Erturgut Sanat olarak bugün sizlerle birlikte 2021’de Fotoğrafçılar İçin En İyi 10 Sosyal Medya Sitesini inceleceğiz.. 2021’de fotoğrafçılar için en iyi sosyal medya seçeneklerinden bazılarını inceleyeceğiz ve tek tek özelliklerini ele alarak hangisinin sizin için doğru olduğunu bulmanıza yardımcı olacağız..

Sizler de fotoğrafçılığınızı geliştirerek sosyal medya profillerinizi geliştirmek için fotoğrafçılık kurslarımıza mutlaka yazılın.. Fotoğrafçılık Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın..

Fotoğrafçılar İçin En İyi 10 Sosyal Medya Sitesi

Vero Social

Fotoğrafçılar İçin En İyi 10 Sosyal Medya Sitesi

Bu en yeni sosyal medya platformu, Facebook ve Instagram’ı kendi oyunlarında yenme görevinde . Kendi başına fotoğrafçılara özel olmayabilir. Ancak kullanıcı arayüzü oldukça ferahlatıcı.

Peki Vero Social’ı fotoğrafçılar için mükemmel yapan nedir? Bunun en iyi nedenlerinden biri, fotoğraflarınızı yüksek çözünürlüklü olarak göstermesidir.. Instagram veya Facebook gibi fotoğrafları sıkıştırmaz. Böylece insanlar profilinizin gerçek güzelliğini görebilir. Ayrıca görüntülere tam ekran bakmanızı sağlayan temiz bir temaya sahiptir.

Vero Social sadece sosyal medya fotoğrafçılarına hitap etmiyor. Ayrıca müzik severlere , film severlere veya geleneksel sosyal medya platformlarından sıkılan herkese hizmet vermektedir . Farklı ilgi alanlarına sahip insanlar da profilinizden zevk alacaklar..

Youpick

Fotoğrafçılar İçin En İyi 10 Sosyal Medya Sitesi

Kaliteli içeriğe sahip bir sosyal medya platformu istiyorsanız Youpic tam size göre.. Uygulamanın sloganı “Evinizi dünyanın en iyi fotoğrafçıları arasında bulun”..

Onu normal web sitelerinden ayıran şey, amatörlerden çok profesyonellere hitap etmesidir . Diğer fotoğrafçılar ve hatta gelecekteki müşterilerle fikir alışverişinde bulunmak için bir kanal görevi görür. Fotoğraf paylaşmanın yanı sıra, iş dünyasının en iyilerinden eğitimlere erişmenizi sağlar. Ayrıca, işinizi veya hizmetlerinizi satarak uygulamadan da para kazanırsınız.

Youpic profesyoneller için olduğu için ücretsiz değildir. Alabileceğiniz en uygun fiyatlı plan, ayda 4,99 ABD Doları karşılığında ‘Beginner’ veya 9,99 ABD Doları karşılığında ‘Premium’dur. Satın alabileceğiniz en ucuz uygulama olmayabilir ancak ondan elde ettiğiniz avantajlar onu paraya değer kılıyor.

Flickr

Fotoğrafçılar İçin En İyi 10 Sosyal Medya Sitesi

Bu platform, ‘sosyal medya’ terimi bir vızıltı kelimesi haline gelmeden önce bile ortalıktaydı. Flickr’ın çok eski olduğunu düşünebilirsiniz. Ama yine de tüm fotoğraflarınızı çevrimiçi olarak depolamak için en iyi yer. Elbette, Instagram size daha eğlenceli sosyal medya etkileşimini sağlayabilir..

Eski olmasına rağmen bu uygulamayı, yüksek çözünürlüklü fotoğraflarınızı güvende tutmak ve insanların aynı anda fotoğraflarınızın keyfini çıkarmasına izin vermek için kullanabilirsiniz. Flickr yıllar içinde çok değişti. Ücretsiz sürümünde artık 1.000 fotoğraf sınırı var. Ancak yine de profesyonel bir hesaba kaydolmanıza gerek kalmadan tüm özelliklerini kullanabilirsiniz.

Ve Flickr’ın en iyi özellikliği, yüksek çözünürlüklü fotoğrafları (5K’ya kadar!) hiçbir ücret ödemeden saklayabilirsiniz . Aynı şeyi Instagram için söyleyemezsin.

Pinterest

Fotoğrafçılar İçin En İyi 10 Sosyal Medya Sitesi

Fotoğrafçılık işinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? Hemen Pinterest’e kaydolun. Fotoğrafçılar için diğer sosyal medyalar kadar heyecan verici görünmeyebilir. Ancak profesyoneller için gerçek bir amaca hizmet eder. Diğer sosyal medya sitelerinden farklı olarak Pinterest, kaç beğeni aldığınıza odaklanmaz. Bunun yerine, geri bağlantılar aracılığıyla fotoğrafçıları potansiyel müşterilere gösterir.

Düğün ve etkinlik fotoğrafçıları arayan birçok kişi bu siteyi en iyi hizmetleri aramak için kullanıyor. kaçırmayın! Potansiyel müşterileri size bağlayacak işler yayınlayın. Ayrıca, ilham almanız ve sektördeki en yeni trendlere bir göz atmanız için harika bir yoldur .

Exposure.co

Fotoğrafçılar İçin En İyi 10 Sosyal Medya Sitesi

Fotoğrafçılığınızın ardındaki hikayeleri anlatmanıza izin veren bir platform ister misiniz ? Pozlama, fotoğrafları metinle karıştırmak için fotoğrafçılar için en iyi platformlardan biridir.

