çocuklar için fotoğrafçılık eğitimi

Çocuklar için birebir özel veya sınıf dersi şeklinde fotoğrafçılık dersleri.

Fotoğrafçılık günümüzde en popüler ilgi alanlarından biri haline gelmiştir. Genç, yaşlı, çocuk farketmeksizin yaş ayrımı olmadan her yaş grubu için uygun bir ilgi alanıdır. Özellikle çocuk yaşlarda fotoğrafla tanışmanın birey için bir çok olumlu katkısı olacaktır.

Çocuklar için Fotoğrafçılık Kursu Programı

Çocukların fotoğraf ve fotoğraf sanatıyla tanışması, kendini ifade için fotoğrafı kullanabilmesi, temel olarak fotoğraf ve fotoğrafçılık tekniklerini ve fotoğrafta kompozisyonu öğrenmesi hedeflenmiştir.

Çocuklar için Fotoğrafçılık Atölyelerinin Faydaları

Fotoğrafçılık, çocukların detayları daha iyi görmelerini sağlar, bakmakla görmek arasındaki farkı öğretir, görsel algılarını güçlendirir, çocuğun daha estetik bakmasını sağlar, düşünme yetisini güçlendirir. Duygusal ve sosyal gelişimine katkıda bulunur. Fotoğraf sayesinde çocuk kendini ifade edebilir, aynı zamanda araştırma yönünü ve merak duygusunu tetikler. Çevresindekilerle olan iletişimini güçlendirir ayrıca el-göz koordinasyonunu güçlendirir.

Talep doğrultusunda dersler anaokullarında, okullarda da yapılabilmektedir. Öğrenci isterse bireysel, birebir özel ders de alabilmektedir.