Bateri Olmadan Evde Nasıl Bateri Çalışılır?

Bugün, evinde baterisi olmayan bateristlerin akıllarında olan “Baterisiz evde nasıl bateri çalışılır?” sorusunu yanıtladığımız bir yazı hazırladık.

Bateri-Olmadan-Evde-Nasıl-Bateri-Çalışılır

Dilerseniz sizler için hazırladığımız detaylı baterisiz bateri çalışma yazımıza geçelim.


Bateri Olmadan Nasıl Bateri Çalışılır?

Bu konuda müzdarip olan bateristler için çok pratik çözümlerimiz bulunmakta. Dilerseniz sizler için bu çözümleri madde madde listeleyelim;

  • Telefon Uygulamaları: Gerçek bir bateri hissi vermesede, kulak ve ritim çalışması için indirebileceğiniz tonlarda bateri uygulaması mevcut. Bu uygulamaları indirip en azından müzik ve pratik ile olan bağınızı kopartmamış olursunuz. Birbirinden farklı bateri tonları ve setlerini barındıran binlerce uygulamanın mevcut olduğu playstore’dan istediğinizi seçip indirebilirsiniz.
  • Kovadan Bateri Yapmak: Evet yanlış okumadınız kovalardan bateri yapabilir ve çok da keyif alabilirsiniz, fakat bu biraz gürültülü olacaktır, youtube’da kovadan bateri videolarını izlediğinizde aslında ne kadar da keyifli olduğunu göreceksiniz. Peki nasıl yapılır kovalardan bateri derseniz sizi bu yazımıza alalım —> Kovalardan Bateri Yapmak

Telefon-Uygulamaları


  • Evdeki Yastıklar: Başlığı sizlere komik gelmiş olabilir fakat, ritim davulda en önemli şeylerden biri olduğu için, bu konuda her şeyi kullanabilirsiniz. Ritim çalışmak için kullanabileceğiniz materyallerin bir sınırı yok çünkü elinizi vurabileceğiniz her yer sizin bir nevi bateriniz aslında. Dolayısıyla size önerebileceğimiz evde bateri çalışma teknikleri ve yöntemlerinden biri de hem fazla ses çıkartmayan hem de elinizi yormayan yastıklar olacaktır. Bir egzersiz açın ve yastıkları aynı bir bateri seti gibi dizin. Sonrasında ise onların her birini gerçek davul parçası olarak hayal edip ritim çalışmaya başlayın. Eğer bunu şarkı açarak, şarkıyı çalmaya çalışarak yaparsanız sizler için daha eğlenceli olacaktır.

Evdeki-Yastıklar


  • Bateri Çalışma Pedleri: Bu bateri pedleri, apartmanda müzik duymaktan rahatsız olan, müzik dinlemeyi sevmeyen komşular ile uğraşmamak için üretilmiş ve pratik bir şekilde bateri çalışabileceğiniz bir gereçtir.

Bateri-Çalışma-Pedleri

Resimde gördüğünüz gibi çok pratik ve kullanışlı olan bu bateri çalışma pedlerini çok uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Hiç kimsenin rahatsız olmasına ve sizi durdurması ile mücadele etmektense bu şekilde çalışma pedlerini satın alıp, evde hem tatmin edici hem de sessiz bir şekilde bateri çalışabilirsiniz.


Baterisiz-Nasıl-Bateri-Çalışılır

Umarız, siz bateristler için hazırladığımız evde bateri çalışma yazımızı beğenmiş ve memnun kalmışsınızdır. Müzik yapmanıza engel olan her ne varsa, bir çözümü mutlaka vardır yeter ki siz çalmak isteyin. Durmak yok, müziğe devam!