Erturgut Sanat ailesi bu yazımızda Davulcular İçin Isınma İpuçlarını ele alacağız.. Bageti elinize her aldığınıda kısa bir ısınma rutini olmalıdır. Farklı davulcular, farklı rutinleri kendileri için faydalı bulabilir, ancak her başarılı ısınma için gerekli olan belirli unsurlar vardır. Bunlara fiziksel ısınma, işitsel ısınma ve teknik ısınma dahildir. Bu öğelerin her biri önemli miktarda zaman almasa da, uygulama oturumu için faydalıdır. 

Bateri Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alın!

Davulcular İçin Isınma İpuçları

Fiziksel Isınma

Davulcular İçin Isınma İpuçları

Fiziksel ısınma tam olarak kulağa nasıl geliyorsa öyle, yani vücudunuz için bir ısınmadır. Özellikle davulda kullandığımız kaslar, kollar, bilekler ve parmakları kapsar. Açma germe genellikle yararlı bir vücut ısınması olarak kabul edilirken (ki kesinlikle öyledir), daha dinamik bir ısınmanın daha verimli olduğunu şüphesizdir. Bu dinamik ısınma, bilekleri ısıtmak için legato vuruşlarını, eldeki daha küçük kasları ısıtmak için hızlı parmak vuruşlarını ve biraz önkol katılımına izin vermek için bir çeşit vurgu desenini kullanan oyun egzersizlerini içerir. En sık kullanılan ısınma egzersizi, fiziksel akışım üzerinde çalışmak için tekler, çiftler ve paradiddle’ları içerir. 

İşitsel Isınma

Davulcular İçin Isınma İpuçları

Fiziksel ısınmanın ardından işitsel ısınma yapılmalıdır. Bu, vücudunuz kadar kulaklarınızı (ve zihninizi) de ısıtmanız gerektiği anlamına gelir. En yaygın yaklaşım, bir metronomla egzersiz yapmaktır. Telefon aplikasyonlarından edeneceğiniz basit bir metronom gibi bir uygulamanız varsa, verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Teknik Isınma

Davulcular İçin Isınma İpuçları

Son olarak, teknik bir ısınma yapılmalıdır. Bu, çeşitli şeyleri içerebilir, ancak enstrümana teknik yaklaşımınızı geliştirmeye odaklanmalıdır. En yaygın teknik ısınma, davulların etrafında hareket etmeyi ve kitteki her enstrümanın tatlı noktasında çalmaya konsantre olmayı içerir. Çok yavaş başlayın ve doğruluğunu teyit ederek yavaş yavaş hızınızı arttırın..

Ufak Bir İpucu 

Davulcular İçin Isınma İpuçları

Bateride temel egzersizleri bilmek ve doğru yapmak son derece önemlidir. Bateride temel egzersizleri ele aldığımız yazımızı incelemek için Buraya Tıklayın.. Çalışmalarınız yaparken metronom kullanmaya özen gösterin ve kesinlikle her alıştırmayı doğru yapana kadar metronomda hızını arttırmayın. Unutmayın hızlı çalmak doğru çalmak değildir. Önemli olan doğru metronomda ve eksiksiz olarak çalmaktır. Hızlı çaldığınızda bazı hataları göremeyebilir ve üstüne gidemeyebilirsiniz..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!