Erturgut Sanat ailesi olarak bu yazımızda sizler için Müzik Aleti Çalmanın Faydalarını ele alacağız.. Senfonide o siyah beyaz tuşlara basarak ya da bir gitarın klavyesindeki yatıştırıcı melodiye basarak aldığınız hoş hissi hatırlayın. Müzik sadece ruhunuza dokunan dinginlikle ilgili değildir, aynı zamanda beynin bilişsel işlevlerini geliştirmeye yardımcı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Enstrüman çalmak, beynin iki yarım küre arasındaki köprü olan Corpus Callosum’un hacmini ve aktivitesini arttırır. Beyinde mesajların daha hızlı iletilmesini sağlar ve böylece problemlerin daha yaratıcı ve etkili bir şekilde çözülmesine yardımcı olur. Herhangi bir müzik aletini öğrenirken gerekli olan kontrol ve koordinasyon, hayatın ilerleyen dönemlerinde zihin için bir beyin güçlendirici görevi görür.

Müzik Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşın ve ücretsiz randevu alın!!

Müzik Aleti Çalmanın Faydaları

Hafızayı Geliştirir

Müzik Aleti Çalmanın Faydaları

Herhangi bir müzik aleti çalarsanız, hatta dinlerseniz motor becerileriniz (denge, yüzme, koşma vb. hareketlerden sorumlu beceriler) gelişir. Ayrıca, hafıza becerilerinde genel bir iyileşme ile sonuçlanan organizasyon becerileri gelişir. Bu konuda yazılmış binlerce makele ve bilimsel çalışmalar bulunmaktadır. Bu bağlamda bu becerilerin bilimsel olarak kanıtlandığını söyleyebiliriz.

Sabır

Müzik Aleti Çalmanın Faydaları

Müzik aletleri çalmak özel bir çaba ve sabır gerektirir. Sonuçta bir ayda Fazıl Say olamazsın. Zor notaları doğru çalmak için uzun saatler pratik gerektirir. Bu nedenle, gerçekten sabırsız olan ve her şeyin bir an önce olmasını dileyen bizler için, müzik aletleri çalmak bizi gerçeğe geri getirebilir.

Matematik, Okuma ve Anlama Becerilerini Arttırır

Müzik Aleti Çalmanın Faydaları

X’e ve o uzun süredir korkulan denklemlere veya o geometri sorularına çözüm bulmak sizi endişelendiriyor mu? Matematik sizi korkutuyorsa, işte iyi haber. Müzik aleti çalmak da matematik becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir. Sonuçta müzik öğrenmek, büyük ölçüde matematiğe dayalı bir akustik anlayışını içerir. Karmaşık ritmik kalıpları uygulamak, okuma ve anlama becerilerinizi geliştirir.

Konsantre Arttırır

Müzik Aleti Çalmanın Faydaları

Müzik aleti çalarken melodiye, tempoya, ritme, nota süresine vb. dikkat etmeniz gerekir. Odaklanmadığınız sürece, gitarınızı akort edemez veya o mükemmel soloyu çalamazsınız. Bu da sadece enstrümanda değil hayatın tüm alanında bir konsantre disiplini edinmenizi sağlar. Müzik öğrenmek yeni bir dil, yeni bir sistem öğrenmektir. Bu sistem tabi ki de ufkunuzu açacak ve hayatın her alanında farklı düşünmenizi sağlayacaktır

Müzik Aleti Çalmanın Faydaları

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!