Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Davul Çalmaya Başlamak İçin Uygun Yaş Nedir? konusunu ele alacağız. Davul çalmaya başlamak için en iyi yaş söz konusu olduğunda kesin bir cevap yoktur. Ancak, şimdi sizin (veya çocuğunuzun) bateri çalmaya başlamak için doğru zaman olup olmadığına karar vermenize yardımcı olabilecek birkaç faktör vardır. 

Dikkate alınması gereken bir faktör fiziksel yetenektir. Küçük çocuklar, etkili bir şekilde davul çalmak için gereken koordinasyona veya motor becerilere sahip olmayabilir. Öte yandan, yaşlı yetişkinler kaslarının eskisi kadar çevik olmadığını fark edebilirler, bu da karmaşık davul ritimlerini çalmayı zorlaştırır. Genel olarak konuşursak, ergenlik çağındaki veya yirmili yaşlarındaki insanlar, bu yaş aralığının dışındakilere göre bateri öğrenirken daha kolay zaman geçireceklerdir.

Diğer bir faktör bağlılıktır. Davul çalmayı öğrenmek zaman, sabır ve pratik gerektirir. Siz (veya çocuğunuz) zorlaştığında bile bir şeye bağlı kalabilen türden biriyseniz, o zaman davul öğrenmek iyi bir seçim olabilir. Ancak, kolayca pes etme eğilimindeyseniz veya çabuk sıkılıyorsanız, davul çalmak sizin için doğru hobi olmayabilir. 

Sonuç olarak, konu davul çalmaya başlamak olduğunda yanlış cevap yoktur. Siz (veya çocuğunuz) öğrenmekle ilgileniyorsanız, devam edin! Ne kadar erken başlarsan, o kadar çabuk bir profesyonel gibi sallanırsın.

Bateri Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Davul Çalmaya Başlamak İçin Uygun Yaş Nedir?

Davul Çalmaya Başlamak İçin Uygun Yaş Nedir?
Davul Çalmaya Başlamak İçin Uygun Yaş Nedir?

Peki, çocuğunuz çalışmak istemediğinde ne yaparsınız? Aşağıda, çocuğunuzu müzik yapmaya devam etmesi için motive etmenize yardımcı olacak bazı ipuçları var!

Sohbet Edin

Davul Çalmaya Başlamak İçin Uygun Yaş Nedir?

Uygulamanın neden önemli olduğu hakkında konuşun. Çocuğunuzun uygulamanın ilerlemeyi mümkün kıldığını anlamasına yardımcı olun. Ne kadar çok pratik yaparlarsa, enstrümanlarını çalmada o kadar iyi olurlar. Ders almaya/enstrümanlarını çalmaya başladıklarından beri ne kadar geliştiklerini ve onların başarılarından ne kadar gurur duyduğunuzu belirtin.  

Hedefler Geliştirin

Davul Çalmaya Başlamak İçin Uygun Yaş Nedir?

Birlikte bir uygulama hedefi belirleyin. Çocuğunuzun biraz odaklanmış çabayla bir veya iki hafta içinde makul bir şekilde başarabileceği kısa vadeli bir hedef bulun. Örneğin yeni bir eser üzerinde çalışıyorlarsa amaçları ilk bölümü ezberleyerek öğrenmek olabilir. Bu hedefe ulaştıklarında, yeni bir tane belirleyebilirler.  

Onunla Eğlenin

Davul Çalmaya Başlamak İçin Uygun Yaş Nedir?

Egzersizi eğlenceli hale getirin! Uygulama oturumlarına oyunları, Deşifre okuma veya kulak eğitimi egzersizlerini dahil ederek günlük rutinlerine çeşitlilik katın. Enstrümanlarıyla farklı bir şekilde etkileşime girmelerini sağlayan her şey, monotonluğu kırmaya ve çalışmayı daha keyifli hale getirmeye yardımcı olacaktır.  

Olumlayın

Davul Çalmaya Başlamak İçin Uygun Yaş Nedir?

Olumlu pekiştirme yapın. Küçük bir övgü uzun bir yol kat edebilir! Çocuğunuz uygulama seansını bitirdiğinde, başarılarının hatta küçük olanların farkına varın ve sıkı çalışmalarından ne kadar gurur duyduğunuzu bilmelerini sağlayın. Ayrıca, antrenman hedefini tamamlamaları için ekstra ekran süresi veya favori bir atıştırmalık gibi küçük bir ödül de sunabilirsiniz.

Davul Çalmaya Başlamak İçin Uygun Yaş Nedir?