Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Çocukların Dinleme Alışkanlıklarını Takip Etmek konusunu ele alacağız.. Çocuğunuzun radyoda çalmayı sevdiği bir şarkı var mı? Şarkının sözleri ve mesajı hakkında endişeleniyor musunuz? Çocuklarınızın dinleme alışkanlıklarını izlemeli misiniz ? Ebeveynler, sizin için cevabımız var. 

Özel alanlarına çok fazla girmeden çocuklarınızın müziğini nasıl takip edeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin. Mevcut bu kadar çok seçenek arasında, küçükleriniz için yaşa uygun, eğlenceli ve ilgi çekici müzik bulmak zor olabilir. Şans eseri, çocuklar için en iyi müziği bulmak için birkaç basit ipucu var :

Mutlu melodiler ve temalar içeren şarkılar aramalısınız. Müzik, şiddet veya korku mesajları vermek yerine yaratıcılığı ve hayal gücünü teşvik edecek olumlu sözlere sahip olmalıdır. Akılda kalıcı ritimler, heyecan verici enstrümanlar ve birden çok ses içeren müzik seçmek, genç beyinlerin meşgul olmasına yardımcı olabilir. Enstrümantalleri unutmayın! Eğlenceli arka plan vuruşları, en küçük dinleyicinin bile dikkatini çekebilir. 

Bu yararlı ipuçlarını göz önünde bulundurarak, hem ebeveynleri hem de çocukları eğlendirmek için mükemmel olan mükemmel film müziğine sahip olacaksınız!

Müzik Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Çocukların Dinleme Alışkanlıklarını Takip Etmek

Çocukların Dinleme Alışkanlıklarını Takip Etmek

Görünüşe göre Robin Thicke’nin hit parçası “Blurred Lines” uzun yıllar yazın şarkısı olmaya hazırlanıyor. Harika bir ritmi ve akılda kalıcı kancaları olan “Blurred Lines”, bir dans partisini başlatan şarkıdır. Bununla birlikte, “Blurred Lines” cinsel içerikli sözleri ve NSFW müzik videosuyla da bazı tartışmalar başlattı. Robin Thicke’yi çevreleyen tartışmanınneresinde olursanız olun, günümüzün en popüler müziği hakkında kesin olan bir şey var.

Seks, uyuşturucu ve şiddet söz konusu olduğunda lirik içerik giderek daha açık hale geliyor. Ek olarak, Twitter ve dedikodu blogları sayesinde sanatçıların vahşi davranışları her zamankinden daha yakından izleniyor. Bir ebeveyn olarak, en sevdikleri şarkıların içeriği sizin değerlerinizle örtüşmediğinde, müziğe eğilimli çocuklarınızı nasıl yönlendirir ve teşvik edersiniz?

Araştırmanı Yap

Çocukların Dinleme Alışkanlıklarını Takip Etmek

Oğlunuz veya kızınız sevdiği yeni bir sanatçı veya şarkı bulduysa, herhangi bir para veya akış ayrıcalığı vermeden önce biraz zaman ayırın. Bir sanatçıyı araştırmak, çocuğunuzun dinlediğinin yaşına ve gelişim düzeyine uygun olduğundan emin olmanıza yardımcı olabilir. Bu, diğer ebeveynlerin yorumlarını okumayı, sanatçı veya şarkıyla ilgili herhangi bir tartışmayı araştırmayı ve Common Sense Media gibi kuruluşların resmi derecelendirmelerini kontrol etmeyi içerebilir.  

Sohbeti Başlat

Çocukların Dinleme Alışkanlıklarını Takip Etmek

Ergenler ve daha büyük çocuklarla sizi rahatsız eden müzik hakkında sohbet etmeye başlayın. Çocuğunuza şarkılardaki mesajlar hakkında ne hissettiğinizi bildirin ve bunu ikinizin de öğrenmesi için bir fırsat olarak görün. Konuşmayı olumlu tutun ve değerlerinize odaklanın ve çocuğunuzun söyleyeceklerini duymaya açık olmayı unutmayın. Çocuğunuzun ailenizin değerlerini ne kadar özümsediğini ve ne kadar anladığını görünce şaşırabilirsiniz.

Sohbetinizin ardından, çocuğunuza belirli müzikleri dinletmek konusunda kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Ya da sizin değerlerinize ve çocuğunuzun olgunluk düzeyine göre evde belirli bir şarkıyı veya sanatçıyı dinlemesini yasaklayabilirsiniz. Sonuç ne olursa olsun, çocuğunuz onlarla konuştuğunuzu ve onların bakış açısını görmek için zaman ayırdığınızı takdir edecektir.

Bırakın Seçsinler

Çocukların Dinleme Alışkanlıklarını Takip Etmek

Çocuklarınızın müziğini izlemenin en iyi yollarından biri, kendilerinin seçmesine izin vermektir! Bu şekilde, farklı türlere ve fikirlere güvenli bir şekilde maruz kalacaklar. Ne dinleyeceğini seçmesine izin vermek, siz ve çocuğunuz arasında güven oluşmasına da yardımcı olur; Kendi kararlarını verecek kadar onlara güvendiğinizi bilirlerse, bu, ikiniz arasında sağlıklı bir iletişim geliştirmede uzun bir yol kat edecektir.

