Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizlerle birlikte Çocuklar İçin Ukulele Kursu konusunu ele alacağız.. Ukulele‘nin küçük boyutu, onu çoğu çocuk için mükemmel bir ilk enstrüman yapar. Son yıllarda ukuleler, özellikle okullarda, çocukların müzikal yeteneklerini geliştirmeye yardımcı olan harika bir enstrüman olarak popülerlik kazanmıştır. 

Öğrenmesi çok zor değil, nispeten ucuz ve süper EĞLENCE! Çocuğunuza bu harika enstrümanı çalmaya teşvik edebilirsiniz..

Ukulele Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın..

Ukulele Kursu Çocuklara Ne Katar?

Çocuklar İçin Ukulele Kursu

Tüm müzik aletlerini çalmanın faydaları tabi ki de ukulele için de geçerlidir. Özellikle küçük yaşta enstrüman çalmaya başlayan çocuklar sosyal konularda daha başarılı oluyorlar. Bir düşünün, çocuğunuz konuşma dili dışında başka bir dil ile (müzik dili) duyguları anlatabilecekler!! Bu durum çocukları daha dışa dönük ve sosyal yapar..

Küçük yaşlarda enstrümana başlamak el koordinasyonunu arttırır ve çocuklarda el becerilerini üst seviyeye taşır. Ayrıca enstrüman çalmanın en önemli katkılarından biri de çocuklarda stresi azaltma ve duygu kontrolü sağlamaktır.

Kaç Yaşında Ukulele Kursuna Başlanır?

Çocuklar İçin Ukulele Kursu

Bir enstrümana başlamak için en iyi yaş, ona ilgi gösterdikleri zamandır. Bir çocuğu, oynamak istemediği bir enstrümanı öğrenmeye zorlayamazsınız. Bu nedenle ukulele formu nedeniyle çocuklar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ukuleleye başlamak için ince motor kaslarının oturması gerekmektedir. Ukulele kursuna başlamak için 3 – 5 yaş aralığı ideal diyebiliriz..

Çocuklar İçin Ukulele Kursu Ne Kadar Sürer?

Çocuklar İçin Ukulele Kursu

Düzenli bir çalışma ile desteklendiğinde çocuklar için ukulele derslerimiz, 6 ay gibi kısa bir sürede temel ustalıkla oynamasını sağlayabilir. Bazı öğrenciler 3-5 yıl gibi kısa bir sürede gelişmiş davulcuların seviyesine ulaşır, ancak bu tabi ki de kişiden kişiye ve çalışmaya göre değişebilir..

Günde en az 30 dakika ayrılarak yapılan etütler ve pratikler ukulele eğitiminin daha verimli, gelişiminin daha hızlı olmasını sağlamaktadır..

Derslerimiz ayda dört, haftada bir gün işlenmektedir. Ders süremiz ise 50 dakikadır.

Derse Başlaman Önce Ukulele Almalı Mıyız?

Çocuklar İçin Ukulele Kursu

Ukuleleyi satın almak için çocuğunuz net kararını beklemek isteyebilirsiniz. Öğrencimizin yönelimi 2. ya da 3. derse kadar netleşmeye başlar. Bu nedenle ilk derslerde ukulele almanızı gerek olmayabilir. 2. yada 3. dersten itibaren almayı düşünebilirsiniz. Bu süre içirisinde ve her zaman öğrencilerimiz ev etütlerini ve pratiklerini randevu alarak dilediği kadar kurumumuzda gerçekleştirebilir.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Her zaman sanat merkezimize bekleriz..