Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Bateri Dersleri İçin Tüyolar konusunu ele alacağız.. Bugün İnternet, nasıl davul çalınacağına dair tonlarca ücretsiz çevrimiçi öğretici ile doludur. Öyleyse neden özel, bire bir derslerle ilgilenesiniz ki? Özel bateri dersi seçerseniz, sadece bir öğretmene ödeme yapmanız değil, aynı zamanda her derse katılmanız gerekir. Bu iki şey ücretsiz bir çevrimiçi bateri kursunu seçmenize neden olsa da, özel ders almak aslında bateri çalma konusunda ciddiyseniz göz ardı edemeyeceğiniz tek şeydir.

Neden? Niye? Eh, çünkü doğru davul çalmayı öğrenmek göründüğünden daha zor. Muhtemelen bir şeyi yanlış yorumlayacak veya farkında bile olmayabileceğiniz kötü bir alışkanlık geliştireceksiniz. Bu nedenle, doğru bir şekilde davul öğrenmek için, kendinizi sınırlamadan, davul çalma hakkında bilmeniz gereken her şeyi doğru bir şekilde öğrenmek zorunludur. Nitelikli bir öğretmenin devreye girebileceği yer burasıdır.

Bateri Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Bateri Dersleri İçin Tüyolar

Özel Davul Dersleri Herkes İçin mi?

Bateri Dersleri İçin Tüyolar
Bateri Dersleri İçin Tüyolar

Talihsiz gerçek şu ki, bazı davulcular yıllarca kendi başlarına davul çalıştıktan sonra çok az ilerleme kaydediyor. Ve bazıları potansiyelinin çok altında oynuyor. Nedeni? Onlara doğru teknikle nasıl çalınacağını veya davul müziğinin nasıl okunacağını açıklayacak nitelikli bir öğretmenleri hiç olmadığı için her ikisi de bir davulcu olarak becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak gerekli beceriler.

Özel dersler iyi bir seçimdir çünkü size tam olarak ne üzerinde çalışmanız gerektiğini gösterebilecek bir profesyonelden bire bir rehberlik alırsınız. Herkes farklı şekilde öğrendiği (ve öğrettiği!) için, sizin için doğru öğretmeni bulmakçok önemlidir. Öğretmeniniz deneyimli ve nitelikli olmalı ama aynı zamanda iletişim kurmayı, teknikleri iyi açıklamayı ve sabırlı olmayı da bilmelidir. Yanınızda sizi destekleyen bir öğretmenle, sadece doğru bateri öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda hedeflerinize ulaşmada çok önemli olan özgüveninizi de kazanacaksınız!

Rahatlamayı Öğrenin

Bateri Dersleri İçin Tüyolar
Bateri Dersleri İçin Tüyolar

Ayaklar, eller ve tutku.. Bir profesyonel gibi davul çalmak için ihtiyacınız olan tek şeyin bu olduğunu düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, davul çalmadaki hedefleriniz ne olursa olsun, davulları canlı kılmak istiyorsanız , doğru şekilde öğrenmeniz gerekir. Uygun ayak ve el tekniklerini öğrenmek, bir davulcu olarak başarınızı belirleyecek önemli bir unsurdur. İyi bir davul hocası size bu teknikleri gösterebileceği gibi davul çalarken nasıl rahatlayacağınızı da öğretebilir. Gevşeme çok önemlidir, çünkü bandınızla uyumunuzu bozmak veya fark etmeden hızlanmak gibi pek çok sorundan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Ayaklar ve Eller Birlikte Çalışmak İstemezse…

Bateri Dersleri İçin Tüyolar
Bateri Dersleri İçin Tüyolar

Birçok yeni başlayan bu sorunu yaşıyor. Çoğu davul çalmaya ilk başladıklarında ellerine odaklanıp ayaklarını görmezden geldikleri için olabilir mi? Nerede tökezlediğinizi belirleyebilecek ve gelişmenize yardımcı olabilecek özel egzersizler atayabilecek nitelikli bir öğretmenle çalışırsanız, bu sorunu kolayca önleyebilirsiniz.

Ek olarak, öğretmeniniz size, daha fazla güç elde etmeniz gerektiğinde bacağınızı kaldırıp indirirken sağ topuğunuz yukarıda ve ayağınızın ucu ayak paneli üzerinde olacak şekilde bas davul çalmak gibi özel ipuçları ve püf noktaları öğretebilir. Caz gibi yumuşak bir müzik çalmayı düşünüyorsanız, öğretmeniniz size sağ topuğunuz aşağıda ve ayağınız ayak bileğinden dönecek şekilde pedal üzerinde düz bir şekilde çalmanızı tavsiye edebilir.

Mükemmel koordinasyon için el tekniğinizi de geliştirmeniz gerekiyor. En iyi öğretmenlere göre davulları doğru öğrenmenin tek yolu temelleri çok iyi bilmektir. Sağlam bir temel, gerçek bir profesyonel olmanın anahtarıdır.

Pratik, Pratik ve Tekrar Pratik

Bateri Dersleri İçin Tüyolar
Bateri Dersleri İçin Tüyolar

Yeni başlayanların çoğu, kendi başlarına davul çalmayı öğrenebileceklerinden emindir. Ancak çoğu, düzenli bir uygulama programı belirlemedikleri için başarısız olur. Böyle bir program oluştursanız bile, günlük işler kolayca önünüze çıkabilir.

Öte yandan, davul dersleriniz için para ödüyorsanız, muhtemelen hepsine katılmak için elinizden gelen her şeyi yapacaksınız. Düzenli bir uygulama programı oluşturmak çok önemlidir, çünkü size heyecan verici şeyler öğrenme ve yeni beceriler kazanma şansı verir, bu da sizi ilgilendirir ve motive eder. Ayrıca, tutarlı bir davul çalışma rutini, harika bir davul çalma formunda kalmanıza yardımcı olacaktır.

Son olarak, bir davul öğretmeni size en iyi bagetleri nasıl seçeceğinizi, duruşunuzu ve dengenizi nasıl geliştireceğinizi, ailenizi ve komşularınızı rahatsız etmeden evde nasıl pratik yapacağınızı, el ve ayak tekniklerinizi geliştirmeye nasıl devam edeceğinizi ve daha birçok şeyi gösterebilir. Tüm bunların ötesinde, bir öğretmenle mücadele ettiğinizde cesaret ve destek sağlayabilir.

Basitçe söylemek gerekirse, bateri öğrenmek için kalifiye bir öğretmenle çalışmak, verebileceğiniz en iyi kararlardan biridir. Bir profesyonel sizi yalnızca en iyi öğrenme yöntemlerine yönlendirmekle kalmaz, aynı zamanda kendi kendine öğrenmenin zorluklarıyla karşılaşmadan müzikal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. İyi şanlar!

Bateri Dersleri İçin Tüyolar
Bateri Dersleri İçin Tüyolar