Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizlerle birlikte Çocuklar İçin Bateri Kursu nasıl olur, nasıl olmalı ayrıntılı bir şekilde ele alacağız. Müzik eğitimine küçük yaşlarda başlamanın faydaları bilimsel olarak bir çok defa ispatlamıştır. Bu sefer göreceli daha mikro bir konuyu, bateri eğitiminin çocuklara faydalarını ele alalım..

Eğitimin en büyük destekçisi doğru iletişimdir. Çocuklar söz konusu olduğunda iletişimin etkisi daha da ön plana çıkıyor.. Çocuklarla doğru iletişimi sağlayan en önemli unsur pedagojik eğitim ve tecrübedir. Bu unsurları hem çocuklar için hem de veliler için bir kurumda değerlendirmenizin en etkili yolu Ücretsiz Deneme Dersleridir.

Bateri Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için Buraya Tıklayarak bizlere ulaşabilirsiniz..

Bateri Kursu Çocuklara Ne Katar?

Çocuklar İçin Bateri Kursu

Stresi azaltır: Çocuklarınız ister bir bateri setinin arkasında olsun, ister sadece trampete vursun veya bir bando bas davulunu dövsün, davul çalmak stres gidericidir.. Evolutionary Pychology dergisinde yapılan bir araştırmaya göre bateri çalımı sırasında endorfin hormonu ani mutluluk hormonu salgılanır..

Okul performansını arttırır: Bir araştırmaya göre , “Müzik, öğrencilerin çarpım tablosunu ve matematik formüllerini daha kolay öğrenmelerini sağlar(T. Mickela’dan aktaran Kelstrom, 11998).. Yine aynı araştırmaya göre ritim öğrencileri çarpım tablosunu daha kolay öğrenir; ritim notasyonu kullanılarak öğretilen öğrenciler kesirli sayılar testlerinde yüzde yüz daha yüksek puan aldı..

Beyin gücünü arttırır: Davul çalarken, aynı anda dört uzvun tümünü koordine etmeniz gerekir. Sağ elini kullanıyorsanız, sol elinizle pek bir şey yapmıyorsunuzdur. Beyniniz, baskın olmayan uzuvlarınızı güçlendirmek ve koordine etmek için baskın olmayan tarafınızı çalıştırmalıdır. Bateri öğrenimi sırasında dört uzuv arasında da koordinasyon sağlanır ve böylece beyin gücü artar..

Evrensel dil ile dünya vatandaşı olmak: Davul çalmak çocukların dünyasını geliştirir! Latin bossa nova, Afro-Cuban clave veya Jamaikalı reggae öğreniyor olsun, çocuklar dünyanın her yerinden müzik geleneklerini öğrenerek kültürler hakkında bilgi sahibi olabilirler..

Sosyal çevreyi geliştirir: Müzik ile ilgilenmek çocukların özgüvenini arttırır ve sosyal çevrede daha aktif olunmasını sağlar..

Kaç Yaşında Bateri Kursuna Başlanmalı?

Çocuklar İçin Bateri Kursu

Bateri derslerine başlamak için en iyi yaş, çoğu öğrencinin bir enstrüman öğrenmek için gereken zihinsel odaklanmayı kazandığı yaş olduğundan, genellikle 6 ila 7 yaş arasıdır. Buna rağmen, 6-7 yaş davul öğrenmek için en iyi yaş olarak kabul edilse de, her zaman istisnalar vardır ve sonuçta bu çocuğunuzun öğrenme isteğine bağlıdır.

Çocuklar İçin Bateri Kursu Ne Kadar Sürer?

Çocuklar İçin Bateri Kursu

Düzenli bir çalışma ile desteklendiğinde çocuklar için davul derslerimiz, 6 ay gibi kısa bir sürede temel ustalıkla oynamasını sağlayabilir. Bazı öğrenciler 3-5 yıl gibi kısa bir sürede gelişmiş davulcuların seviyesine ulaşır, ancak bu tabi ki de kişiden kişiye ve çalışmaya göre değişebilir

Bateri çalmayı öğrenmek, sadece dersleri kapsarsa verimli bir öğrenme mümkün değildir. En iyi sonuçları görmek için davul öğretmenlerimiz öğrencilerin her gün en az 30 dakika davul çalmaya ayırmalarını tavsiye ediyor.

Derslere Başlamadan Önce Bateri Almalı Mıyız?

Çocuklar İçin Bateri Kursu

Bateri diğer enstrümanlar gibi ulaşılması kolay ve taşınabilen kompakt bir enstrüman değildir. Bu nedenle çocuğunuzun tam karar verebilmesi için biraz beklemek isteyebilirsiniz. Öğrencimizin yönelimi 2. ya da 3. derse kadar netleşmeye başlar. Bu nedenle ilk derslerde bateri seti almanızı gerek olmayabilir. 2. yada 3. dersten itibaren almayı düşünebilirsiniz. Bu süre içirsinde ve her zaman öğrencilerimiz ev etütlerini ve pratiklerini randevu alarak dilediği kadar kurumumuzda gerçekleştirebilir.

Ayrıca başlangıç aşamasında çalışma pedleri ile de çocuklarınız evlerde çalışmalarını kesintisiz sürdürebilir..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Her zaman sanat merkezimize bekleriz..