Erturgut Sanat olarak bugünkü yazımızdan sizlerle birlikte Gitarda B7 – Si Dominant 7’li Akoru Nasıl Basılır? konusu ele alacağız. Si Dominant 7’li Akoru, B7 olarak sembollenir.. Gitar üzerinde akorlar sadece bir pozisyondan yer almaz, örneğin B7 akoru gitarda 12 farklı pozisyonda yer alır. Tüm pozisyonlarda temel sesler yer kesinlikle yer alır ancak tınlamaları farklı olabilir. Sizler de bu tınlamalara göre hangi pozisyonda basacağınıza karar verebilirsiniz..

Dominant 7’li akorlar, ismini aldığı kök ses üzerine büyük üçlü, üstüne küçük üçlü, üstüne küçük üçlü alarak şekillenir. Yani Kök Ses + B3 + K3 +K3 formülü ile elde edilirler. B7 akoru üzerinde bu formülü uygularsak Si Dominant 7’li akorunun Si – Re# – Fa# – La seslerinden oluştuğunu görürüz.

Önemli Not: Akorlardan doğru ve net sesleri çıkarabilmek için basılışının doğru yapılması önemlidir.. Parmaklarınızın ucu ile, diğer tellere temas etmeden basmaya dikkat edin.. Ayrıntılar İçin Tıklayın

Gitar Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın..

Tüm Akor Pozisyonlarını Bilmek Ne Kazandırır?

Akorlar yapısı itibariyle belirli sesleri çıkarıyor bir tanesini bilmek yeterli olmaz mı diye düşünebilirsiniz. Tüm akor pozisyonlarını bilmeniz gitara her anlamda hakim olmanızı sağlayacaktır. Örneğin tüm pozisyonları bilerek sololarınızı çok daha güzel bir şekilde süsleyebilirsiniz.. Aynıca armoni bilginizin de gelişimine katkıda bulunacaktır..

B7 – Si Dominant 7’li Akor Pozisyonları

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!