Alternatifler Sunun

Çocukların Dinleme Alışkanlıklarını Takip Etmek

Her şeyi sansürleyemeseniz de, en azından sizinle birlikteyken dinlemeleri için daha olumlu, daha çocuk dostu müzikler arayabilirsiniz. Pandora ve diğer İnternet radyo hizmetlerinde çocuklara uygun istasyonları kolayca bulabilir veya oluşturabilirsiniz . Daha fazla zamanınız varsa, müzik kitaplığınızdan bazı uygun seçenekleri seçin ve çocuğunuzdan bir çalma listesi oluşturmanıza yardım etmesini isteyin.

Ne dinlersen dinle, eşlik et ve aptal ol! Çocuklarınızla müzik dinlemek, bağ kurmak ve eğlenmekle ilgilidir.

Çocuklar İçin Uygun Bir Müzik Uygulaması Bulun

Çocukların Dinleme Alışkanlıklarını Takip Etmek

Artık her yaştan çocuklar için mükemmel olan birçok müzik uygulaması var. Klasik tekerlemelerden modern zaman şarkılarına kadar her çocuğun müzik zevkine uygun bir uygulama var. Çocuklara hitap eden çoğu müzik uygulaması, derlenmiş çalma listeleri ve şarkı söyleme ve ritim odaklı müzik gibi eğitici içerikler sunar. 

Hatta bazıları, yol boyunca önemli müzik kavramlarını öğrenerek kendi benzersiz müzik eserlerini yaratmalarına bile izin veriyor. Çocuklar için en iyi müzik uygulamaları, etkileşimli etkinlikler ve oyunlar sunan, müziği öğrenmeyi ve keşfetmeyi eğlenceli, ilgi çekici ve zaman geçirmek için harika bir yol haline getiren uygulamalardır.

Çocuklar için en iyi müzik uygulamalarından bazıları, oynatma listelerini müstehcen dil ve içerik açısından dikkatlice tarayarak içeriği güvenli ve yaşa uygun tutan Kidz Bop, Spotify Kids ve KIDOZ Radio’dur. Bu harika çocuk dostu uygulamalar yalnızca sınırsız sayıda hareketli melodi sunmakla kalmaz, aynı zamanda şarkı testleri ve karaoke seçenekleri gibi özel özelliklere de sahiptir.

Çocuklar için Apple Music Ne Olacak?

Çocukların Dinleme Alışkanlıklarını Takip Etmek

Ebeveynlerin, Apple Music’te bulunan bazı şarkılar hakkında endişelenmeleri kesinlikle anlaşılabilir. Bununla birlikte, ebeveyn denetimleri sayesinde Apple Music, her yaştan çocuk için nispeten güvenli bir dinleme deneyimi olabilir. 

Derlenmiş çalma listeleri sayesinde, çocukların sanatçılardan yaşa ve yaşa uygun yeni müzikler keşfetmeleri için pek çok seçenek var. Buna ek olarak, güçlü arama araçları, ebeveynlerin çocuklarının belirli müzik parçalarına erişmesine izin vermeden önce şarkı adları arasında gezinmesini ve şarkı sözlerini önizlemesini kolaylaştırır. 

Çocuklar İçin En İyi Müzik Çalar Nedir?

Belirli kriterleri karşılamaları gerektiğinden, çocuklar için en iyi müzik çaları bulmak zor olabilir. Ebeveyn denetimlerine sahip olmalı, iyi bir ses kalitesine sahip olmalı, kullanımı ve anlaşılması kolay olmalı ve bütçeyi zorlamamalıdır. 

Neyse ki, artık piyasada bu kriterleri ve daha fazlasını karşılayan birkaç mükemmel müzik çalar var. Klipsli tasarıma ve su geçirmez MP3 oynatıcılara sahip iPod Shuffle’lardan dahili radyolu küçük taşınabilir hoparlörlere kadar, tüm ihtiyaçlara uygun bir şeyler var. 

Ebeveynler, çocuklar için uygun olan doğru miktarda şarkı ve aktivite ile gelen önceden yüklenmiş seçeneklere de bakabilirler. Mevcut pek çok harika seçenekle, herkes hem çocukların hem de yetişkinlerin seveceği güvenilir bir müzik çalar bulabilir.

Rol model ol

Pop yıldızları ve ünlüler medyada sıklıkla rol model olarak gösterilse de, çocuğunuzun sahip olduğu en önemli rol model SİZSİNİZ! Olabileceğiniz en iyi rol model olun ve kendi kurallarınıza uyun. Evden rap müziği yasakladıysanız, saatler sonra kulaklığınızda Wu Tang dinlerken yakalanmayın! Çocuklarınızın yanlarında taşımasını istediğiniz değerleri tutarlı bir şekilde yaşadığınızdan emin olun ve harika örneğinizle yol gösterin.