Exposure ile ilgili hikayeleri okumak, neredeyse çevrimiçi bir dergiye göz atmak gibi geliyor. Resimler büyük ve yazı tipleri göze hoş geliyor. Düzen sadece temiz görünmekle kalmaz, aynı zamanda profesyonel görünür.

Exposure’un ücretsiz sürümü, üç adede kadar hikaye yayınlamanıza izin verir. Ancak diğer özelliklerin kilidini açmak istiyorsanız, aylık veya yıllık bir abonelik seçmeniz gerekir.

Steller Stories

Fotoğrafçılar İçin En İyi 10 Sosyal Medya Sitesi

Birçok yönden bu uygulama, mobil kullanıcılar için olması dışında, Exposure.co’ya çok benziyor. Çalışmanızı göstermek için harika bir platform ama burada da birçok ilham kaynağı bulabilirsiniz. Düzenli olarak yeni hikayeler içerir.

Steller Stories, bir resim albümü yayınlamanıza ve bunun etrafında bir anlatı oluşturmanıza olanak tanır . Daha sonra diğer içerik oluşturucularla paylaşabilir ve etkileşimler kazanmaya başlayabilirsiniz.

Tumblr

Fotoğrafçılar İçin En İyi 10 Sosyal Medya Sitesi

Bu mikroblog sitesi, sosyal medya çağında fotoğrafların gerçek gücünü gösteren ilk site oldu. Fotoğrafçıların, insanların tek bir tıklamayla yeniden bloglayabilecekleri içeriği paylaşmalarına izin verdi. Tumblr fotoğrafçılığı, fotoğrafçılar için diğer sosyal medya sitelerinden çok daha genç ve deneysel geldi . Bu nedenle, birçok meraklı gence hitap etti.

Tumblr şu anda 11 yaşında olabilir ama hem gençler hem de daha eski Y kuşağı arasında popülerliğini koruyor. Bu güne kadar, başka hiçbir yerde bulamayacağınız birçok harika fotoğraf mücevherine sahip. Ücretsiz bir portföy oluşturmayı düşünüyorsanız , Tumblr başlamak için en iyi platformlardan biridir.

Instagram

Fotoğrafçılar İçin En İyi 10 Sosyal Medya Sitesi

Sıra geldi sosyal medya fotoğrafçılığının kutsalına.. Bu uygulama, yalnızca telefonlarda fotoğraf paylaşımına izin veren ilk uygulamalar arasındaydı. Ve bugün, en popüler sosyal medya siteleri arasında yer alıyor.

Fotoğrafçılığı bir kariyer olarak sürdürürken, sosyal medyayı bir popülerlik yarışması olarak düşünme hatasına düşmeyin. Bu yüzden takipçi toplama konusunda endişelenmeyin. Bunun yerine, enerjinizi işinizin kalitesine odaklayın. Ve onu kullanılabilir hale getirin, böylece doğru insanlar onu görsün ve size fırsatlar sunsun..

Sosyal medya fotoğrafçılığı ve instagramda gönder paylaşma konusunda tüyolar edinmek isterseniz, Şehirde 1 İnsan projesine göz atmanızı öneririz.. Projenin ilk bölümü olan ‘Sosyal Medya Fotoğrafçılığı‘ videosunu izlemek için Buraya Tıklayın..

Behance

Fotoğrafçılar İçin En İyi 10 Sosyal Medya Sitesi

Adobe’nin sahip olduğu bu platform, bugün mevcut olan en iyi fotoğrafçılık ağ sitelerinden biridir. Özünde Behance, en iyi çalışmalarınızdan bazılarını yayınlamanıza olanak tanıyan çevrimiçi bir portföydür. Onu farklı kılan, diğer kullanıcıların içeriğinizi paylaşmasına ve etkileşime girmesine de izin vermesidir.

Behance, reklam öğeleri için Linkedin gibi işlev görür. Tek fark, daha çok grafik ve fotoğrafa odaklanmasıdır. Çalışmanızı sitenizde yayınladığınızda, hem normal kullanıcılar hem de potansiyel müşteriler tarafından kullanılabilir.

Diğer sosyal medya siteleri gibi, Behance de insanların çalışmalarınızı beğenmesine ve yorum yapmasına izin verir. Ancak çoğunlukla çalışmalarınızı meslektaşlarınıza ve genel halka gösterebileceğiniz bir portföy görevi görür. Genel yorumların yanı sıra, büyümenize çok yardımcı olabilecek profesyonellerden birçok teknik eleştiri de göreceksiniz.

Facebook

Fotoğrafçılar İçin En İyi 10 Sosyal Medya Sitesi

Bu popüler sosyal medya platformunu fotoğrafçılıkla ilişkilendiremezsiniz. Ancak, işinizi kurmak için bir Facebook sayfasına sahip olmak çok önemlidir. Facebook sayfalarındaki etkileşimler eskisi gibi diğer sosyal medya siteleri kadar yüksek değil. Ancak sizi bu site üzerinden takip eden kişilerin müşteri olma olasılığı daha yüksektir.

Facebook, reklamları aracılığıyla fotoğrafçılığınızı tanıtmak faydalı olabilir. Erişiminin yanı sıra, sizi işe alma olasılığı en yüksek olan belirli demografileri hedeflemenize de olanak tanır.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Her zaman sanat merkezimize bekleriz..