Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Çocuklar İçin En İyi Gitarlar konusunu ele alacağız.. Çocuklarına müziği keşfetme ve yeni bir beceri öğrenme fırsatı vermek isteyen ebeveynlerin birçok seçeneği vardır. Geleneksel piyanolardan modaya uygun ukulelelere, çocuklar için enstrüman sıkıntısı yoktur. 

Hem kullanım kolaylığı hem de inanılmaz bir ses kalitesi sunan popüler seçeneklerden biri gitardır. Sorun? Piyasada o kadar çok harika gitar var ki ebeveynler çocukları için hangisini seçmeli? Yardım etmek için buradayız! Bu blog gönderisinde, çocuğunuzun kolayca vazgeçemeyeceği çocuk dostu gitarlar için en çok tercih edilen beş tanesini ana hatlarıyla açıklayacağız! 

Seçimimiz, okuldan sonra birkaç tıngırdatmak için ideal temel özelliklere sahip başlangıç ​​modellerinden, çalma kolaylığı göz önünde bulundurularak oluşturulmuş gelişmiş tasarımlara ve hatta doğaçlama seansları için mükemmel olan alıştırma amfileri veya efekt pedalları gibi aksesuarlara kadar uzanır. 

Unutmayın, Gitarda kaliteyi belirleyen en önemli unsur maalesef maliyetidir. Çünkü gitar üzerinde kullanılan malzeme ve işçilik ve kadar artarsa gitarın kalitesi de o kadar artıyor ve bu kullanılan malzeme kalitesi ve işçilik bağlamında da fiyatı da artıyor. Bütçenize uygun en iyi gitarı bilmek istiyorsanız hemen bize ulaşın!

Gitar Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Çocuklar İçin En İyi Gitarlar

Gitar çalmayı öğrenmek, bir çocuğun hayatındaki en heyecan verici zaman olabilir, bu yüzden ona uyan bir gitar seçmek önemlidir! Tam boyutlu gitarlar, bir çocuğun küçük ellerinin çalışamayacağı kadar büyük ve hantal olabilir, bu da son derece sinir bozucu olabilir ve ebeveynlere veya öğretmene yönelik olarak sinirlenme ile sonuçlanabilir. Kimse bu hayal kırıklığını istemez!

Çocuğunuza gitar çalmayı sevdirmek için, bence çocuklar için en iyi beş gitar olan beş gitardan oluşan bir liste seçtim. Liste hem akustik hem de elektro gitarları içeriyor. Bir elektro gitarla gidecekseniz, ona eşlik edecek bir amfi satın almanız gerekeceğini unutmayın. Mağazada gitar denemek ve çocuğunuz için neyin işe yaradığını görmek çok önemli olduğundan, aşağıdakiler belirli bir sıralamaya sahip değildir. Başlayalım!

Yamaha JR1

Çocuklar İçin En İyi Gitarlar
Çocuklar İçin En İyi Gitarlar

Yamaha, uygun fiyatlı harika akustik gitarlar yapma konusunda bir üne sahiptir. ¾ boy JR1’leri bir istisna değildir. Bu, Yamaha’nın ünlü FG halk gitar serisinden sonra modellenmiştir ve bu kadar küçük gövdeli bir gitar için harika bir tonu vardır.

Ibanez PF2MH Performance 3/4

Çocuklar İçin En İyi Gitarlar
Çocuklar İçin En İyi Gitarlar

Aslında bu gitara sahibim ve onu seviyorum. Şahsen onu seyahat gitarım olarak kullanıyorum ama aynı zamanda yeni başlayanlar için harika bir gitar. Sapın manevrası çok kolaydır ve ürettiği ses neredeyse tam boy kalitesindedir.

Squier Bullet Stratocaster HSS Elektro Gitar

Çocuklar İçin En İyi Gitarlar
Çocuklar İçin En İyi Gitarlar

Elektro gitar daha çok çocuğunuzun tarzıysa, Squier Fender Bullet Stratocaster HSS mükemmel bir seçimdir. Amerikan Serisi Fender Stratocaster’dan sonra modellenen Squier Bullet, çocuğunuzu müzik konusunda heyecanlandırmak için mükemmel bir elektro gitardır.

Epipfon Les Paul 100

Bu gitar biraz daha pahalı ama ton olarak üstün. Bir Fender’dan çok bir Gibson iseniz, bu gitardır. Epiphone Les Paul 100 daha ince bir gitardır, bu nedenle daha küçük elleri olan yeni başlayanlar için mükemmeldir. Biraz daha pahalı ama koleksiyonlarında bir süre kalacak bir gitar.

Martin LXM Küçük Martin

Çocuklar İçin En İyi Gitarlar
Çocuklar İçin En İyi Gitarlar

Bu küçük gitar Ed Sheeran tarafından ünlendi. Son derece oynanabilir, kulağa tam boyutlu bir Martin gibi geliyor. Diğerlerinden biraz daha pahalı olabilir, ancak bu, çocuğunuza bir ömür boyu dayanması gereken bir gitardır.

Çocuklar İçin En İyi Gitarlar