmeniz ve uygulamanız gereken çok fazla teknik ve yöntem bulunmaktadır. Bunların hepsini bilmen ve uygulayabilmek için uzun süreler enstrüman çalıp, tecrübelerinize katmış olmanız gerekmektedir.

Biz de bu yazıları zaten bu doğrultuda hazırladık. Fakat daha hızlı bir şekilde öğrenmeniz için bu yazıyı hazırladık, uzun süreli tecrübelere gerek kalmadan nasıl akor geçişlerinizi hızlandırabileceğinizi merak ediyorsanız, çok doğru bir sitedesiniz.

Aynı akoru basabilmek için kullanabileceğiniz en az 2 yer vardır. Fakat bu yerlerden ve farklı basım şekillerinden bahsetmeden önce sizler için akor basarken enstrümanı nasıl tutmanız gerektiği konusunda bilgilendirelim.

Bu süreci hızlandırabilmek için yapmanız gereken alıştırmalar şunlardır:

  • Her akorun hem normal hem de bareli basılımını öğrenin
  • Gün de en az yarım saat her akorun hem normalini hem de barelisini basarar çalışın
  • Her akoru bareli ve normal basabildikten sonra önce normal hallerini sonra bareli hallerini ard arda geçişli olarak çalın
  • Bu süreci hızlandırmak için bunu devamlı yapın, bir süre sonra bütün akorları çok hızlı ve geçişlerini rahat bir şekilde yapabildiğinizi gözlemleyebilirsiniz