Erturgut Sanat olarak bugün sizlerle birlikte Çocuklar İçin Resim Kursunu ele alacağız.. Resim kursları, enstrüman kurslarına nazaran daha erken yaştaki çocuklara hitap edebilir niteliktedir.

Resim kursu hakkında ayrıntılı bilgi almak için Buraya Tıklayın.. Resim kursu hakkında her konuda soru işaretlerine sahipseniz hemen arayıp randevu alarak Ücretsiz Deneme Derslerimize katılabilirsiniz. İletişim bilgilerimiz için Buraya Tıklayın.. Böylelikle resim hocamızın görüşlerini doğrudan deneme derslerimizde alabilirsiniz..

Resim Kursu Çocuklara Ne Kadar?

Çocuklar İçin Resim Kursu

Resim kursu çocuklarda ince motor gelişimini sağlayan en önemli aktivitelerden biridir. İnce motor beceriler, yürümeye başlayan çocuğunuzun kendini beslemesine, boya kalemleriyle boyamasına ve günlük yaşamında ellerini kullanmasına izin veren becerilerdir. 

Çocuğunuzun okulda başarılı olması için ihtiyaç duyacağı beceri setini oluşturmasına yardımcı olduğu için, yürümeye başlayan yıllarda ince motor becerileri geliştirmek çok önemlidir. Resim yapmak, çoğu yeni yürümeye başlayan çocuk için eğlenceli bir aktivitedir ve çocuğunuz bir başyapıt yaratmakla meşgulken, aynı zamanda ince motor becerilerini de geliştirir.

Ayrıca daha gelişmiş yaşlarda resim kursu çocuğunuzun renkleri daha hızlı, daha pratik ve eğlenceli bir şekilde öğrenmesine yardımcı olur. Hatalardan veya kötü sonuçlardan korkmadan keşfetmekte özgür oldukları için çocuğunuzun özgüvenini geliştirmeye yardımcı olur. Tüm bunların yanı sıra çocuğunuzun duygularını, hislerini ve düşüncelerini kolayca iletmesine yardımcı olabilir ve öfke gibi şişelenmiş duygularını dışa vurmasına yardımcı olabilir.

Kaç Yaşında Resim Kursuna Başlanabilir?

Çocuklar İçin Resim Kursu

Daha önce de belirttiğimiz gibi resim kursu, enstrüman kurslarına nazaran daha erken başlanabilen bir sanat kursudur.. Ancak 2-3 yaşında başlanan derslerde amaç resim tekniğini geliştirmek değil çocuğun becerilerini geliştirmek amaçlanır. Resim tekniğine geliştirmek isteyen çocuklarda ise uygun yaş 5-6 yaşlarıdır..

Çocuklar İçin Resim Kursu Ne Kadar Sürer?

Çocuklar İçin Resim Kursu

Resim kurslarının süresini tamamen çocuklarımızın hedefleri bağlamında belirlenir. Eğer öğrencimiz hobi amaçlı resim yapmak istiyorsa 4-5 ay yeterli olacaktır. Ancak profesyonel olarak resim sanatıyla ilgilenmek için öğrenme sürecini yıllara yaymak gerekiyor.

Resim kursu hakkında her konuda soru işaretlerine sahipseniz hemen arayıp randevu alarak Ücretsiz Deneme Derslerimize katılabilirsiniz. Böylelikle resim hocamızın görüşlerini doğrudan deneme derslerimizde alabilirsiniz..

Derslerimiz haftada 1 gün, 2 saat olarak işlenmektedir..

Derslerimizin verimli olması için ev etütlerine özen gösterilmesi gerekiyor. Bu bağlamda dilediğiniz zaman ücretsiz etütlerimize katılabilirsiniz. Ücretsiz etütlerimiz için bizlere ulaşıp randevu almanız yeterlidir..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Her zaman sanat merkezimize bekleriz..