Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Bateri Ve Bateristlik Hakkında Harika Fimler konusunu ele alacağız.. Hiç şüphe yok ki Bateri Çalmak pek çok insan için hem müzikal bir yetenek hem de deşarj olmanın en güzel yollarından biridir. Hem ellerin, kolların ve bacakların hem de ritim duygusunun çok geliştirildiği bateri çalmakta, özellikle öğrenme sürecinde bazen kırılma anları da yaşanır. İşte bu kırılma anlarında sizi bateri çalmaya itecek filmler olduğunu biliyor muydunuz? 

Cevabınız hayır ise bu yazımız tam size göre. Çünkü bu yazımızda dünyanın en havalı enstrümanlarından biri olan bateriyi ve bateristleri konu alan, sizi motive edecek ve hatta bateri çalmaya yönlendirecek filmlerden bahsedeceğiz. 

Bateri Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşarak ücretsiz randevu alın!

Bateri Ve Bateristlik Hakkında Harika Fimler

The Rocker

Bateri  Ve Bateristlik Hakkında Harika Fimler
Bateri Ve Bateristlik Hakkında Harika Fimler

Peter Cattaneo’nun yönettiği The Rocker, gençlik yıllarında bir rock grubunun bateristi olan ancak grubun ihanetinden sonra hem bateri çalmaktan hem de müzikten uzaklaşan bir adamın hikayesini anlatıyor. Başrolünde Rainn Wilson, Emma Stone gibi oyuncuların da bulunduğu filmde, “Fish” lakaplı baterist yıllar sonra yeğeninin isteğini kıramayarak tekrar baterinin başına oturuyor. 

Bu andan sonra hem müziğe hem de bateri çalmanın inceliklerine doyuran eğlenceli bir film olan The Rocker’da hem aradığınız motivasyonu hem de eğlenceyi bir arada bulabilirsiniz. 

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz:

Whiplash  

Bateri  Ve Bateristlik Hakkında Harika Fimler
Bateri Ve Bateristlik Hakkında Harika Fimler

Damien Chazelle tarafından Princeton High School’nin stüdyo grubundaki anılarından yola çıkılarak yazılıp yönetilen Whiplash, müziği ve sanatı öğrenmenin en zorlu yollarını gözler önüne seren filmlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. 

Filmde Küçük yaşlardan itibaren bateri çalmaya başlayan Andrew’in hikayesi anlatılıyor. Andrew, başarılı bir baterist olmak için ülkenin en prestijli okullarından birine giriyor ancak çalışmaya ve antrenman yapmaya dersler dışında da devam ediyor. 

İlham verici bir müzik hikayesi olan Whiplash, bateri çalmayı öğrenmenin hem eğlenceli hem de zorlu yolunu gözler önüne seriyor.

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz:

Sounds Of Noise

Bateri Ve Bateristlik Hakkında Harika Fimler

Ola Simonsson ve Johannes Stjärne Nilsson tarafından yazılan ve yönetilen 2010 İsveç-Fransız komedi-suç filminde karşımıza müziğin ve ritmin toplumu değiştirebilecek büyük etkisi çıkıyor. 

Filmde, bir polis memurunun araştırdığı vaka karşımıza çıkıyor. Vakada, şehirdeki kamusal nesneleri müzik aleti olarak kullanan 6 davulcunun peşine düşen dedektif ve bateristler arasındaki komik ve ironik anlar karşımıza çıkıyor. 

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz:

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

Erturgut Sanat ailesi olarak sizleri her zaman çay ve kahve içmek için de merkezimize bekliyoruz. Yaşasın sanat ve sanat muhabbetleri!