Erturgut Sanat bugün sizler için Bilgisayar Oyunları İle Gitar Öğrenmek konusunu ele alıyor.. Gitar öğrenmek için bir maceraya atılmak  genellikle ilk gitarınızı satın almakla başlar, ardından elektro gitar dersleri, gitar dersleri ve daha sonra, bir gün, birkaç ay sonra, belirli bir seviyeye ulaşıldıktan sonra, coşku geldiği kadar çabuk azalır. Bahaneler çoğu zaman yanlıştır. “Müzik kulağım yok.” ya da “parmaklarım çok şişman”, “benim için çok zor” Yabancı bir dil öğrenmek gibi, en önemli şey morfoloji değil, motivasyon, iş ve sıklıktır. Peki gitar çalmayı bilgisayar oyunları ile öğrenmek mümkün müdür?

Kulağa biraz garip bir soru gibi gelse de, sıfırdan olmasa bile gitar öğrenme süreci içerisinde aslında bilgisayar ve konsol oyunlarının artıları oldukça fazladır. Tabi ki bununla birlikte eksileri de yok değildir. 

Bu nedenle bugünkü yazımızda sizler için gitar çalmayı bilgisayar oyunları bile öğrenmek mümkün müdür sorusuna cevap vereceğiz. Eğer siz de bu sorunun cevabını merak ediyorsanız bu eğlenceli ve eğitici yazımızı okumaya devam edin. 

Gitar Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alın!!

Hazır mısınız? O halde başlayalım. 

Bilgisayar Oyunları İle Gitar Çalmak Öğrenilir Mi?

Bilgisayar Oyunları İle Gitar Öğrenmek
Bilgisayar Oyunları İle Gitar Öğrenmek

Aslında bu soruya verilebilecek en net cevap, tek başına bir bilgisayar oyunu ya da konsol oyunu ile gitar çalmayı öğrenmek hayali bir şeydir. Farklı parametreleri ve oynama ile gerçekten sanat yapma arasındaki farkı görmezden gelmemek gerekir. 

Ancak bir diğer taraftan bu oyunlar gitar çalmayı öğrenme serüveni içinde sizi motive edecek hedeflerinizi belirleyecek ve tatmin duygunuzu arttıracaktır. 

Gitar Öğrenirken Guitar Hero’nun Katkıları Nelerdir? 

Guitar Hero, Activision tarafından geliştirilen bir dizi video oyunudur. Oyun üç düğmeli bir gitarla oynanır ve hem yeni başlayanlar hem de altı telli uzmanlar için uygundur. Ekrandaki notaların konfigürasyonu, oyuncunun parmaklarını gitarın boynuna doğal olarak yerleştirebilmesi için tasarlanmıştır.

Bir gitar tablaturasını okumak ya da ölçeklerin nasıl çalınacağını bilmek gerekli değildir.

Oyun size yapmanız gereken her şeyi gösterir: kapsamlı bir gitar eğitiminde Guitar Hero, ilk temel soloları gerçekleştirmenin, gitarı ayarlamanın ve blues, rock, hatta caz veya folk çalmanın anahtarlarını verir.

Bilgisayar Oyunları İle Gitar Öğrenmek
Bilgisayar Oyunları İle Gitar Öğrenmek

Gitar, farklı oyun modlarını kontrol eden dijital düğmelerle donatılmıştır. USB fişli herhangi bir mikrofon kullanılabilir. Bir arkadaşınızla oynamak veya gitar ses parçalarını birleştirmek ve bir profesyonel gibi çalmak için bir konsola takılabilir.

Gitarı Guitar Hero ile öğrenmenin avantajları, oyuncunun sahnede olmasıdır: o bir rock yıldızı ve hayran kitlesiyle karşı karşıya, hata yapmadan çalabilmelidir. Performans sırasında seyirci farklı tepki verecek ve deneyimi daha gerçekçi, daha sürükleyici hale getirecek.

Ayrıca, çevre de değişiyor: stadyumlarda ve festivallerde binlerce insanın önünde veya daha samimi kulüplerde oynamak mümkün. Guitar Hero ile, sürekli güncellenen 100’den fazla parçaya erişme fırsatı ile kendinizi bir gitar yıldızının yerine koyma şansınız var.

Gitar Öğrenirken Rock Band’ın Katkıları Nelerdir?   

Öte yandan Rock Band, Harmonix tarafından geliştirilen bir müzik video oyunudur ve bugün itibariyle serinin dördüncü versiyonundadır. Güzel olan şey, Rock Band’ın eski sürümlerindeki tüm enstrümanların kullanılabilmesi ve uyumlu olması ve yeni aksesuarların ortaya çıkmasıdır. Guitar Hero gibi Rock Grubu da oyuncuyu bir gitaristin yerine koyar ve onu sahneye taşır.

Rock Band ile iki oyun seçeneği mümkündür. Bir grup oluşturmak ve turneye çıkmakla başlayan hikaye modu ve aynı zamanda birden fazla oyuncuya izin veren ancak performans baskısı olmadan gösteri modu. Her oyuncu oyuna istediği gibi katılabilir veya oyundan ayrılabilir.

Serbest Stil Gitar Solo modu, gerçek gitar soloları çalma fırsatı sunar ve performansınız sırasında, başka yerlerde olduğu gibi, kalabalık onay veya hoşnutsuzlukla cevap verecektir.

Gitar Çalmayı Öğrenmek İçin Gerçek Zamanlı Bir Yardımcı, Rocksmith

Bilgisayar Oyunları İle Gitar Öğrenmek

Şimdi, gitar öğrenmeyi geliştirmek için yeni bir video oyunu geldi: Rocksmith. Bu yeni oyun tonu kökten değiştiriyor çünkü kullanıcı gerçek bir elektro gitarı olan bir oyuncu olabilir.

Rocksmith, gitarı hem hızlı hem de verimli bir şekilde öğrenmek için yeni bir araçtır. Kullanıcı gitarını doğrudan bir oyun konsoluna veya hatta bir oyun bilgisayarı veya Mac’iniz gibi bilgisayarınıza takar ve gitar dersleri başlar…

Majör ölçeği ve pentatonik ölçeği öğrenme, parmak egzersiz çalışması ve en sevdiğiniz müzik tarzını gitarda çalmak.

Rocksmith gerçek bir kişisel gitar öğretmeni olarak oyun tarzını analiz edecek, becerilere bağlı olarak zorluk seviyesini ayarlayacak ve oyuncu en sevdiği parçaları nasıl alacağını bilene kadar ilerleme kaydedildiğinde yeni diziler sunacak tam bir gitar öğrenme platformu gibidir. 

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!