Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Davulcular İçin Spor Egzersizlerini ele alacağız. Davulcular aynı zamanda bir nevi sporcudur ve enstrümanımızdan en iyi performansı elde etmek için vücudumuza iyi bakmamız gerekir.

Extreme metal grubu Cryptopsy’nin davulcusu Flo Mounier, performansının zirvesinde kalmak için çok çalışan bir kişisel antrenör. Davul kitinde en yüksek performans ve dayanıklılık için gereken kasları ve kardiyoyu hedefleyen davulcuya özel egzersiz rutinleri geliştirdi. Haftada 4-5 kez antrenman yapıyor ve bu seansların 2-3’ünde 30 dakikalık davula özel bir antrenman içeriyor. Cryptopsy turdayken, yine de egzersiz rutinini sürdürme peşindeydi.

Hangi egzersizi seçerseniz seçin, daima aklınızda tutmanız gereken bir şey var. Flo, “Herhangi bir antrenman yaparken veya davul çalarken zihin-kas konsantrasyonu inanılmaz derecede önemlidir” diyor. “Vücudunuzda ne hissettiğinizi zihniniz kontrol ettiği sürece, büyüme ve performansın anahtarı budur.”

İster yavaş, mükemmel bir oyuncu ister bir metal parçalayıcı olun, kardiyo, hareketlilik ve gücünüzü geliştirmek için doğru yolda başlamanıza yardımcı olacak 5 ipucu burada. Üstelik bunların çoğunu spor salonuna gitmeden de yapabilirsiniz!

Bateri Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alın!

Davulcular İçin Spor Egzersizleri

Yürüyüş

Davulcular İçin Spor Egzersizleri

Adımlarınız normalden daha uzun olacak şekilde oldukça hızlı bir tempoda yürüyün. Akciğerler davul çalmak için gerçekten etkilidir, bu yüzden geniş adımlar attığınızdan emin olun.

Yürürken tüm vücudunuz hareket eder ve tepki verir, ancak arka bacağınıza odaklanmalı ve ayağınızın ucuyla kendinizi ileri itmelisiniz. Bu yuvarlanan ayak bileği hareketi, her adımda size bir kick​ tekniği ​sağlayacaktır. Bir davulcu olarak kollarınız süspansiyon halinde her zaman önünüzdedir, bu nedenle kollarınızı bilek ağırlıkları ile sallamak aynı zamanda yardımcı olabilir.

Hafif Koşu

Davulcular İçin Spor Egzersizleri

Yürümek için aynı ipuçlarını kullanarak hızı artırın. Normalden daha uzun adımlar atın ve ayak bileğinizin ayağınızdan nasıl yuvarlandığının farkında olun. Ayakta durmamalı ve tüm baskıyı dizlerinize, dörtlü kaslarınıza ve kalça kaslarınıza yüklememelisiniz.

Bacaklarınızı ayağınızın ucuyla itin ve koşu sırasında hızınızı değiştirin: yavaş, orta ve hatta mümkünse ara sıra sprint. Yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman metabolizma için harikadır, bu nedenle bu tür koşunun birçok faydası vardır. Ve ‘tek tempoda’ monoton bir koşudan çok daha yararlı.

Koşu Bandı

Davulcular İçin Spor Egzersizleri

Çoğu davulcu ayak bileği hareketliliğine önem verir ve bu pedala basmayı kolaylaştırır. Evde bir koşu bandınız varsa, bir davulcu tüyosu bizden: Önünüze bir alıştırma pedi yapıştırın ve yürürken ilk adımlarınızı yapın! Zaman değerlidir, öyleyse neden bir taşla iki kuş vurmuyorsunuz?

Bisiklet

Davulcular İçin Spor Egzersizleri

Bisiklet, davulcu olarak yapabileceğiniz en iyi egzersizlerden biridir. Oturuyor ve pedallara basıyorsunuz ve hareket aralığı bir kitten daha büyük olsa da aynı tür hareketleri taklit ediyorsunuz. Koltuğunuzu mümkün olduğunca arkaya koyun, böylece biraz önünüzde pedal çevirirsiniz.

Güçlü bas davul vuruşlarının momentumu kalça kaslarında başlar, dörtlü kaslara ve ardından ayaklara doğru hareket eder. Bisiklet tam bir bacak egzersizi olduğu için davulcular için mükemmeldir. 2 dakikalık aralıklarla deneyin. İlk iki dakika tüm bacaklarınızı kullanın. Sonraki ikisi için sadece ayak bileklerinizi ve baldırlarınızı kullanmaya odaklanın. Aynı tür bir dirençle pedal çeviriyor ve itiyor olacaksınız, ancak bu, ayak bileklerinizde güç ve esneklik geliştirmenize yardımcı olabilir.

İp Atlama

Davulcular İçin Spor Egzersizleri

İp atlama, tartışmasız en zor kardiyo egzersizlerinden biridir, ancak davulcular için etkilidir çünkü sadece bacaklarda ve ayak bileklerinde ve bir pop-up hareketi üzerinde çalışmakla kalmaz, aynı zamanda ipi çevirdiğiniz için bileklerinizi ve önkollarınızı da çalıştırır. İlk başta sakin ol çünkü çabuk yorulacaksın. Üç tekrarla başlayın. Gidebildiğiniz kadar gidin, ardından tekrar başlamadan önce bir dakika ara verin.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezine sadece kurslarımıza katılmak için değil, çay, kahve içmeye, laflamaya, playstation oynamaya da bekleriz..