Erturgut Sanat ailesi yeni yazımızda sizler için Daha İyi Konser Fotoğrafları Çekmek konusunu ele alıyor.. Konserlerde fotoğraf çekmek göründüğünden daha zordur. Sahnede veya seyirci alanında birbirinden hareketli insanlar var ve sosyal medyanız için harika bir kareye ihtiyacınız var. Doğru yerdesiniz, tüm sırlarımızı sizinle paylaşmaya hazırız. 

Fotoğrafçılık Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşın ve ücretsiz randevu alın!

Konser Fotoğrafları Çekmek

Anı Bekle

Harika Konser Fotoğrafları Çekmek
Harika Konser Fotoğrafları Çekmek

Acele etmeyin. Durun ve fotoğrafın size gelmesini bekleyin. Çok fazla müzik fotoğrafçısı, bir anı zorlamak veya bir çekim yapmak için sahnenin etrafında çılgınca koşturuyor. Muhtemelen, onu zaten kaybettin, o yüzden bekle. Sürekli olarak zaten olmuş bir anın peşindeyseniz, başlangıçta bulunduğunuz yerde gelişen bir anı kaçıracaksınız. Sabırlı olmak aynı zamanda gözünüzü eğitecek ve daha az ama daha iyi fotoğraf çekmenizi sağlayacaktır. Gösterinin tadını çıkarabilirsiniz ve gösteriden sonra, yayınlayacak bir tane gönderi bulmak için önümüzdeki birkaç saat yüzlerce görseli gözden geçirmek zorunda kalmayacaksınız. Herhangi birini paylaşmaktan mutluluk duyacağınız, kısa ve öz sayıda iyi görseliniz olacak.

Mekanı İyi Gözden Geçirin

Harika Konser Fotoğrafları Çekmek

En sevdiğiniz sanatçıya mümkün olduğunca yakın olmak isteyebilirsiniz, ancak çevre ve kompozisyon genellikle daha ilginç bir resim çizer ve fotoğrafa bağlam kazandırır. Bir fotoğrafı çok daha unutulmaz kılan bir pencereden gelen bir süzme, mimari veya tamamlayıcı ışık olabilir. Albert Hall, Manchester gibi güzel bir mekanda bir orkestrayı izlemeye giderseniz, odanın arka tarafından bir fotoğraf çekin. Ulaşmak daha kolay çünkü herkes sahnenin önüne doğru ilerliyor. Arkadan alanı, gösterinin boyutunu ve kalabalığı gösterebilirsiniz. Bunlar, insanların hatırladığı ve daha çekici bulduğu fotoğraflar olacak.

Harika Konser Fotoğrafları Çekmek

Sanatçıyı Değil Sahneyi Düşünün

Harika Konser Fotoğrafları Çekmek

Bir gösteriye gittiğinizde, hangi sanatçının çalıyorsa onun en iyi yakın çekimini elde etmelerini sağlayan devasa zum lensleri olan profesyonel fotoğrafçılar göreceksiniz. Ayrıca sınırlarına kadar zorlanan, maksimuma yakınlaştırılan sayısız kameralı telefon olacak. Bu fotoğrafların bir yeri var ama ben daha geniş lens kullanmayı seviyorum. Daha geniş bir lens, durum için bağlam ve daha fazla his verir. Herhangi bir sanatçıyı google’da aratıp gösteriden gösteriye vesikalık fotoğraflarını görebilirsiniz, ancak ilginç olan fotoğraflar sahneyi içerenler; yerde bir gül gibi küçük detaylar. Bunun sadece grupla ilgili olmadığını hatırlamak önemlidir. Set tasarlandı ve grup çalarken bir ekip ışıklar üzerinde çalışıyor. Bunların hepsini tek bir görüntüde yakalayabilirseniz, çok daha çarpıcı olur.

Aktif Olun

Harika Konser Fotoğrafları Çekmek

Araya girmekten korkmayın. Grubun kesintisiz ve net çekimi için mutlaka sahne önüne çıkmayı istemeniz gerekir ama asıl deneyim ve gösteriyi belgelemenin en iyi yolu salonun ortasından olabilir. Kalabalığın içinde bir hayran olarak çekim yapmak, fotoğraf çukurundan daha otantik ve duygusal hissettiren bir bakış açısı sunar. Sallanan kollar, kalabalık sörfçüler ve coşkulu yüzlerden oluşan bir orman, bir görüntüye katkıda bulunacak ve olayı, şarkıcının yüzünün sıradan bir çekiminden daha fazlasını işaretleyecektir.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezi