Compact Fotoğraf Makinası

Compact Fotoğraf Makinası

Compact Fotoğraf Makinaları
taşıması kolay, çok fazla karmaşık özellik barındırmayan, çok fazla ayar yapmak istemeden otomatik modlarında anı yakalamak isteyenlerin bas çek özellikleri sayesinde tercihi olabilecek fotoğraf makinalarıdır. Fiyat olarak diğer tür fotoğraf makinalara göre daha ucuzdurlar. Bir çok amatör fotoğraf sever fiyatları da ucuz olduğu için compact fotoğraf makinalarını tercih ederdi fakat günümüzde cep telefonlarımız da çok başarılı birer compact fotoğraf makinası gibi çalıştığı için artık daha az tercih edilir hale gelmiştir. Compact fotoğraf makinalarıyla ilgili detaylı bilgi için buraya bakabilirsiniz —> Compact Fotoğraf Makinaları


DSLR Like Fotoğraf Makinaları
Tam olarak DSLR Fotoğraf Makinaları ve Compact Fotoğraf Makinaları arasında, DSLR benzeri fakat kompakt ve objektifi değiştirilemeyen makinalardır fakat DSLR fotoğraf makinalarına göre daha hesaplı compact fotoğraf makinalarına göre daha geniş odak aralığı, daha çok zoomu olan fotoğraf makinalarıdır. Biraz araya sıkışmış bir fotoğraf makinası çeşididir, lensi değişemediği için çok kullanışlı olduğu söylenemez. DSLR Like bir fotoğraf makinası tercih etmek yerine daha uygun fiyatlı bir DSLR fotoğraf makinası tercih edebilirsiniz, eğer profesyonel düşünüp, profesyonel bir adım atmak istiyorsanız daha sağlıklı bir seçim olacaktır. 


DSLR Like Fotoğraf Makinası

DSLR Like Fotoğraf Makinası

DSLR Fotoğraf Makinaları
Bir gövde ve değiştirilebilir objektiften oluşur, diğer tür fotoğraf makinalarına göre daha büyük boyutlarda ve daha ağır olan hobinin dışında profesyonel amaçlarla da kullanılan fotoğraf makinalarıdır.  Canon ve Nikon gibi markaların piyasada büyük yer kapladığı “aynalı fotoğraf makinaları” giderek yerini Sony firmasının üstünlük kurduğu aynasız fotoğraf makinalarına bırakmaya başlamıştır, aynasız fotoğraf makinaları da kesinlikle araştırılmalıdır. 


 

DSLR Fotoğraf Makinası

DSLR Fotoğraf Makinası